W 2012 roku wzrosną wynagrodzenie i dodatki do pensji

autor: Łukasz Guza13.12.2011, 06:38; Aktualizacja: 13.12.2011, 08:03

Od 2012 roku pracodawcy będą musieli podwyższyć wynagrodzenia pracowników do 1500 zł brutto lub 1200 zł brutto, w przypadku gdy podwładny rozpocznie w przyszłym roku swoją pierwszą pracę. O 114 zł wzrośnie bowiem płaca minimalna.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (20)

  • 666(2011-12-13 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    to "kąto" to jedyny błąd BEHAPOWCA. Cała reszta to święta prawda

    Odpowiedz
  • greg(2011-12-14 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    behapowiec ma rację w 100%

    Odpowiedz
  • ewer(2011-12-22 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Relacja wynagrodzenie- ceny i wartosc złotego.-WYNISZCZANIE POLAKÓW TRWA,ILE SIĘ DOSTAJE ZA PISANIE TAKICH BZDUR panie autor?

    Odpowiedz
  • anty(2011-12-20 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję w 2012r. zrobić mały eksperyment niech najniższa krajowa będzie 1500 brutto, ale chleb po 1 zł, paliwo 1,20 zł, Vat z 23% na 3%.
    Nas rząd obywateli za idiotów ma za takie pieniądze nie da się godnie żyć.

    Odpowiedz
  • Julek(2011-12-18 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    a co z ludzmi pracującymi na portierni święta też na zlecenie umowę ?
    tymbardziej jest to mój jedyny dochód.

    Odpowiedz
  • młodzież(2011-12-16 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do prymitywnego 6464.Ale z ciebie prostak.Osoby pracujące to pracownicy,a nie ,,robociarze,,.Jeśli nie stać kogoś na uczciwą zapłatę za uczciwą pracę to niech nie zatrudnia pracowników.Niech pracę wykonuje sam.

    Odpowiedz
  • jacuś(2011-12-16 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    panowie jest ciężko,nie ubliżajcie sobie,nic to nie zmieni mówi się o e meryturach a zapomniano o bezrobotnych , stażystach którzy pracują za marne 800 zl brutto./z wyższym wykształceniem/ podwyżki dla nauczycieli,policji a co z resztą. /jak się mają rolnicy/ nie ma nic za darmo każda praca ma plusy i minusy,dobrze byłoby gdyby rząd nie bujał w obłokach i zszedł na ziemię bo będzie tak jak w latach 80 to podwyżki spowodowaly że ludzie wyszli na ulicę o wolnosci pomyslano póżniej

    Odpowiedz
  • BHPOWIEC(2011-12-15 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Przemądrzali przedsiębiorcy prędzej czy potem plajtują droga ,,pani''Firma by była mocna musi dojrzewać przez lata pod każdym względem jak wino.A jak pierwsze zyski się wydaje na wczasy ,imprezki, cuda nie widy,wcześniej wspomniane kochanki itd to prędzej czy potem mali prywaciarze stają się robolami jak reszta,albo kończą pod monopolowym.Bo jak jeden ma kwiaciarnie,drugi pizzerie,trzeci wywożenie szamba i wzajemnie rywalizujecie ze sobą w tym któremu lepiej się powodzi kosztem pracowników,kosztem zakładu to kochani moi daleko nie zajedziecie bo pracownicy odejdą i zostaniecie sami,a na przebieraniu w pracownikach więcej tracicie niż się wam wydaje do tego jeszcze wam tyłek obgadają pod każdym względem...To że ktoś ma firmę to nie musi być bogaczem.Ale stereotypy są jakie są i co zrobić.PIP za mordę i przywoływać do porządku.

    Odpowiedz
  • pani(2011-12-14 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    bhpowiec ...idz spac ...mądzrejszy nie bedziesz ...

    Odpowiedz
  • BHPOWIEC(2011-12-13 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wynagrodzenia jak już wzrosną to wzrosną ,ale brutto,a netto to tej zmiany się nawet nie zauważy.Podwyższenie składki rentowej wszystko załatwi i na jedno wyjdzie.U prywaciarza przy pracy na umowę zgodnie w cudzysłowiu z atr129 par 1 KP dostanie się 1000zł na rękę i won!.Z drugiej strony niech ten prywaciarz tą stówą więcej na rękę się udławi i niech ma tą podpisaną listę płac i niech nie płacze...,ale co zrobić z czasem pracy...?Niech rządzący poszukają ludziom z trzeciego świata pracy zgodnej z normą jaka jest w powyższym paragrafie...To po pierwsze .Druga sprawa dotyczy też i przedsiębiorców z trzeciego świata ...Znalezienie pracy na umowę o pracę będzie graniczyć z cudem...W związku z tym wzrośnie liczba pracujących na czarno i liczba zatrudnionych na umowy cywilnoprawne ( śmieciowe )bo przedsiębiorców nie będzie stać na zatrudnienie pracownika na umowę o pracę ,a jak zatrudni to wyciśnie z niego ostatnie soki żeby się utrzymać na rynku.Po trzecie wzrośnie bezrobocie.!Rząd w tym momencie sam sobie strzela samobójczego gola do bramki należacej do nas wszystkich bo składek do ZUS i skarbówki będzie wpływać dużo mniej.Firmy budżetowe to inna sprawa.A dzisiejsza budżetówka to wszyscy wiemy co to jest (służba zdrowia ,oświata,urzędy,sądownictwo,służby mundurowe,zakłady budżetowe),a sektor produkcyjny najlepiej było sprywatyzować, sprzedać,bo się nie opłacał...Pracownik z prywatnego przedsiębiorstwa ,,trzeciego świata'' może pomarzyć o urlopie ,chorobowym,talonach na święta ,ubraniu roboczym i bezpieczeństwie pracy i godniejszych warunkach pracy.Jeśli chodzi o trzeci świat to miałem na myśli mikro przedsiębiorstwa ,które niby zwą się przedsiębiorstwami napisem albo reklamą na stodole za przeproszeniem.Cóż każdy orze jak może...Oby tak dalej ,a słowa RP BANKRUT nabiorą większego znaczenia tym bardziej jak rząd wydaje więcej niż ma przychodu z podatków albo gdy drukuje pieniądze tak jak powiedział jeden brytyjski europoseł na ostatnim posiedzeniu w sprawie euro.Ale o tym się nie mówi...Nawet z you to be już to usunęli.Czyżby cenzura?To są efekty rządów humanistów ,historyków, ekonomów i prawników posługujących się lukami nie mającymi zielonego pojęcia co to jest ciężka praca ludzi orających dzień w dzień aby oni się nażarli ...

