Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie

10.01.2012, 04:52; Aktualizacja: 10.01.2012, 07:21

W III kwartale ubiegłego roku zarobki w Polsce zwiększyły się aż o 6,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. To największy skok od prawie trzech lat - informuje "Rzeczpospolita".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (26)

  • klk(2012-01-10 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    mamy szanse dogonić je za ok. 40 lat.

    Odpowiedz
  • andrzej5643(2012-01-10 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Brak Polskiego przemysłu który by generował duży dochód narodowy, jest powodem niskich zarobków polaków.
    Czas zacząć budować polskie zakłady pracy gdyż te które istnieją zagraniczne generują transfery kasy do swoich krajów a u nas zostaje tylko ZUS mizerne zarobki i bieda no może trochę podatków.
    Brak przemysłu i zakładów pracy przez co i brak miejsc pracy powoduje wyjazd z kraju najbardziej uzdolnionej młodzieży która mogła by pracować u nas.
    Głupota kształcić fachowca przez kilkanaście lat a później on opuszcza kraj i pracuje dla innego kraju, my z tego nie mamy nic tylko do tego dokładamy.
    Dlatego manipulacja przy emeryturach, zniesienie przywilejów pracowniczych w zakładach pracy, to tylko pozory pracy na górze.
    Czas na rozwój Polski a nie upadek.
    Jak tak dalej będzie rządzone to naprawdę będzie za kilka lat bieda jak się patrzy.

    Odpowiedz
  • je ne vous oublie pas(2012-01-11 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    buahahahahahahahahahhahaahahahahahahhaahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah

    złodzieje i klamcy!

    Odpowiedz
  • Alf(2012-01-12 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wniosek z tego jest jeden. Rośnie rozwarstwienie społeczne w Polsce. Niedługo będziemy drugą Brazylią. Do tego zmierzamy, na pewno nie do normalności.

    Odpowiedz
  • warszyc(2012-01-11 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    jak można pisać takie bzdury, co za pier... propaganda ręce opadają, wrocław 2000netto szczyt mażeń

    Odpowiedz
  • bee(2012-01-11 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    nieudolna polityka tego kraju zniszczy nas wszystkich no może z tymi wyjątkami na "górze" bo im akurat niczego nie brakuje

    Odpowiedz
  • Obserwator(2012-01-11 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie myślących Polaków zawsze można wykiwać. Widać to przy urnach wyborczych. Większość Polaków jest bardzo naiwnych i nie potrafią myśleć samodzielnie. Taka jest prawda. Bo Polakom wystarczy ciepła woda z kranu. Jakie to poniżające.

    Odpowiedz
  • gosc(2012-01-11 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Irytują mnie takie informacje.
    Przecvież nie każdy wie, że podawane płace są wartościami uśrednionymi.
    Na te 6,6 % składają się głównie podwyżki w tych sektorach w których związki zawodowe wystrajkowały podwyżki i w których płaca jest kilkakrotnie wyższa niż średnia; ci co mają dużo dostali jeszcze więcej !
    Genaralnie płace w budżetówce (oprócz nauczycieli) są zamrożone od 2-ch lat, a w przedsiębiorstwach prywatnych podwyżki też są rzadkością.
    W następnym okresie znowu usłyszymy o podwyżkach związanych z premiami dla kadry kierowniczej !!!
    Dlatego nie dziwi mnie irytacja społeczeństwa jak czyta o podwyżkach, których nie mieli.

    Odpowiedz
  • Druid(2012-01-11 00:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkim politykom, wojsku (;)), rolnikom, ba, urzędnikom wszystkim rozdać broń. Najlepiej palną, albo i granaty F1, GR42. Dlaczego rolnikom? Będą się ostrzeliwać z KRUS-em.
    Istnieje szansa na poprawę warunków bytowych.

    Odpowiedz
  • billy(2012-01-10 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dotyczy tylko członków zarządów i rad nadzorczych oraz obcych menadżerów.

    Odpowiedz
  • propaganda(2012-01-10 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    hehehehehe,,,gonią,oj gonią...

    Odpowiedz
  • Wasyl(2012-01-10 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Polska nigdy nie miała możliwości wypracować poziomu życia, który pozwalałby na socjal na jakimś ludzkim poziomie. Zawsze istniał w tym kraju potężny deficyt budżetowy, a politycy licytowali się i licytują, kto go jeszcze powiększy. W takim stanie rzeczy to zawsze emerytura doprowadzi do śmierci głodowej, a politycy bardzo się do tego przyczynią.

    Odpowiedz
  • widura(2012-01-10 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zarobki mówić to iluzja,jałmużna to prawda.Na zachodzie 600euro to najniższa emerytura socjalna bo niższej nie na,to licząc tylko po 4 zł to 2400zł.I o czym my mówimy.Jest mi normalnie wstyd że żyję w takim kraju i co 10 lat słyszę że musimy jeszcze poczekać że będzie lepiej, chyba po śmierci.

    Odpowiedz
  • ELA(2012-01-10 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    NAPEWNO NIE SZAREJ STREFIE- JA NIE MIAŁAM PODWYŻKI OD3 LAT

    Odpowiedz
  • Druid(2012-01-10 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ oczywiście. W roku 1975 zarabialim ;) po 15 dolarów. Tera ;) po 500 dolarów. Dynamika wzrosu imponująca.
    A opłata abonamentu RTV to 5% zarobków. Gonimy ich, gonimy, aż łapcie z łyka w doopy nam klapią.
    Ach, pamiętacie? Za całą pensję kupić można wołu. Tylko po co nam wółł cały - co z nim zrobimy, wystarczy królik;).

    Odpowiedz
  • Alina(2012-01-10 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    "informuje Rzeczpospolita"a kto to policzył i jakim cudem tak dokładnie te procent,chyba,że sam był na :procentach:!!!

    Odpowiedz
  • olo(2012-01-10 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pierdoły! kłamstwa prorządowe i tyle! kto wam w to uwierzy pismaki ?

    Odpowiedz
  • Yoda(2012-01-10 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mój brat w Hollandii ma wyplate minimalną 1400 euro. Ja w kraju mam 1400 zł. Niby liczy się zgadzają ...

    Odpowiedz
  • No i(2012-01-10 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Prezesów spółek SP i banków już dawno przegoniły.

    Odpowiedz
  • Polak(2012-01-10 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Co za brednie!!! to chyba płace celebrytów tak wzrosły - bo nasze wciąż maleją. Ten artykuł to kpina z ludzi. Co za czasy! Kłamstwa, łgarstwa itp.
    My imponująco wypadamy w rankingach biedy i zadłużenia - chyba w tym jesteśmy wręcz najlepsi.

    Odpowiedz