Kto i kiedy może otrzymać wcześniejszą emeryturę lub rentę

15.01.2008, 18:22; Aktualizacja: 28.02.2008, 15:24
  • Wyślij
  • Drukuj
Wiele starszych osób ma ograniczone możliwości zarobkowe. W związku z tym myślą o jak najszybszym przejściu na emeryturę lub rentę. Jednak, aby było to możliwe, muszą być spełnione określone w przepisach warunki.







  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 42

  • 21: Arkadiusz z IP: 194.126.165.* (2010-05-25 08:37)

    Witam.Jestem na rencie wypadkowej górniczej19 lat od 1991r ,parce podjąłem 1986 r czy renta którą posiadam wypadkową zalicza się do stażu pracy? i czy mógłbym starać się o emeryturę w 2011-2012 w tym okresie przeszedł bym po 25 latach pracy na dole na emeryturę.?Rentę którą mi wypałaca ZUS I Zakład pracy jest płacona w pełnym wymiarze tz tak jak bym pracował.

  • 22: Tomasz J z IP: 188.147.162.* (2010-06-03 15:58)

    Witam mam pytanie muj tata ma 55 lat w tym 7 lat przepracowanych jako szkodliwe wlasnie dostal 3 miesieczny okres wypowiedzenia czy moze sie starac o wczesniejsza emeryture prosil bym o kontakt na maila Dragon85r@gmail.com dziekuje bardzo podaw szersze szczeguly w odpowiedzi na maila bardzo dziekuje i pozdrawiam

  • 23: WIESLAW CZ. z IP: 78.8.11.* (2010-06-17 16:56)

    W grudniu 2010 koncze 60 lat,mam przepracowane 42 lata pracy ,okresy skladkowe i nieskladkowe.przepracowalem rowniez ponad 15 lat w szczegolnych warunkach w roznych zakladach.Czy w tym roku moge sie starac o wczesniejsza emeryture i od czego zaczac?

  • 24: ZDZISŁAW B.-KĘPNO z IP: 83.16.219.* (2010-07-06 12:36)

    Jestem obecnie na rencie /wypadek w pracy-wrzesień 1998 rok - krwotoczny udar mózgu, lewostronne porażenie ciała/ ZUS-jego orzecznicy przedłużają mi
    rentę co 1, 2, 3 lata.czy kończąc 60 lat /ur.20.01 1952 rok. / powinienem
    już przejść na emeryturę i otrzymywać 1, 5 świadczenia i jednocześnie mieć
    rentę na czas nieokreślony?!!!

  • 25: ZDZISŁAW B.-KĘPNO z IP: 83.16.219.* (2010-07-06 12:36)

    Jestem obecnie na rencie /wypadek w pracy-wrzesień 1998 rok - krwotoczny udar mózgu, lewostronne porażenie ciała/ ZUS-jego orzecznicy przedłużają mi
    rentę co 1, 2, 3 lata.czy kończąc 60 lat /ur.20.01 1952 rok. / powinienem
    już przejść na emeryturę i otrzymywać 1, 5 świadczenia i jednocześnie mieć
    rentę na czas nieokreślony?!!!

  • 26: Basia z katowic z IP: 83.9.127.* (2010-08-18 16:00)

    Mam 50 lat i 33 lata pracy. Czy mogę starać się o przejscie na wczesniejszą emeryturę.

  • 27: Teresa z IP: 83.8.6.* (2010-10-07 09:33)

    brat skończył 60 lat,ma opłacone składki w ZUS 23 lata i w KRUS 18 lat i płaci do dziś w KRUS ,ma jedną nerkę,czy może iść na wcześniejszą emeryturę?czy musi przejść z KRUS do ZUSu by dostać emeryturę?

  • 28: mirek z IP: 46.112.242.* (2011-02-15 12:09)

    jak za komune pracowalem na terenie uni to lata sie licza

  • 29: Ewa z IP: 89.230.227.* (2011-04-27 21:38)

    witam mam pytanie mąż mój w Sierpniu w tym roku będzie miał 40 lat pracy, a ma 62 lata. Czy może przeijśc w tym roku na emeryturę lub coś w tym rodzaju?

  • 30: stefan z IP: 77.255.228.* (2011-06-08 05:08)

    urodzilem sie 1951 roku przepracowalem 35 lat w tym w szczegulnych warunkach 27 lat od 6 lat jestem na rencie czy po ukonczeniu 60 lat moge przejsc na emeryture

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie