Rodzice dalej z dodatkiem do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska04.03.2014, 06:53; Aktualizacja: 04.03.2014, 08:59

Do końca roku gminy będą co miesiąc wypłacać opiekunom dzieci niepełnosprawnych dodatkowe 200 zł pomocy finansowanej przez budżet państwa. Dzięki temu łączna kwota przysługującego im wsparcia wyniesie 820 zł miesięcznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (32)

  • polak(2014-03-04 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    820 zł, czyli tyle ile inni mają emerytury.

    Odpowiedz
  • laryska(2014-03-04 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    jednym dodatek ,a drugim wielkie G jak zawsze, równi i równiejsi, brak słów.

    Odpowiedz
  • polka(2014-03-04 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Polaczku ci rodzice po takim dochodzie będą mieli 300zł emerytury i zdechną z głodu

    Odpowiedz
  • ZUZA(2014-03-04 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ja opiekuje się już , 24 lata dzieckiem w stanie wegetatywnym ,obecnie żyje on dzięki aparaturze medycznej .Koniec jest mi znany .Znana jest mi też moja przyszła emerytura którą dostanę za 15 lat w kwocie około 400zł ,aż tyle ponieważ przed urodzeniem dziecka pracowałam 7 lat .W obecnej chwili funkcjonuje na silnych lekach przeciwbólowych i gorsecie ortopedycznym .PYTAM SIĘ SZANOWNEGO RZĄDU ...Dlaczego moja praca (opieka ) ma mniejsze znaczenie od pracy zakonnicy -której należą się prawa pracownicze !!

    Odpowiedz
  • zona niepelnosprawnego.(2014-03-04 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczgo dorosli niepelnosprawni nie maja takich samych praw co dzieci. wszystkimjest ciezko.

    Odpowiedz
  • maria(2014-03-04 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać nasz rząd lekka ręką wspiera opiekunów dzieci i juz nie dzieci, pozbawiając całkowicie wsparcia opiekunów, który podopieczni nabyli niepełnosprawność w późniejszym wieku.
    Lekkie wydawanie pieniędzy idzie dobrze rządowi i to bez zważania, ze wiele dzieci i juz nie dzieci ma niepełnosprawności przy których funkcjonuje w miarę samodzielne, a ich opiekunowie nie muszą sie zbytnio natrudzić przy niesieniu im pomocy. Wiele z tych "dzieci" pracuje albo studiuje, takze sprawowanie opieki nad nimi ogranicza się do samych weekendów, albo sporadycznej pomocy.
    Ale samo "dziecko" , w dodatku niepełnosprawne dobrze się sprzedaje.
    Tylko czy w rzeczywistosci jest przyzwolenie społeczne na tak nieracjonalny rozdział srodków publicznych., że wsparcie państwa przysługuje w sprawowaniu opieki w miarę samodzielnej osobie niepełnosprawnej tylko dlatego, ze swoja niepełnosprawnosc nabyła w młodym wieku, mogła to byc tez alergia, gdy tym czasem tego wsparcia pozbawieni sa opiekunowie, sprawujący opiekę nad całkowicie niesamodzielnymi dorosłymi niepełnosprawnymi i tylko dlatego, ze swoją niepełnosprawnośc nabyli juz po ukończeniu nauki w szkole.

    Odpowiedz
  • MOPS(2014-03-04 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do ;maria ...zanim zaczniesz pisać takie bzdury o Świadczeniu pielęgnacyjnym dla dzieci z alergią ...to najpierw zweryfikuj swoje wiadomości .Ponieważ nikt z rodziców nie dostaje ŚP na alergika ,a nawet dzieciom ze szkół życia i tym co maja prawo do WSW są zabierane punkty 7,8 na orzeczeniu i pozbawia się rodziców prawa do ŚP ...Ostatnio nawet dzieci chore na cukrzyce sa pozbawiane ŚP ,zostaje tylko zasiłek pielęgnacyjny 153zł ...Zastanów się nad tym ...ilu osobom starszym potrzebna jest pomoc ,a ilu bezpośrednia opieka 24h ?? i tam doszukuj się niesprawiedliwości !!!

    Odpowiedz
  • maria(2014-03-04 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Obecnie na alergię nie ma , ale było , i to sie liczy, że dzisiaj taka osoba moze byc zakwalifikowana do śp., gdyż liczy sie sama niepełnosprawność istniejąca w wieku dziecięcym.
    A swoje wiadomości juz zweryfikowałam na forum ops, a wiec u ludzi, które te swiadczenia przyznają i radzą sie w jakich przypadkach przyznac, a w jakich nie.
    a co do osób starszych niepełnosprawnych, to panstwo dalej brnie w niesprawiedliwosć, chociazby w dalszym ciągu utrzymując szo.

