statystyki

Świadczenia pielęgnacyjne: Do marca 200 zł dodatku dla opiekunów

24.12.2013, 06:04; Aktualizacja: 24.12.2013, 13:25

Rząd przedłuża o 3 miesiące wypłatę 200 złotowego dodatku dla opiekunów. Chodzi o pobierających świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawnych podopiecznych, najczęściej na własne dzieci.

reklama


reklama



Rząd ustanawia program wspierania osób uprawnionych do pobierania świadczenia pielęgnacyjnego. Osoby te w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2014 r. otrzymają pomoc finansową w wysokości 200 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana niezależnie od dochodu.

Jest to kontynuacja pomocy skierowanej do opiekunów osób niepełnosprawnych, która przysługiwała od listopada 2011 r. do grudnia 2012 r. w wysokości 100 zł miesięcznie, a od kwietnia do końca grudnia 2013 r. było to 200 zł.

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje: matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka, rodzinie zastępczej oraz innym osobom, na których ciąży obowiązek alimentacyjny. Warunkiem otrzymywania świadczenia jest zrezygnowanie z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu opiekowania się osobą z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz wskazaniami o stałej i długotrwałej opiece lub korzystaniu z pomocy innej osoby w związku z niemożnością samodzielnej egzystencji, leczeniu, rehabilitacji i edukacji.

Świadczenie przysługuje, gdy niepełnosprawność powstała do ukończenia 18 roku życia, w trakcie nauki w szkole, szkole wyższej, nie później jednak niż do ukończenia 25 roku życia.

Z szacunków wynika, że odbiorcami wymienionej kwoty będzie ok. 100 tys. osób miesięcznie.

reklama


Źródło:Informacja prasowa
  • aaaaa(2014-01-27 20:53) Odpowiedz 00

    ja również dziś pobierałam świadczenia,ale dodatku brak..no cóż pobieramy tak ogromne kwoty,że trzeba je wypłacać w ratach..żeby szlag trafił nasz rząd ...

  • marta(2014-01-22 12:45) Odpowiedz 00

    u mnie rowniez dodatku brak;/

  • Asia Olsztyn(2014-02-07 16:19) Odpowiedz 00

    Zastanawiam się co będzie z dodatkiem po upływie 3 mc

  • wkur...(2014-02-26 12:32) Odpowiedz 00

    26.02 a ja nadal nie mam wyplaconego dodatku... zal!!!

  • Beste(2014-03-25 09:01) Odpowiedz 00

    W marcu 2014 nie dostałem tych 200zł do świadczenia ?!?!?!
    Świadczenie zostało wypłacone 21 marca 2014 ale bez dodatku 200zł
    Zawsze było tego samego dnia oba wypłacane a to już 25 marca 2014

  • Aga(2014-01-28 11:08) Odpowiedz 00

    jakiś czas temu było w gazecie jak nasi politycy się wzbogacili , mówiono tam o grubych milionach miedzy innymi nasza prezydent Zdanowska . Szkoda że dla siebie maja na podwyżki a głupiego 200 zł nie maja dla naszych dzieci . Nie mam zwyczaju nikomu zle życzyć ale żeby chociaż jeden miesiąc znalezli sie na naszym miejscu moze by coś dotarło ...chociaż wątpie . Myśle że wiekszość z nas nie oczekuje bóg wie czego ale żeby od 1 do 1 każdego miesiąca starczało na opłaty , wyżywienie , leki , po prostu żeby godnie żyć i nie martwić sie że nie mamy co dziecią dać !!!

  • dorota(2014-01-24 19:38) Odpowiedz 00

    Tylko ilu dzieciom odebrano te swiadczenia.Na komisji lekarz odrzuca punkt 7 i po swiadczeniu .Mysli ze dziecko z MPDZ i wodoglowiem wyzdrowialo i nie wymaga opieki bo o to chodzi w punkcie 7.

  • Edyta(2014-02-03 11:04) Odpowiedz 00

    Pieniadze będą wypłacane gdyż to idzie z innej puli wiec cierpliwie trzeba czekac tak mi pani powiedziała mopsie

  • karolina(2014-01-13 18:09) Odpowiedz 00

    Do marca moze i tak ale od kiedy? Dzis pobieralam swiadczenie i dodatku juz nie dostalam

  • Gabrysia z Gdyni(2014-01-24 11:11) Odpowiedz 00

    No i u mnie również brak. Pozdrawiam nasz kochany rząd!!!

  • jarek(2014-01-24 11:15) Odpowiedz 00

    będzie opóźnione jak zawsze ale bedzie