Bezrobotny ze specjalnym zasiłkiem opiekuńczym

autor: Michalina Topolewska13.09.2013, 07:09; Aktualizacja: 30.09.2013, 18:04
Wygaśnięcie umowy nie jest rezygnacją z pracy

Wygaśnięcie umowy nie jest rezygnacją z pracyźródło: ShutterStock

Rygorystyczne warunki, które musi spełniać osoba ubiegająca się o specjalny zasiłek opiekuńczy, spowodowały, że tylko niewielka liczba opiekunów uzyskała takie świadczenie. Problemy mają też gminy. Niejasne przepisy powodują, że ich decyzje są często uznaniowe. W konsekwencji osoby niezadowolone odwołują się do samorządowych kolegiów odwoławczych (SKO) i składają skargi do sądów administracyjnych. Te ostatnie wydają sprzeczne wyroki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (7)

  • 153 ZŁ OD 10 LAT(2013-09-13 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO TEN RZAD TUSKA DYSKRYMINUJE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NIE WALORYZUJAC ZASIŁKU PIELEGNACYJNEGO KTORY WYPŁACA OPIEKA SPOŁECZNA W WYSOKOSCI 153 ZŁ KTORY OD 10 LAT NIE JEST WALORYZOWANY A DODATEK PIELEGNACYJNY WALORYZOWANY JEST COROCZNIE KTORY WYPŁACA ZUS BOGATYM EMERYTA --DEFAKTO NIBY TO SAMO TYLKO INNY PLATNIK ---OSOBY POBIERAJACE RENTE SOCJALNA Z ZUS PRZYNOSI LISTONOSZ DO DOMU A PO TE 153 ZŁ TRZEBA SAMEMU ISC W BLOCIE I SŁOCIE DO BANKU A BANK JESZE Z TYCH 153 ZŁ POBIERA 5 ZŁ PROWIZJI ---RZADZACY OPAMIETAJCIE SIE I ULRZYCIE OSOBA CHORYM

    Odpowiedz
  • zona opiekujaca mezem.(2013-09-13 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    zasilek zest bardzo niski 520 pln. a opieka niepelnosprawnym mezem, wymaga duzo serca i sil.

    Odpowiedz
  • ja(2013-09-13 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    mops w Płocku każe petentom, którzy utracili prawo do świadczenia zarejestrować sie u UP w celu uzyskania prawa do leczenia na nfz. Jak mówią "jesli przywrócą świadczenie to można sie z up wyrejestrować, a pracy i tak nie ma" :)

    Odpowiedz
  • ada(2013-09-13 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    Mops bardzo dobrze pani radzi,bo została pani bez ubezpieczenia.Za każde badanie,porady lekarskie i leki będzie płacić pani 100%

    Odpowiedz
  • zdziwiony(2013-09-13 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niektóre MOPSy zmieniły nazwę na MOPR? Brakuje środków dla potrzebujących a dokonano takiego kosztownego posunięcia? Czy ma to związek z prawami nabytymi w MOPSie? Czy jest to taka sama nieuczciwa zagrywka jak ta często stosowana przez komercyjne korporacje?

    Odpowiedz
  • ja(2013-09-15 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    tak, jestem bez ubezpieczenia, ale zarejestrowanie sie w mupie, to "gotowość do podjęcia zatrudnienia" a ja walcze pismami o przywrócenie mi świadczenia i nie jestem gotowa na gotowość podjęcia zatrudnienia, bo nadal opiekuje sie chorym rodzicem

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2013-09-19 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro są różne interpretacje to przepisy powinny być przejrzyste i zrozumiałe dla wszystkich a z biurokracją pora skończyć nie papierki a działanie jest ważne ,bo ludzie mając wykonywać funkcje te terenach siedzą przy biurach (lekarze,pielęgniarki,dzielnicowi I wiele innych służb)u nas wszystko sie opiera na papirologi.Dać ludziom szansę żeby mogli żyć .

    Odpowiedz