    Odpowiedz
  • hahahaha(2011-12-13 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Złotowka na pysku a Oni twierdzą że wynagrodzenia wzrosną!

    Odpowiedz
  • Pit(2011-12-13 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę mi wyjaśnić jaki jest sens dodatku stażowego jeżeli wlicza się go do wynagrodzenia minimalnego,bo przecierz można mieć 20% dodatku wliczonego w pensję i otrzymywać minimalne wynagrodzenie jak i 0% dodatku i też będzie się otrzymywało minimalną pensję.

    Odpowiedz
  • BHPOWIEC(2011-12-13 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    ,, E tam ,,czytacz'' czepjaż się błenduf ortograwicznyh'', co to pismo urzędowe ? Pozdrawiam.:)

    Odpowiedz
  • czytacz(2011-12-13 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    kącie czy koncie, co BEHAPOWIEC ;)

    Odpowiedz
  • BHPOWIEC(2011-12-13 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Robol też człowiek często mądrzejszy niż,, Pan'' ,, Panie 6464''Czyż bym ugodził dumę prywaciarza?Czy jesteś z tych co dają ludziom 3 dni urlopu na 2 lata?Powiedz mi gdzie jest twoja siedziba ,a paragrafy na Ciebie znajdę...Ile powinno się płacić ludziom?... tyle ile prawo sugeruje ,a co może nie wiedziałeś?Teraz może się dowiedziałeś po przeczytaniu artykułu.I poniżej minimum nie masz prawa prywaciarzu schodzić.A jeśli cię nie stać na pracownika to nie zatrudniaj i nie becz!Bo jak kiedyś PIP do ciebie wpadnie i przesłucha ci pracowników albo jak któryś pracownik ci nie wytrzyma i cię podpierdzieli i przeprowadzą ci szczegółową kontrolę pod względem płacy pracowników i czasu pracy to jak jesteś małym przedsiębiorczym robaczkiem to powiem ci ,że zostaniesz sam jak palec z ładnymi mandatami i nakazami natychmiastowej wykonalności na kącie ,a jak zajdzie potrzeba to i zastosują postępowanie cywilne .To było po pierwsze ,a po drugie to czytaj ze zrozumieniem komentarze bo ja tu nie oczerniam twojej grupy społecznej bo ciężko jest utrzymać się na rynku i tu pocieszę cię ,że będzie jeszcze gorzej,ale płaca zgodna z przepisami i wypoczynek pracownika to podstawa już nie wspomnę o warunkach i wymogach bezpiecznej pracy.

    Odpowiedz
  • Waldi(2011-12-13 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Od 1 lutego wzrośnie składka rentowa o 2 punkty procentowe i tym samym minimalna pensja zmniejszy się o 30 złotych. Inflacja na poziomie ok. 4 proc. i wysoka podwyżka cen detalicznych podstawowych towarów i usług. Nie poczujesz poprawy pracowniku, a ty pracodawco będziesz miał pretekst do zwolnień grupowych. A dysproporcje w płacach coraz większe (:

    Odpowiedz
  • Robol(2011-12-13 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 6464 i innych "szlachetnych rycerzy biznesu".
    Każdy wie jak płacicie, jakie dajecie umowy śmieciowe (a przeważnie na czarno) i wszystko wrzucacie w koszty włącznie z kochanką. Wam się wszystko nie opłaci, ciągle dokładacie do interesu, dzieciom od ust chleb odejmujecie żeby tylko ludziom zapłacić, a im mało i mało. Każdy chce go okraść, oszukać, wykorzystać... Ciekawe skąd się u Was biorą eleganckie domy i samochody, z nieba wam spadają?

    Odpowiedz
  • 6464(2011-12-13 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ty, BHPOWIEC, załóż firmę i pokaż ile powinno się płacić robociarzom.
    Nie umiesz? To nie ujadaj jak mądrzejsi rozmawiają.

    Odpowiedz
  • dramat(2011-12-13 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    ahhahahaha,kpiny z ludzi sobie robicie???

    Odpowiedz
  • irena(2011-12-30 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    do anty
    Piszesz,że "za takie pieniądze nie da się godnie żyć". Rządowi nie chodzi o godne życie wielu, tylko o bardzo dobre dla niewielu. 1500zł brutto mając na utrzymaniu 1 dziecko to za mało żeby przeżyć, ale za dużo aby zdechnąć.

    Odpowiedz