statystyki

Prezydent: Będzie ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

01.07.2013, 15:25; Aktualizacja: 01.07.2013, 16:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Będzie Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny - zapowiada prezydent. O sposobach na zwiększenie dzietności w Polsce i warunkach lepszego łączenia funkcji pracownika i rodzica Bronisław Komorowski rozmawiał dzisiaj z przedsiębiorcami.

Prezydent powiedział po spotkaniu, że program "Dobry Klimat dla Rodziny" zmierza we właściwym kierunku. I tak na przykład Karta Dużych Rodzin, jest stosowana coraz częściej. Trwają też prace, by obowiązywała w całej Polsce. Bronisław Komorowski dodał, że są prowadzone rozmowy w sprawie finansowania. Chodzi o pozyskanie pieniędzy miedzy innymi na dotowanie zajęć sportowych i biletów kolejowych. Będą też ulgi podatkowe dla rodzin, które planują swój rozwój. 

Prezydent Komorowski przypomniał też, że trwają prace nad rozwiązaniami dotyczącymi organizacji i czasu pracy tak, by sprzyjało one rodzicielstwu.

Przedsiębiorcy zwracali uwagę na zbyt restrykcyjne przepisy, które uniemożliwiają tworzenie żłobków i przedszkoli przy zakładach pracy, a także na wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. 

Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz zwróciła uwagę na to, że ojcowie powinni obligatoryjnie na równi z matkami korzystać z urlopów rodzicielskich. • Wyślij
 • Drukuj
Źródło:IAR
Tagi:dzieci

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 2

 • 1: MANIPULACJA z IP: 85.31.245.* (2013-07-01 16:59)

  Dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie. A gospodarka już sama ruszy. To nie jest wiedza tajemna. Wykorzystujecie jakieś karty ulgi bony itp do poprawy własnego wizerunku w mediach !! I niby lud ma być wam za to wdzięczny !!

 • 2: ewa z IP: 89.239.65.* (2013-08-23 05:20)

  Czy starzy ,chorzy ,obecnie bez prawa do opiekunów ,to też rodzina ???
  Wstyd i hańba dla rządzących odbierać ludziom prawo do godnej starości.
  Prawo które upokarza ludzi jest bezprawiem!!!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie