statystyki

Ministerstwo chce ułatwić matkom powrót do pracy

26.05.2012, 08:00; Aktualizacja: 26.05.2012, 09:17

Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat do miejsc pracy dla osób z małymi dziećmi - ujawnia "Rzeczpospolita".

Reklama


Reklama


"Oprócz dotacji dla firm dających zatrudnienie rodzicom planujemy dopłaty do pensji dla matek lub ojców oddających dziecko do żłobka i wracających do pracy w niepełnym wymiarze" - mówi wiceminister Jacek Męcina.

Rządowy program dopłat miałby ruszyć dopiero w 2014 r., ale już w przyszłym roku zostałby uruchomiony pilotaż. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Funduszu Pracy, który trzyma zamrożone 5 mld zł na zasiłki i wsparcie dla bezrobotnych.

"To bardzo dobry pomysł. Podczas urlopu wychowawczego kobiety tracą część kompetencji zawodowych i dlatego firmom nie opłaca się ich zatrudniać. Dotacje dawałyby czas na uzupełnienie wiedzy i umiejętności" - mówi Agnieszka Chłoń-Domińczak, była wiceminister pracy.

Zdaniem przedsiębiorców program mógłby zadziałać tylko wtedy, gdyby za dopłatami do wynagrodzenia szły pieniądze, np. na szkolenia.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane