Sejm przyjął poprawki do ustawy o systemie świadczeń pielęgnacyjnych

07.12.2012, 11:55; Aktualizacja: 07.12.2012, 12:25

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy zmieniającej system świadczeń pielęgnacyjnych. W myśl ustawy zasiłek pielęgnacyjny przysługiwał będzie tylko rodzicom i najbliższym krewnym dzieci niepełnosprawnych.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (15)

  • Bea(2012-12-25 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal!!! Sami sobie ograniczcie swoje pensje a nie JEDNOGŁOŚNIE NBAJBIEDNIEJSZYM nic nie dając w zamian.Polska to chory kraj w którym NIC nie oferuje się osobom wym.opieki a OPIEKUNOM jeszcze się zabiera.Wyliczyli to NA CHŁODNO i z pełnym wyrachowaniem ,wprow.kryterium dochodowe odpadnie 90% dotychczas uprawnionych.CZYLI IZ TO PRACY NA !) GODZ>A BABCIA LUB MATKA NIECH GNIJE W ŁÓŻKU BEZ OPIEKI!!! WSTYD.WSTYD ,WSTYD!!!Wstyd mi za was BEZWZGLĘDNI RZĄDZĄCY!!!

    Odpowiedz
  • betii(2012-12-27 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    czy o taki zasiłemk może starać się żona opiekująca się swoim mężem niepełnosprawnym ???

    Odpowiedz
  • jj13(2012-12-27 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi co te 20 lat przepracowali już dawno i teraz nikt już nie płaci składek za nich, dziecko jest dorosłe/ale tylko na dowodzie /bo choć dorosłe to dalej dziecinne i wymagające naszej stałej opieki-jednym słowem niepełnosprawne.Kto teraz wyrówna nam te składki,dość że nie wyrównają to jeszcze pozbawią nas tych resztek które nam rzucali z RZĄDOWEGO stołu -wstyd żyć w takim KRAJU co człowieka ma się za NIC-popieram ludzi co uciekają z tego kraju ,bo tu nie można żyć-tu się umiera.

    Odpowiedz
  • sigma(2012-12-07 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak w czerwcu/lipcu 2013 potraktują tych którzy pobierają od dawna świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawnego ojca czy matkę i od 2 lat z tego powodu nie pracują (nie podjęli pracy) bo takie były warunki świadczenia.
    Coś mi tu pachnie próbą wyrzucenia ich przy okazji z tego nowego zasiłku opiekuńczego pomimo tego, że spełnią wszystkie inne warunki i kryteria.
    W ogóle nie mówi się o sposobie i regulacji tematu dla tych osób. A takich jest wielu i to prawdziwie się opiekujących.
    Brak jakiegokolwiek ustosunkowania się do ich sytuacji która powinna być ustawową kontynuacją dotychczas pobieranego świadczenia ponieważ osoba którą się opiekują będzie nadal po 1 lipca 2013 żyła i pomocy wymagała !

    Odpowiedz
  • zbulwersowana(2012-12-07 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    złodzie.je oszczędności kosztem najbardziej pokrzywdzonych przez los!!! Jak wam nie wstyd!!!Za takie kryterium dochodowe niech posłowie przeżyją Kto tam w tym sejmie pracuje,gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich-dlaczego mam być pozbawiona świadczenia jeśli otrzymałam je na czs nieokreślony-do śmierci podopiecznego!!! po 1 lipca zawiązę mojego ciężko chorego męża do sejmu.może się nim posłowie zaopiekują!!!na czele z senatorem augustynem!!!

    Odpowiedz
  • wstyd(2012-12-07 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest równość wobec prawa!!!HAŃ<BA

    Odpowiedz
  • żona(2012-12-07 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wy skończeni D<E<B<I>L<E ja nikogo nie wyszukiwałam.Ja mam ciężko chorego we własnym domu!!! co to za argumentacja!!!Proszę zatem zapewnić tym chorym całodobową opiekę!!!

    Odpowiedz
  • wrrrrrrrrrrr(2012-12-07 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    senator augustyn wpuści biznes -jest spora kasa do wyrwania!!!

    Odpowiedz
  • ddd(2012-12-11 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje i tyle, zabrać chorym i biednym, a co z opiekunami? zostaną na lasce osób którzy wymagają opieki?Same dzielenie na grupy jest niezgodne z zasadą równości,dziecko niepełnosprawne też kiedyś dorośnie i co wtedy?

    Odpowiedz
  • DADI(2012-12-28 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przerażające jak traktuje się inwalidów i ich opiekunów.
    Zabrać im wszystko a dać potrzebującym /p/osłom i senatorom.
    Te świnie przy korycie tylko myślą o sobie i swoich rodzinach .
    Mają gęby pełne frazesów i pełne portfele , chory człowiek jest dla tego szemranego towarzystwa NICZYM.

    Odpowiedz
  • dd(2012-12-29 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Co tu dużo pisać,,,złodzieje, tak wielu ludzi starych schorowanych jest że aż serce krwawi,,kogo to obchodzi na pewno nie nasz rząd.

    Odpowiedz
  • BECIA(2013-02-10 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Mam swiadczenie przyznane BEZTERMINOWO!!!wiec jak to sie ma do niby nowych przepisow!!!???rozumiem ze panstwo polskie zapewni mojej 85 mamie calodobowa opieke.

    Odpowiedz
  • IWONA(2013-01-16 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    NIE WIEM DLACZEGO TAK WYZYWACIE ,PO PIERWSZE SAMA MAM DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE MUSIAŁAM ZREZYGNOWAĆ Z PRACY ABY ZAJĄĆ SIĘ CÓRKĄ ,PRZECIEŻ KAŻDY Z NAS PRACOWAŁ CHYBA ŻE SIĘ MIGALIŚCIE OD PRACY A TERAZ KIEDY WASZ TATA ALBO MAMA SĄ CHORZY TO NAGLE CHCECIE PIENIĄDZE BO TO ŁATWE ZNAM WIELU DOROSŁYCH LUDZI KTÓRZY BIORĄ ZASIŁKI NA RODZICA NIGDY NIE PRACOWALI ATERAZ CHCĄ OD PAŃSTWA PIENIĄDZE A SAMI PRACUJA ZA GRANICAMI NASZEGO KRAJU.

    Odpowiedz
  • Grażyna(2013-01-16 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    40 lat temu dostałam "ofertę" umieszczenia niepełnosprawnego dziecka w Zakładzie Opiekuńczym za równowartość mojej ówczesnej pensji 2400zł. Dlaczego Pństwo nie opiekuje się rodzinami z niepełnosprawnymi osobami.Dlaczego opieka Państwa (R.P.) jest taka droga, a opieka Rodzin ,które nie mogą podjąć żadnej pracy bo zajmują się swoimi niepełnosprawnymi Bliskimi nie ma żadnej ceny. Nasze Państwo upokarza nas,odbiera nam godność i szansę na poprawe i tak bardzo trudnego bytu.

    Odpowiedz
  • beta(2013-01-23 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    witam mam chore dziecko na które pobieram świadczenie większość tych pieniędzy idzie na bardzo drogie leki ,musiałam sie ubezpieczyć w krus ponieważ posiadam 1,17 ha , nadmienię że wceśniej pracowałam ale ze względu na pogarszający się stan zdrowia dziecka zrezygnowałam z pracy, obecne moje dziecko ma lekcje w domu . częste pobyty w szpitalu, co będzie jak gmina uzna mnie za rolnika

    Odpowiedz