statystyki

Kto otrzyma specjalny dodatek do świadczenia pielęgnacyjnego

autor: Michalina Topolewska16.04.2013, 07:04; Aktualizacja: 16.04.2013, 08:41
Regina Politowicz, dyrektor wydziału zdrowia, świadczeń i polityki społecznej Urzędu Miasta w Bydgoszczy

Regina Politowicz, dyrektor wydziału zdrowia, świadczeń i polityki społecznej Urzędu Miasta w Bydgoszczyźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: fot. materialy prasowe

Od tego miesiąca rozpoczęła się realizacja rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. W jego ramach w okresie kwiecień–grudzień określona grupa opiekunów zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie otrzymywała dodatkowe 200 zł. Jakie warunki muszą spełnić opiekunowie, żeby otrzymać dodatek?

Reklama


Od tego miesiąca rozpoczęła się realizacja rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. W jego ramach w okresie kwiecień–grudzień określona grupa opiekunów zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie otrzymywała dodatkowe 200 zł. Opiekunowie, aby je otrzymywać, muszą przede wszystkim spełniać nowe warunki, od których od początku tego roku uzależnione jest uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego. Są one szczegółowo wskazane w art. 17 ustawy z 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 139, poz. 992 z późn. zm.).


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (15)

  • Grazka(2013-04-25 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Witam niby od kwietnia mialo byc dodatku po 200zl.a tu nic ile dostawalam w poprzednich miesiacach swiadczenia piel.tyle i teraz dostalam.grazka.

    Odpowiedz
  • opiekun matki(2013-04-29 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Soniu,

    a o czym chciała byś podyskutować? Jak cie stać to mogę Ci nawet poradzić (wzorem zasad GP) co zrobić w życiu żeby być szczęśliwą i mniej zjadliwą osobą. Emocję są ale nie tutaj.

    Odpowiedz
  • An.(2013-04-16 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    nie chcą napisać jaka to okrelona grupa opiekunów.może ktoś z Państwa napisze ,kto moze dostac zasiłek opiekuńczy od kwietnia.

    Odpowiedz
  • iga(2013-04-16 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    GP to kitajce. Pazerni na grosz nawet od seniorów.

    Odpowiedz
  • zona opiekujonca mezem .powylewie.(2013-04-16 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    rzad tohieny potrafia tyko gnebic niepelnosprawnych i opiekunuw...

    Odpowiedz
  • jw(2013-04-16 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    JAJA sobie robicie, żeby taki artykuł zablokować! nie wstyd wam???

    Odpowiedz
  • emerytka(2013-04-16 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Od kwietnia dostaną zasiłek rodzice na dzieci niepełnosprawne.Będzie to kwota 820 zł.Inni opiekunowie moga dostac 520 po weryfikacji kwoty na osobę

    Odpowiedz
  • anka(2013-04-16 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    otrzymają ci korzy do tej pory otrzymywali dodatek 100zł

    Odpowiedz
  • danuta(2013-04-16 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    zona ktora nie pracowala zawodowo nie dostanie specjalnego zasilku na meza to jest koszmar dla rodziny ktora sie opiekuje takim chorym zady do lopaty anie do biura pomoc spoleczna to fikcja nic nie robia tylko pisza odmowy chory kraj

    Odpowiedz
  • anka(2013-04-16 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2013/04/dramatyczny-list-brakuje-mi-juz-sil-by-walczyc-i-zyc

    Odpowiedz
  • Klient(2013-04-16 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Klient Ile jeszcze razy trzeba sie logowac, przy kliknieciu pamietaj haslo, aby przeczytac wybrany artykul; dlatego tez bede zmuszony zrezygnowac z dalszej prenumeraty.

    Odpowiedz
  • opikunka meza.niepenosprawnego(2013-04-17 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    ptaforma trzyma wladze wszedzie. chamy wybory blisko opiekunowie osub niepelnospranych przypomna o krzywdach za rzadu tuska...

    Odpowiedz
  • Sonia(2013-04-19 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ostatnio mało osób odwiedza ten blog wykluczonych opiekunów, emocje chyba opadają.Czy ktoś z opiekunów rodziców otrzymał te 100zł.? Bo nasz MOPS w kuj-pomorskim milczy.
    Pozdrawiam wszystkich walczących o swoje prawa.

    Odpowiedz
  • Mariola(2013-08-05 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Lichwa obecna w Dzienniku Gazecie prawnej.
    Rząd PO i PSL oszczędzają na najbiedniejszych a gazeta chce na nich zarabiać - oburzające!!!

    Odpowiedz
  • Danuta(2014-02-27 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    swiadczenie pielęgnacyjne powinno być wrócone wszystkim opiekunom,którzy mieli orzeczony stopień niepełnosprawności na stałe,ten znaczny iswiadcz. pielęg. na czas nieokreślony,wszystkim,którym zabrano od 1 lipca 2013r.,niezależnie od tego czy otrzymują nadal i obecnie specjalny zasiłek opiekuńczy,prawa nabyte powinny być wrócone bez zadnych komisji wojewódzkich,i zaległe zabrane świadczenie opiekuńcze powinno byćwypłacone bez problemu i niezwłoczniebo chorzy i biedni opiekunowie cierpią,martwią się ,psychika wysiada,arząd lekceważy powagę bardzo trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej rodziny.

    Odpowiedz