Kto i kiedy może otrzymać wcześniejszą emeryturę lub rentę

15.01.2008, 18:22; Aktualizacja: 28.02.2008, 15:24
  • Wyślij
  • Drukuj
Wiele starszych osób ma ograniczone możliwości zarobkowe. W związku z tym myślą o jak najszybszym przejściu na emeryturę lub rentę. Jednak, aby było to możliwe, muszą być spełnione określone w przepisach warunki.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 43

  • 21: WIESLAW CZ. z IP: 78.8.11.* (2010-06-17 16:56)

    W grudniu 2010 koncze 60 lat,mam przepracowane 42 lata pracy ,okresy skladkowe i nieskladkowe.przepracowalem rowniez ponad 15 lat w szczegolnych warunkach w roznych zakladach.Czy w tym roku moge sie starac o wczesniejsza emeryture i od czego zaczac?

  • 22: Tomasz J z IP: 188.147.162.* (2010-06-03 15:58)

    Witam mam pytanie muj tata ma 55 lat w tym 7 lat przepracowanych jako szkodliwe wlasnie dostal 3 miesieczny okres wypowiedzenia czy moze sie starac o wczesniejsza emeryture prosil bym o kontakt na maila Dragon85r@gmail.com dziekuje bardzo podaw szersze szczeguly w odpowiedzi na maila bardzo dziekuje i pozdrawiam

  • 23: Arkadiusz z IP: 194.126.165.* (2010-05-25 08:37)

    Witam.Jestem na rencie wypadkowej górniczej19 lat od 1991r ,parce podjąłem 1986 r czy renta którą posiadam wypadkową zalicza się do stażu pracy? i czy mógłbym starać się o emeryturę w 2011-2012 w tym okresie przeszedł bym po 25 latach pracy na dole na emeryturę.?Rentę którą mi wypałaca ZUS I Zakład pracy jest płacona w pełnym wymiarze tz tak jak bym pracował.

  • 24: Dorota z IP: 188.146.131.* (2010-04-17 22:01)

    .witam mam pytanie.Mój mąż miał udar jest na zwolnieniu lekarskim.Z tego co wiem można chorować tylko 3 miesiące czy po tym okresie można starać się o rente.Mąż ma 47 lat.

  • 25: sonia z IP: 83.23.145.* (2010-04-09 13:14)

    prosze o szybkom odpowiec

  • 26: sonia z IP: 83.23.145.* (2010-04-09 13:11)

    1983 r jestem na recie mam przepracowane 5 lat nabyłam chorobe zawodowom czy nalerzy mi sie emerytura jak skonczyłam 60 lat

  • 27: Weronika z IP: 81.219.255.* (2010-03-22 20:06)

    jestem na rencie 16 lat, obecnie pracuję na pełny etat 30 m-cy. Staż pracy mam 25 lat w tym w szkodliwych warunkach 15 prawo do emerytury nabyłam w 2009r. Czy otrzymam emerytury więcej o 24 procent.Jeśli tak to do czego się wliczy te procenty.

  • 28: ja 12 z IP: 83.10.96.* (2010-03-13 19:27)

    proszę o odpowieć

  • 29: ja 12 z IP: 83.7.159.* (2010-03-13 14:50)

    W roku 2011 kończę 60 lat. Obecnie jetem na rencie mam przepracowane 30 lat pracy jako kierowca ciężarówek. Cz z renty mogę przejść na emeryturę roku 2011?

  • 30: ela z IP: 87.206.222.* (2010-02-13 09:49)

    jestem od dluzszego czasu na rencie z tytulu calkowitej niezdolnosci do pracy, czy moge podjac prace i w dalszym ciagu pobierac rente. ukonczylem juz 60 lat.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie