Ile zarabia prezydent Polski?

16.05.2015, 14:30
 Bronisław Komorowski , Łódź, PAP/Grzegorz Michałowski

Bronisław Komorowski, Łódź, PAP/Grzegorz Michałowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski

Zasady naliczania pensji dla głowy państwa określa ustawa z 31 lipca 1981 roku „O wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe”.

Źródło:wynagrodzenia.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Mucha(2015-05-17 08:31) Zgłoś naruszenie 10

    Tak się przyglądam tym komentarzom.. Numery IP na wierzchu.. Pewnie służby typu ABW już biją w domach tych ludzi, co napisali niepochlebne ale trafne komentarze. :)
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-05-17 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 3: pracująca biedota z IP: 80.54.47.*
    Kobieto masz ok. 55 lat, pracujesz w urzędzie państwowym i po polsku pisać nie umiesz - czego Ty oczekujesz?Maturę masz? Bardzo w to wątpię, a więc nie powinnaś pracować w jednostce budżetowej, bo przynosisz wstyd urzędnikom.

    Odpowiedz
  • C(2015-05-17 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Heh, Inspektorze Pracy, 2 razy przekleiłeś ten sam tekst co wszędzie. IP nie zaproxowałeś, nie tak was uczyli w sztabie PIS. Pshypadeq czy celowe zagranie?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-17 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 - nie ważne czy dwa razy ,czy 5 razy ,nie ważne czy IP jest czy nie ma -ważne abys przeczytał gdyz opisuję samą prawde ,tak było i tak jest - gdy ja pracoiwalem od 15r zycia ( i koledzy ktorych reprezentuje) to Tusk cpał narkotyki a teraz z pomoca jaśnie Pana Szlachcica z Psiego zadupia okradł tak wielu z wieku emerytalnego . Znasz prawde z opisu powyżej i żaden sztab mna nie kieruje . Komorowski to POlityczny złodziej który powinien być odosobniony a nawet powinien zakończyć zywot w styli Sloneczka Karpat.

    Odpowiedz
  • Takie wynagrodzenie(2015-05-17 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam osobiście że jedyne uposażenie Komorowskiemu jakie powinno się należeć to medal ze specjalnego stopu ,docelowo rowiązujący sprawe jego wynagrodzenia a nawet emerytury gdyz przez niego:
    "Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub złdgo zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )..
    Kim Ty jesteś: -szefem POlskiego obozu w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi którzy byli zatrudnieni od 15r zycia ,pracowali w soboty i swięta ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych ,pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,obecnie zmuszeni do pracy przez 52 lata ---wiesz co -Oni ciebie Komorze przeklinają z nienawiscią!

    Odpowiedz
  • Biedaczki ...(2015-05-16 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    ... wasza mać !

    Odpowiedz
  • te 6 tys.to 3 tys za dużo,żaden z tych prezydentów(2015-05-16 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    nie zasługuje swoją pracą dla obywateli,a obywatele na nich muszą pracować coraz dłużej.3 tys a jak za mało to proszę otworzyć sobie trzeci filar.Co do emerytur wszyscy powinni być równi wiekiem i stażem...

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-05-17 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawski spytaj się obecnego prezydenta, dlaczego teraz tak się wziął do roboty, gdy widmo utraty stołka zobaczył, no chyba nie z patriotyzmu

    Odpowiedz
  • pracująca biedota(2015-05-16 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    a ja w powiatowym sanepidzie po 36 latach pracy mam 1650 zł + wysługa lat, no i premia 2 %, od 8 lat płace zamrożone, także prezydent i tam ma za dużo, winien dostawać najniższą krajową i niech pokarze jak za nią przeżyć

    Odpowiedz
  • obiecanki(2015-05-16 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro wójt czy burmistrz rządzący 12 tysiącami mieszkańców zarabia 12 tys miesięcznie (czyli tyle co prezydent) to prezydent powinien zarabiać 40 mln miesięcznie - po złotówce od łebka mieszkańców... A tak serio to może by się jednak trochę ogarnęli i obcięli tym spasionym samorządowcom w gminach i powiatach? Nie ma obecnie lepszej fuchy - odpowiedzialności żadnej, roboty żadnej a kasa leci. Bronek jeszcze jest tydzień - obiecaj nam pensje samorządowców proporcjonalnie niskie do pensji mieszkańców :)

