statystyki

Masz dziecko, ale nie pracę? Państwo nie poda ci ręki

autor: Janusz K. Kowalski03.11.2014, 07:25; Aktualizacja: 03.11.2014, 07:29
Dziecko, pieniądze

Bezrobotne matki i ojcowie samotnie wychowujący dzieci są często w trudnej sytuacji materialnej.źródło: ShutterStock

Tylko co czternasty bezrobotny samotny rodzic ma prawo do zasiłku.

W końcu września w urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 181 tys. osób samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko w wieku do 18. roku życia. To wprawdzie o 7,8 proc. mniej niż przed rokiem, ale nadal bardzo dużo. Co ważne, liczba takich osób – z dziećmi, ale bez zajęcia – skurczyła się znacznie mniej niż liczba wszystkich bezrobotnych: ta spadła o 12,5 proc.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (12)

  • goska(2014-11-03 19:18) Zgłoś naruszenie 110

    Nie potrzeba pieniędzy. Rodzic, zwłaszcza kobieta wypada z rynku pracy, szkoleń. Po roku nie ma do czego wraca, wiedza się deaktualizuje.brak wsparcia opieki nad dziećmi i osobami zależnymi. Brak aktualnych szkoleń. Wypada się z życia

    Odpowiedz
  • katalina(2015-01-20 05:36) Zgłoś naruszenie 70

    W Polsce nie ma przyszłości politycy nie myślą o społeczeństwie o ogule ludzkosci i tylko aby kabzle nabić. NIE MA MOTYWACJI by na świat przychodziły dzieci mimo niżu demograficznego stale mydła oczy ,że coś robią by tak naprawdę ukryć zatuszować prawdę. Zajmują się nie tym czym powinni stwarzają pozory nie potrafią zmienić usprawnić by społeczeństwo godnie żyło. Powinni zmienić priorytety ,żeby każdy obywatel powiedział to jest mój kraj moja ojczyzna tu chce mieszkać pracować rodzinne zakładać jestem dumny i szczęśliwy ,że jestem obywatelem tego kraju nie musze nigdzie wyjeżdżać. By godnie żyć.

    Odpowiedz
  • alimenty powinny byc jak raty kredytu(2015-02-02 09:09) Zgłoś naruszenie 70

    Kazde dziecko ma dwoje rodzicow. Niezaleznie od tego czy ze soba mieszkaja, czy nie. Jesli samotny rodzic ma dziecko przy sobie, to drugi rodzic ma obowiazek placic alimenty na to dziecko, w stopniu, ktory umozliwi jego utrzymanie. Wiec co to za bajki o samotnych rodzicach. Nalezy zasadzac wysokie alimenty dla osoby, ktora porzuca swoje dziecko. A jak nie chce placici alimentow to niech nie porzuca dzieciaka. Inni maja dosc swoich klopotow zeby jeszcze oddac ciezko zarobione pieniadze na "samotnego rodzica". Jak sie ludzie bzykaja to potem niech placa. Dziecko powinno byc jak kredyt hipoteczny - regularnie i wysoko splacane przez 25 lat. A jak sie nie podoba to pozbawienie majatku.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ewka(2014-11-03 15:35) Zgłoś naruszenie 60

    a kiedy państwo pomagało? zawsze były to marne grosze albo nic

    Odpowiedz
  • gj(2015-04-11 16:28) Zgłoś naruszenie 50

    Nie zgodze sie z kasia sama utrzymujesz dwojke dzieci nie chce mi sie w to wierzyc bez pomocy panstwa ha ha dobry kawal albo masz sponsora albo rodzinka ci pomaga panstwo nigdy nikomu nic nie dalo a poco bercikowe to tylko manipulacja przez to wiecej dzieci nie bedzie trzeba najpierw zagwarantowac stale zasilki dochody dla rodzin a dopiero potem mowic o bercikowym o pomocy panstwa rodzinie

    Odpowiedz
  • Noam Abramowski(2014-11-04 08:31) Zgłoś naruszenie 41

    Całe szczęście, że zarobki w Polsce są wystarczające, by jedna osoba pracująca mogła bez pomocy państwa utrzymać całą rodzinę ;)

    Czasem mam wrażenie, że nacjonalistyczne teorie spiskowe, dotyczące rzekomego rządzenia tym krajem przez komunistów są prawdziwe. I tym wstrętnym komunistom do tego stopnia zależy, żeby ludzie się wreszcie zbuntowali, domagając się rewolucyjnych zmian systemu socjalnego w Polsce, że będą tak długo przykręcali śrubę społeczeństwu, że to nie będzie miało wyjścia i wreszcie wyjdzie na ulice...

    Odpowiedz
  • Dumna Córka(2015-10-01 20:56) Zgłoś naruszenie 33

    Moja mama również utrzymywała nas sama, mnie oraz trójkę rodzeństwa, nikt nam nie pomagał, ani ojciec, ani rodzina, ani państwo. Da się.

    Odpowiedz
  • Kasia(2014-11-10 18:33) Zgłoś naruszenie 38

    A czego oczekujecie? Wszystko byście chcieli mieć za darmo, za nic. Jak matka nie ma za grosz pomysłu na życie i usprawiedliwia swoje lenistwo tym, że musi siedzieć z dzieckiem to niech później nie płacze. Ja jestem młoda, mam dwójkę dzieci, które sama wychowuję. Utrzymuję swoją rodzinę i nigdy nie wypadłam z rynku pracy. Od państwa nie dostałam ani grosza i nigdy tego nie oczekiwałam. Trochę polotu może, a dopiero później narzekajcie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lex(2014-11-04 12:12) Zgłoś naruszenie 12

    Zacznijcie rozdawnictwo tak jak na zachodzie - mlode maki z dzieckiem maja tam preferencje. Nie opedzicie sie muslimow. Oni do perfekcji opanowali cyckanie panstwa.

    Odpowiedz