    Odpowiedz
  • kaska(2014-03-04 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    do maria - skoro liczy się co było to dawniej dzieci nie dostawały zasiłków za opiekę nad starymi rodzicami, a teraz każdy bezrobotny chce pieniądze za opiekę nad rodzicem a nawet babcią czy dziadkiem,

    Odpowiedz
  • maria(2014-03-04 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Gwoli ścisłości,dawniej nie było także na dzieci, w myśl zasady, ze obowiązkiem rodzica jest wychować i utrzymać własne dziecko. A jak sie pojawiły to i tak na dzieci z cieżkimi schorzeniami, a nie to, ze dziecko w przedszkolu, w szkole, a jeszcze lepiej cały tydzień poza domem na studiach, a mamusia ma w tym czasie czas na polatanie po sklepach, albo na odbębnienie spotkań towarzyskich.
    Obowiązek rodzica wobec swojego dziecka, tym bardziej nie posiadającego swojego dochodu jest silniejszy niz taki obowiązek spoczywający na dziecku wobec swojego rodzica. Ja mam prawo do swojego życia, zapracowania na byt swoich dzieci, a nie żeby panstwo pod pretekstem obowiązku alimentacyjnego zrzucało na mnie i na moją rodzinę wszystkie koszty wynikające z konieczności sprawowania opieki.
    I w takich przypadkach nieważne sie staje , kto jest tą osobą niepełnosprawna,dziecko czy dorosły. Istotnym powinno byc tylko, w jakim zakresie osoba wymagajaca opieki jest niepełnosprawną, a tym samy na ile wskazana jest koniecznośc sprawowania opieki nad nim.

    Odpowiedz
  • kaska(2014-03-04 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    dlatego trzeba zmienić orzecznictwo, a rodzic niepełnosprawnego dziecka też często ma inne dzieci na byt których też musi zapracować, też ma prawo do swojego życia ale jego prawo do tego życia kończy się z chwilą przyjścia na świat niepełnosprawnego dziecka i nie będzie go miała aż do własnej lub dziecka śmierci,

    Odpowiedz
  • matka wdowa(2014-03-04 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    do marii;dawniej matki miały renty na kalekie dziecko,pózniej miały prawo do wcześniejszej emerytury,(20lat pracy)zabrano im to,wprowadzając zasiłek stały,następnie zabrano zasiłek stały i wprowadzono świadczenie pielęgnacyjne więc nie pisz głupot

    Odpowiedz
  • gosia(2014-03-04 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    do marii jak się nie chce pracować to najlepiej dostac kasę od państwa a moze chcesz sie zamienic nie pisz glupot bo nie wiesz co to znaczy opiekowac sie dzieckiem niepelnosprawnym 24h niejednokrotnie dorosli niepelnosprawni maja renty a dziecko nie ma nic a potrzebuje opieki i nie mowie tu o alergiku

    Odpowiedz
  • maria(2014-03-04 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Gdybym nie znała rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem, w których oboje rodzice pracują to mogłabyś mi wmówic, że prawo matki do własnego zycia konczy sie wraz z narodzeniem niepełnosprawnego dziecka. Wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawnosci . Nie kazda niepełnosprawnosc wiąże sie z całkowitą niesamodzielnością.

    Odpowiedz
  • maria(2014-03-04 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Poza alergią sa tez niepełnosprawnosci, w których dziecko daje sobie radę w wielu sprawach samodzielnienie. wszystko zależy od niepełnosprawnosci. Ale nie tylko dzieci sa, które potrzebują opieki 24 h na dobę. Dorosli też. Tylko jak widać jest to dla ciebie niewyobrazalne. Widzisz tylko swoje. I może jakbys znała dorosłe przypadki, nie byłabys taka skora do zamieniania. I raczej żadne dziecko nie ma swoich dochodów, czy to zdrowe czy tez niepełnosprawne, ale te niepełnosprawne z chwilą osiągnięcia pełnoletności juz m,a tak jak osoba, która latami pracy wypracowała sobie swój.
    I chyba ja wyraźnie sie wyraziłam na początku, mówiąc o niepełnosprawnosciach, które nie wymagają całodobowej opieki, które sa sporadyczne. To do czego sie tak rzucacie?

    Odpowiedz
  • AGA(2014-03-04 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    DO.Marii. naprawdę piszesz głupoty przy pracujących rodzicach takiego dziecka, nic się nie dostaje oprócz zasiłku pielęgnacyjnego 153zł.Dopiero po ukończeniu 18 lat ręntę socjalną.Nie równaj życia z dzieckiem niepełnosprawnym do opieki nad rodzicem, to są dwie formy opieki kłopot rodziców na całe życie rehabilitacja brak perspektyw związanych na wyzdrowienie, myśl co stanie się gdy zabraknie faktycznych opiekunów i to że jest takie a nie inne więc nie użalaj się bardzo, ból jest większy niż Ci się wydaje a brać kogoś za przykład i pisać bzdury to każdy potrafi.

    Odpowiedz
  • irena(2014-03-04 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    aco doroslymi kturzy sa udarach wylewak bez kontaktu.

    Odpowiedz
  • Gabi(2014-03-04 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Dopóki nie będzie zmiany w orzecznictwie ,tak po jednej stronie jak i po drugiej .Tylko cwaniakom jest dobrze .Picie herbatki i załatwienie recept ,lub zawiezienie do kościółka ,nazywa sie opieką 24h .Są też przypadki kiedy opiekun jest przy podopiecznym 2 godz dziennie .Dlatego zmiana w orzecznictwie musi być ...droga MARIO...tak jak w niemczech ,przychodzi pani do domu i z zegarkiem w reku mierzy czas ,mycia ,ubierania ,karmienia .I od tego czasu poświęconego podopiecznemu jest wypłacane stosowne świadczenie w trzech różnych wysokościach W naszym kraju osoba ze stopniem znacznym ,jest jednocześnie zdolna do pracy w szczególnych warunkach

    Odpowiedz