Trybunał Konstytucyjny przesądzi o prawie jazdy dłużnika alimentacyjnego

autor: Michalina Topolewska19.12.2012, 07:14; Aktualizacja: 19.12.2012, 08:48
Nowe przepisy, mimo że wydłużają całą procedurę zatrzymania prawa jazdy i zwiększają obowiązki biurokratyczne, są potrzebne - twierdzą gminy.

Nowe przepisy, mimo że wydłużają całą procedurę zatrzymania prawa jazdy i zwiększają obowiązki biurokratyczne, są potrzebne - twierdzą gminy.źródło: ShutterStock

Według sądów administracyjnych zmieniona procedura zatrzymywania dłużnikom alimentacyjnym praw jazdy jest zgodna z prawem. Innego zdania jest prokurator generalny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (12)

  • noel(2012-12-19 16:27) Zgłoś naruszenie 10

    Nie da się ukryć, że odbieranie praw jazdy jest przekrętem prawnym. Bo dlaczego akurat prawo jazdy? Na tej samej zasadzie można np. odbierać dyplomy ukończenia uczelni, paszportów i innych ważnych, bądź nieważnych dla pracownika dokumentów

    Odpowiedz
  • robert(2013-04-04 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    jestem kierowcą tira,przez ostatnie pol roku nie wplacalem alimentow gdyz skonczyly mi sie okresowe badania,w tym roku 2013 posredniak zasponsorowal mi te badania (koszt 1100 zl)poszdlem wymienic prawko a tam sie okazalo ze mam zatrzymane prawko. Pani w opiece spolecznej mi powiedziala ze jak chce odzyskac prawo jazdy musze podjac prace i przez pol roku wplacac alimenty.Jak mam podjac prace gdy posredniak mi pomaga znalezc prace a opieka mi ja odbiera pytam mądrą panią, a jej to nie obchodzi!!!absurd i wstyd ze czlowiek urodzil sie w takim kraju

    Odpowiedz
  • ww(2012-12-19 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z przedmówcą. Zarabiałem 1500 zł, kiedy "sąd" zasądził 2400 alimentów, argumentując to tym, że zawsze mogę wziąć drugi etat. Więc coś chyba zaszwankowało w głowie idioty w todze. Nigdzie na świecie nie ma takiej sytuacji, że alimenty wynikają z widzimisię sędziego i jego dobrego lub złego dnia.

    Odpowiedz
  • CO JEST Z TYM KRAJEM...(2012-12-19 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do autora tego artykułu .Przytoczony został przez panią jeden przykład zgodności przez Sąd tego działania nie przytoczyła pani dziesiątke innych przykładów Sądów powołujących sie na wyrok TK z 2009 roku ,iż ten przepis jest nie zgodny z konstytucją nie rozumie jeżeli jest na to art. w kk to podwójne karanie w systemie administracyjnym i karnym za ten sam czy też jest nie zgodny z konstytucją . Ja proponuje za wszystkie długi wszystko odbierać,to dotyczy sie również przejazdów bez ważnego biletu wszystkie świadectwa+prawo do głosowania niestety w naszym kraju jest tak ,że prawo jest dla szarych ludzi i biednych. Może ktoś w naszym kraju zajoł by się wyrównaniem zarobków naszych obywateli . Jeżeli alimenciarz zarabia 1200zł jego alimenty 700 i ma na utrzymaniu drugą rodzine to jak dać sobie z tym rade. Może na to coś pani poradzi. Bardzo zaskajujące jest porównywalność ściągania alimentów w Angli 80 procent ,tak więc w Angli zwykły łopatolog zarabia 7000 zł i przypuszczam że jak pani w swoich artykułach wywalczy zarobki dla Polskiej szarej strefy to jest dla ponad 50 procent naszego społeczeńswa to problem alimentacyjny zniknie jestem tego pewien.

    Odpowiedz
  • cd(2012-12-19 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Coraz więcej Orzeczeń tego Gremium zwanym Trybunałem Konstytucyjnym sprzecznych z prawem i zasadami współżycia społecznego - przykład orzeczenie w sprawie waloryzacji emerytur. Należy poważnie rozważyć zmiany w formie i trybie działania tego Trybunału albo wręcz zastanowić się nad jego likwidacją.

    Odpowiedz
  • gość(2012-12-19 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    A ja naiwna myślałam,że żyję w państwie prawa.A to złodziejskie państwo i niesprawiedliwe.Jak inaczej nazwać takie wyroki pozwalające na tę niesprawiedliwość?Dlaczego np. posłom i senatorom TK nie zmniejszy zarobków? Byłby to przecież ładny gest w stronę biedniejszych!

    Odpowiedz
  • Janka(2013-07-01 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    Banda poje...w prawko za co to lepiej cofać matury świadectwo dojrzałości chłopak znalazł prace pomógł mu zatrudniał wylozyli za niego kasę a opieka chce mu cofnąć super. Jedz na Ukrainę zamelduj sie zrób prawko No legalnie i idź jeździć :)

    Odpowiedz
  • Janka(2013-07-01 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    G

    Odpowiedz