Prezydent podpisał ustawę podwyższającą składki rentowe

28.12.2011, 11:48; Aktualizacja: 28.12.2011, 11:53

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę podwyższającą składki rentowe - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Zgodnie z ustawą od 1 lutego składka rentowa po stronie pracodawcy wzrośnie o 2 pkt proc.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (14)

  • Niewolnik nowoczesnej metody(2011-12-28 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    A czy była brana inna opcja ? Doprawdy, byłby cud !

    Odpowiedz
  • skumbrie w tomacie, chcieliście to macie(2011-12-28 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO NIE PYSKOWAĆ.

    GŁOSOWALIŚCIE NA PO, TO SIEDZIEĆ CICHO I PŁACIĆ.

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-12-28 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie po równo dla wszystkich? Przecież teraz wszystko będzie po równo. Tak jak waloryzacja emerytur. Pensje też po równo. Wszystko po równo.

    Odpowiedz
  • MPB(2011-12-28 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Z pierwszego expose Tusk nie zrealizował nic (istotnego) bo tam były obietnice. Obawiam się, że z drugiego expose będzie realizowane wszystko (groźby).
    Dobrze, że na PO nie głosowałem, bo bym się teraz chyba pochlastał. Zawsze popierałem prawicę, więc na PO nigdy nie zagłosuję.

    Odpowiedz
  • pl(2011-12-28 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Pięknie z tej składki do budżetu dużo nie wpadnie ale jak pięknie zahamuje wzrost zatrudnienia brawo Panie Ministrze najlepszy ekonomisto w Europie

    Odpowiedz
  • Miły(2011-12-28 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wolnośc słowa i wypowiedzi w GP. Nie czytam was już. See you

    Odpowiedz
  • Miły(2011-12-28 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ch... wam w d... z waszym regulaminem

    Odpowiedz
  • Miły(2011-12-28 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    ... chyba, że puścicie mój komentarz o świniach :)

    Odpowiedz
  • wice-k(2011-12-28 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież za tego Pana zapłacimy my robole. Jemu wsiaćko bez znaczenia. Opatrznosciowy wódz to funfel. wsiacko gra. Lud do gleby.

    Odpowiedz
  • laik(2011-12-28 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    "Celem ustawy jest podniesienie o 2 proc. składki na ubezpieczenie rentowe w części finansowanej przez płatników. Na skutek tej zmiany składka wzrośnie z 6 proc. do 8 proc. i będzie finansowana na niezmienionym poziomie 1,5 proc. przez ubezpieczonego i na poziomie 6,5 proc. (obecnie 4,5 proc.) przez pracodawcę" - napisano w komunikacie.

    w kancelarii prezydenta nie wiedza czym sie różni pkt proc. od proc.

    Odpowiedz
  • Małe 2%(2011-12-28 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrost składki rentowej o ponad 33%, a od 61 lat (mężczyźni) i 56 lat(kobiety) nie mają prawa do zasiłku bo za te osoby ZUS nie przyjmuje opłaty na Fundusz Pracy, a to warunek uzyskania zasiłku dla bezrobotnych.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-12-29 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Podniesienie składki rentowej w części płaconej przez firmy jest słuszne,skoro popiera to pan Jarosław Kaczyński.Co więcej-wczoraj potwierdził,że aby łatać dziurę budżetową należy sięgać do kieszeni przedsiębiorców.

    Odpowiedz
  • Wolfram(2011-12-29 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    A najważniejszym problemem do rozwiązania są krzyże w sejmie. Może geniusz Palikot w tym zakresie wymyśli coś konstruktywnego.

    Odpowiedz
  • wjw(2011-12-29 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    No z czegoś przecież darmowe świadczenia dla Pawlaków trzeba sfinansować.

    Odpowiedz