Sądowy chaos z przedstawicielami ZUS

autor: Michał Kuc01.09.2014, 07:42; Aktualizacja: 01.09.2014, 09:51
Sprawy z udziałem pełnomocników ZUS

Sprawy z udziałem pełnomocników ZUSźródło: DGP

Umocowanie reprezentantów organu rentowego w sądach budzi wątpliwości prawne. Zdarza się, że ich pełnomocnictwa nie trafiają do akt sprawy.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • StAAbrA(2014-09-01 16:32) Zgłoś naruszenie 10

    Tzw. pełnomocnik ZUS-u , na sali sądowej tzw. sądu pracy , ma swoje biurko i codziennie spędza sobie czas od rana do popołudnia - czyli na etacie .
    I jako tzw. przedstawiciel - a de facto kolaborant i wspólnik tego tzw. ubezpieczyciela - okrada ze świadczeń
    jego przymusowych klientów .
    Z łańcuchowym przebierańcem , łapka w łapkę .
    A wymogi formalne , to przecież wiadomo do czego mają służyć , więc po co ten cały zamęt ?

    Odpowiedz
  • werk(2014-09-01 16:35) Zgłoś naruszenie 10

    a jak to ma się do ostatniej informacji że sędzia który chciał to wyjaśnić ma postępowanie dyscyplinarne?

    Odpowiedz
  • A czy sędzia miał przy sobie metrykę urodzenia?(2014-09-02 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Bo jak nie miał, to może się nie urodził, a jak się nie urodził, to nie może być sędzią.
    SZUKANIE PROBLEMU GDZIE GO NIE MA.
    A co zmieniłoby się, gdyby za każdym razem przynoszono osobną kartę z pełnomocnictwem? Czy ZUS kwestionuje wyroki zapadłe w obecności tak wskazanego pełnomocnika? Jeśli nie, to mamy tu do czynienia ze sztucznym problemem wygenerowanym przez sędziego, który tworzy problemy zamiast je rozwiązywać.
    Celem rozprawy jest rozstrzygnięcie materialne, a procedura ma jedynie na celu sprawne osiągnięcie tego celu.
    Może wreszcie ktoś wyjaśni czy ktoś został poszkodowany w związku z tym, że do sądu dostarczono takie upoważnienie zbiorcze? Naruszyło to jakieś prawa strony przeciwnej?
    Cała ta sprawa to bicie piany i nic więcej.

    Odpowiedz
  • "losowe" koszty zastępstwa procesowego(2014-09-01 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętajmy, że ten problem może mieć istotne konsekwencje finansowe dla uczestnika postępowania, jakim jest emeryt/rencista.
    Gdy pełnomocnikiem ZUS jest radca prawny, sąd - w przypadku przegranej emeryta może go obciążyć kosztami zastępstwa procesowego na rzecz ZUS. Gdy pełnomocnikiem jest pracownik ZUS nie będący radcą prawnym - sąd nie obciąży emeryta kosztami zastępstwa procesowego. To, czy pełnomocnikiem jest radca prawny, czy inny pracownik ZUS jest dla emeryta kwestią "losową". Jedni mają szczęście, inni - nie.

    Odpowiedz
  • ssr7(2014-09-02 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Mam takie samo zdanie jak nr 6. Częsty u nas, niestety, przerost formy nad treścią...

    Odpowiedz
  • zmartwiony(2014-09-01 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS w Rybniku przeciwko schorowanemu ubezpieczonemu z 48 letnim stażem pracy występującemu o rentę ustanowił aż 11 pełnomocników. Sprawa w Sądzie Rejonowym. Jaka tu jest równość stron gdy z reguły schorowany ubezpieczony broni się sam. ZUS robi to za jego pieniądze, które wpłacił w postaci składek. ZUS robi co zechce w tym kraju. Marnotrawi pieniądze ubezpieczonych przeznaczone na renty i emerytury. Gdyby urzędnicy ZUS odpowiadali za nieuzasadnione koszty, zapewne byłoby inaczej. Nie byłoby tak wiele błędnych decyzji i spraw sądowych.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-09-01 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to się ma do tej informacji , że sędzia został zmuszony do sprawdzenia pełnomocnictw - przez stronę , chociaż to jego psi obowiązek .
    I tak się jeszcze ma , że wyjątek potwierdza regułę .
    A potraktowanie towarzysza przez towarzystwo w tak durnowatej sprawie , w taki sposób , świadczy iż mafia nie ma zamiaru ani z nikim się liczyć , ani w niczym ustąpić i uważa , że z tzw. motłochem może sobie lecieć Putinem , albo innym Ławrowem ,

    Odpowiedz