statystyki

Kosiniak-Kamysz: Odebranie świadczeń pielęgnacyjnych opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych było błędem

02.04.2014, 11:53; Aktualizacja: 02.04.2014, 12:00
  • Wyślij
  • Drukuj

Posłowie debatują na temat zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Są trzy projekty: rządowy przywraca opiekunom świadczenia odebrane w zeszłym roku, natomiast dwa projekty poselskie SLD i PIS zakładają likwidację progu dochodowego uprawniającego do zasiłku.





Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powtórzył z trybuny sejmowej, że odebranie prawa do świadczeń dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych było błędem, co potwierdził wyrok Trybunału. "Ten błąd trzeba jak najszybciej naprawić i przeprosić, co też uczyniłem" - dodał minister pracy.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy utracili prawo do świadczeń pielęgnacyjnych, otrzymają zwrot pieniędzy z ustawowymi odsetkami. Według szacunków będzie to około 5,5 tys. zł na osobę.

Protestujący przed Sejmem opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych nie są zadowoleni z tych rozwiązań, bo dostaną świadczenie niższe niż to, które otrzymują obecnie rodzice niepełnosprawnych dzieci.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:IAR
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 11

  • 1: popo z IP: 79.190.238.* (2014-04-02 12:15)

    Kamysz ty parówo,
    możesz takie głupoty
    mowić bo ty podobno
    startujesz to Brukselki czyż nie ?
    kiedy i kto odebrał świadczenia...

  • 2: opiekun z IP: 88.199.233.* (2014-04-02 13:05)

    od kiedy niby mają być wypłacane pieniądze ?

  • 3: emigrant zarobkowy z IP: 213.233.132.* (2014-04-02 13:11)

    Kamysz za samo 67 powinieneś zgnić w obozie pracy a nie Bruksela!

  • 4: eda z IP: 5.60.196.* (2014-04-02 14:04)

    nie wiem jak reszta WO ale ja już mam po wyżej uszu tego wszystkiego.od lipca zero pieniędzy,a ciekawe czy jak przyjdzie do wypłat tych zaległych, to znów nie wyskoczą z nową ustawą.ja się będę cieszyła jak mi chociażby przywrócą to świadczenie,bez żadnych podwyżek,żebym nie musiała pożyczać na jedzenie

  • 5: p04 z IP: 89.68.155.* (2014-04-02 14:58)

    Jakoś nie śpieszą się naprawiać swoich błędów. Mentalność nażartych najoświeceńszych przywódców narodu trochę się różni od takiej zwykłej mentalności - jest taka najcwajniejsza!

  • 6: exa z IP: 31.183.117.* (2014-04-02 16:36)

    Kamysz ty bezczelny złodzieju i oszuście to nie był błąd tylko wyrachowana kradzież i gdyby nie wyrok trybunału to nic byście nie oddali, zostałeś razem z tą swoją mafią zmuszony, a i tak żeście się ociągali jak tylko się dało i dopiero postawieni pod ścianą i to dosłownie, oddajecie ludziom tylko to co ukradliście

  • 7: ada z IP: 89.228.138.* (2014-04-02 17:26)

    znaczny stopień od urodzenia w2013r. upośledzenie umysłowe i padaczka,komisja uzdrowiła i dała stopień umiarkowany.

  • 8: żona opiekunka z IP: 164.126.186.* (2014-04-02 22:20)

    10x520=5200 to jest 300 zl odsetek za 10 miesięcy ja wolałabym nie miec tych 300 zł a miec świadczenie już dziś

  • 9: eda z IP: 46.215.78.* (2014-04-02 22:35)

    a teraz będzie na ''tapecie''wieprzowina.

  • 10: HANKA z IP: 83.238.10.* (2014-04-03 09:08)

    TO JEST ZNOWU POKAZANIE NIEUDOLNBOŚCI RZĄDU PO/PSL !! NA DRZEWO ! ŻENADA POPROSTU ŻENADA WSTYDŹCIE SIĘ !

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie