statystyki

Kosiniak-Kamysz: Odebranie świadczeń pielęgnacyjnych opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych było błędem

02.04.2014, 11:53; Aktualizacja: 02.04.2014, 12:00

Posłowie debatują na temat zasiłków dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Są trzy projekty: rządowy przywraca opiekunom świadczenia odebrane w zeszłym roku, natomiast dwa projekty poselskie SLD i PIS zakładają likwidację progu dochodowego uprawniającego do zasiłku.

reklama


reklama


Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powtórzył z trybuny sejmowej, że odebranie prawa do świadczeń dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych było błędem, co potwierdził wyrok Trybunału. "Ten błąd trzeba jak najszybciej naprawić i przeprosić, co też uczyniłem" - dodał minister pracy.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy utracili prawo do świadczeń pielęgnacyjnych, otrzymają zwrot pieniędzy z ustawowymi odsetkami. Według szacunków będzie to około 5,5 tys. zł na osobę.

Protestujący przed Sejmem opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych nie są zadowoleni z tych rozwiązań, bo dostaną świadczenie niższe niż to, które otrzymują obecnie rodzice niepełnosprawnych dzieci.

reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • żona opiekunka(2014-04-02 22:20) Odpowiedz 00

    10x520=5200 to jest 300 zl odsetek za 10 miesięcy ja wolałabym nie miec tych 300 zł a miec świadczenie już dziś

  • eda(2014-04-02 22:35) Odpowiedz 00

    a teraz będzie na ''tapecie''wieprzowina.

  • HANKA(2014-04-03 09:08) Odpowiedz 00

    TO JEST ZNOWU POKAZANIE NIEUDOLNBOŚCI RZĄDU PO/PSL !! NA DRZEWO ! ŻENADA POPROSTU ŻENADA WSTYDŹCIE SIĘ !

  • eda(2014-04-02 14:04) Odpowiedz 00

    nie wiem jak reszta WO ale ja już mam po wyżej uszu tego wszystkiego.od lipca zero pieniędzy,a ciekawe czy jak przyjdzie do wypłat tych zaległych, to znów nie wyskoczą z nową ustawą.ja się będę cieszyła jak mi chociażby przywrócą to świadczenie,bez żadnych podwyżek,żebym nie musiała pożyczać na jedzenie

  • iza(2014-04-09 17:29) Odpowiedz 00

    wybitny cymbał. trzeba protestów aby dojść do wniosku że bez dochodów nie da się w tym świecie żyć. niezwykle bystry tzw.rząd i nierzwykle bystry tzw. przepraszam : minister

  • ada(2014-04-02 17:26) Odpowiedz 00

    znaczny stopień od urodzenia w2013r. upośledzenie umysłowe i padaczka,komisja uzdrowiła i dała stopień umiarkowany.

  • opiekun(2014-04-02 13:05) Odpowiedz 00

    od kiedy niby mają być wypłacane pieniądze ?

  • emigrant zarobkowy(2014-04-02 13:11) Odpowiedz 00

    Kamysz za samo 67 powinieneś zgnić w obozie pracy a nie Bruksela!

  • p04(2014-04-02 14:58) Odpowiedz 00

    Jakoś nie śpieszą się naprawiać swoich błędów. Mentalność nażartych najoświeceńszych przywódców narodu trochę się różni od takiej zwykłej mentalności - jest taka najcwajniejsza!

  • exa(2014-04-02 16:36) Odpowiedz 00

    Kamysz ty bezczelny złodzieju i oszuście to nie był błąd tylko wyrachowana kradzież i gdyby nie wyrok trybunału to nic byście nie oddali, zostałeś razem z tą swoją mafią zmuszony, a i tak żeście się ociągali jak tylko się dało i dopiero postawieni pod ścianą i to dosłownie, oddajecie ludziom tylko to co ukradliście

  • popo(2014-04-02 12:15) Odpowiedz 00

    Kamysz ty parówo,
    możesz takie głupoty
    mowić bo ty podobno
    startujesz to Brukselki czyż nie ?
    kiedy i kto odebrał świadczenia...