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-16 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    On powinien siedzieć w kaltce ,On pomógł okraść POlitycznie setki tysięcy obywateli w tym mnie.
    Pracuje od 15 r życia i reprezentuje wielu takich jak ja, mam nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w swieta i niedziele-wigilie -sylwestry ) ,do 1998r miałem 17 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych a ,kiedy służylem w Desancie Spadochronowym wykonując limit skoków niebezpiecznych w zasadniczej--- Tusk ćpał w Świetliku narkotyki i pytam się Ciebie czyli Rezydenta Komorowskiego publicznie!! :jakim prawem rezydencie od żyrandola POmogłeś złodziejom POlitycznym ukraść Mi 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ty Szlachcicu z Psiej Wólki POzwolileś aby Premier były Ćpun ogłosił, że POlicji i wojsku można zmienić wiek emerytalny tylko dla nowo-wstepujących "gdyż nie zmienia się reguł w trakcie gry”- a nas robotników zmuszasz do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r zycia . Kim Ty jesteś Rezydencie, że tak wielu ludzi skazałeś na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN).. Kim Ty jesteś -szefem POlskiego obozu w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi takich jak ja i wiesz co -oni ciebie Komorze przeklinają z nienawiscią!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-17 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 --facet czytasz a nie rozumiesz . Zarzucasz Mi że reprezentuje PIS a sie mylisz.
    POprostu ,może Tobie się wierzyć nie chce w to ale tak jak opisuje pracowali ludzie przez 3 zmiany ,7dni w tygodniu na blokach eneretycznych a były Ćpun ze Świetlika co cpał Maryśke TUSK razem z tym jaśnie Panem Rezydentem po fakcie latach pracy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych tylko dlatego że na 98r. nie mieli ogólnie 25 lat pracy Ich zwyczajnie bezszczelnie okradł z emerytur i to na 7 lat.
    Ponadto sam posłuchaj jaki ten Twój Rezydent jest głupi!
    Mówi Polakom że po 37 latach pracy 20%ostatniej wypłaty jako emerytura - no to co On mówi !! -zwiewajcie gdyż to wszystko przy czym ja rządzę to ******* .Pozostalym Polakom mówi zostaliscie okradzieni a Ja nic nie zrobiłem aby tak nie było. Pierwszy Ćpun siedzi w Unii ,Buzek co rozdał 5 letnie urlopy górnicze i po nich emerytury też ma się OK a balcerowicz jeszcze partie zakłada a przecież tylu ludzi przez Niego popełniło samobója.
    Czy tu należy być członkiem PISu aby to pisać? To Ty masz obłęd w oczach -gdyż wszędzie widzisz sztab PiSu i głupote gdyż tak oczywistych tematów nie zauważasz.

    Odpowiedz
  • Kaszalot(2015-05-16 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Szogun hono tu.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-05-16 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    On powinien siedzieć w klatce a nie zarabiać ,On pomógł okraść POlitycznie setki tysięcy obywateli w tym mnie.
    Pracuje od 15 r życia i reprezentuje wielu takich jak ja, mam nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w swieta i niedziele-wigilie -sylwestry ) ,do 1998r miałem 17 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych a ,kiedy służylem w Desancie Spadochronowym wykonując limit skoków niebezpiecznych w zasadniczej--- Tusk ćpał w Świetliku narkotyki i pytam się Ciebie czyli Rezydenta Komorowskiego publicznie!! :jakim prawem rezydencie od żyrandola POmogłeś złodziejom POlitycznym ukraść Mi 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ty Szlachcicu z Psiej Wólki POzwolileś aby Premier były Ćpun ogłosił, że POlicji i wojsku można zmienić wiek emerytalny tylko dla nowo-wstepujących "gdyż nie zmienia się reguł w trakcie gry”- a nas robotników zmuszasz do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r zycia . Kim Ty jesteś Rezydencie, że tak wielu ludzi skazałeś na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN).. Kim Ty jesteś -szefem POlskiego obozu w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi takich jak ja i wiesz co -oni ciebie Komorze przeklinają z nienawiscią!

    Odpowiedz
  • ciekawski(2015-05-17 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego Duda zamienia 20 tys. Euro (80 tys. PLN) na 20 tys. PLN?

    Odpowiedz
  • Rychu(2015-05-17 11:22) Zgłoś naruszenie 01

    Autor publikacji prawdopodobnie ściemnia z wysokością uposażenia byłych prezydentów RP

    Polecam wnikliwą analizę ustawy z dnia 30 maja 1996 r.o uposażeniu byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności art. 2 ust.1

    cyt."...Byłemu Prezydentowi przysługuje dożywotnio miesięczne uposażenie w wysokości odpowiadającej 75% kwoty wynagrodzenia zasadniczego ustalonego w przepisach o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zwane dalej „uposażeniem”.

    Odpowiedz