Na kwotowej waloryzacji emerytury najbardziej stracą emeryci z wysokimi świadczeniami

autor: Paweł Jakubczak22.11.2011, 06:09; Aktualizacja: 22.11.2011, 07:53
Emeryci

Emeryciźródło: ShutterStock

Rząd chce zrewolucjonizować zasady waloryzacji emerytur, rent i innych świadczeń. Otóż mają one być zmieniane kwotowo, a nie jak teraz – procentowo. Obecnie wskaźnik, od którego zależy skala podwyżki, uwzględnia średnioroczną inflację oraz co najmniej 20 proc. realnego wzrostu płac.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • cordian(2011-11-22 09:20) Odpowiedz 00

    Ponad czterdziestoletnia praca zostanie zrównana z 20 letnią.Po co pracować.Takie traktowanie jest bezprawne.Znam rolnika 66 lat ma b.duże gospodarstwo ,na razie nie pozbywa się go,dostał z Krusu 550 renty/zaznaczam ,że jest zdrowy/,cieszy bo będzie miał na benzynę i inne drobiazgi.czy to jest normalne.Już dawno Krus i Zus do kosza razem z premierem .

  • do K.W nr 11(2011-11-22 09:17) Odpowiedz 00

    Waloryzacja to jest urealnienie, z powodu inflacji ,siły nabywczej ,wcześniej wypracowanej emerytury .
    To nie jest żadna forma zapomogi.

    Ten kto pracował 40 lat i odprowadzał skladki uczciwie , nie może być karany , tylko dlatego że inny pracował np 25 lat , opłacał najniższ możliwy ZUS ,lub KRUS a teraz ma mała emeryturę .
    Jak ktoś ma mało ,to od tego jesat opieka społeczna .

    Ponadto kwotowe wypłaty emerytur , spowodują lawinowy wzrost ucieczki pracowników w szarą stefę. Po co się męczyć . Uczciwie placić , kiedy i tak dostanie się po "równo" , czyli gów.o.

  • Emeryt(2011-11-22 09:11) Odpowiedz 00

    To po jasny gwint płaciłem wysokie składni na ZUS ? Inni co faktycznie całe życie kombinowali i mają teraz bardzo małe emerytury, to kogo jest wina. Chyba nie tych co uczciwie całe życie pracowali po 40 i więcej lat, a teraz chce się zrównać z nimi. To jest chory pomysł, chorego rządu. Stosowanie zasady "Divide et impera" jest pomylonym pomysłem p.Tusk! To odbije się panu dużą czkawką.
    Druga sprawa: koniecznopść zwalniania się emerytów z pracy, aby mogli dalej otrzymywać emeryturę. Następnie planuje się wydłużenie wieku emerytalnego. Gdzie sens i logika p.Tusk.

  • Graza(2011-11-22 08:55) Odpowiedz 00

    Każdy kto przepracował 40 lat i wiecej zostanie podwyzka teraz ukarany za to ,że chcialo mu sie pracowac az tak dlugo

  • k.w.(2011-11-22 08:45) Odpowiedz 00

    koo - to nie jest karanie! Rewaloryzacja ma pokrywać wzrost kosztów utrzymania i to powinno być "po równo". Emerytura wypracowana nie ma nic do tego; jaką sobie wypracowałeś taką masz. Weź wszystkich tych pod uwagą co mają niebotyczne emerytury po paru latach pracy. Nie jest to wszystko tak oczywiste.

  • Pytanie do prawnika(2011-11-22 08:43) Odpowiedz 00

    Pytanie do prawnika.
    Czy w przypadku wejścia w życie waloryzacji kwotowej , możliwe jest złożenie pozwu zbiorowego , wraz z żądaniem odszkodowania za straty moralne???/

  • emeryt ZUSowy(2011-11-22 08:40) Odpowiedz 00

    Czy wy ludzie nie rozumiecie . Tusk chce upiec trzy pieczenie na jednym ogniu.

    - pierwsza : zmniejszenie o 1 mld kwoty przewidzianej na
    waloryzację . /ograbienie wszystkich emerytów/.

    - druga : prezent dla koalicjanta Pawlaka .
    Rolnik który placił skladkę na KRUS 250 zł na kwartał ,oraz pracownik który
    płacił do ZUS 1000 miesięcznie ,dostanie taką sama kwotę waloryzacji.

    - trzecia : po 4 latach , gdy ponownie powróci system procentowy , naliczana
    waloryzacja dla ZUSowców będzie już od od niższej kwoty otrzymywanej
    emerytury. Pawlaki z KRUS będą dużo do przodu.


    Tusk tymi decyzjami sam siebie pogrąża.
    Koalicja z PSL , oraz ministrowie powiązani z Opus Dei ,to najgorsze zło jakie mogło spotkać Polaków.

  • nie odpuszczę.(2011-11-22 08:33) Odpowiedz 00

    Neobolszewia

  • max(2011-11-22 08:12) Odpowiedz 00

    Uczciwie pracowałem do emerytury odprowadzałem należne podatki i teraz dostanę taką samą podwyżkę jak sąsiad który wiecznie kombinował i ma kilka lat udokumentowanej pracy. Myślałem, że na stare lata to ja się pośmieję. I znowu on górą.

  • koo(2011-11-22 08:07) Odpowiedz 00

    najpierw płaci się pracując ale procentowo od zarobków a potem każdemu po równo czyli karanie lepiej zarabiających ...
    klasyczne lekceważenie praw nabytych

  • huck(2011-11-22 07:56) Odpowiedz 00

    TEN ryży pseudo- liberał wprowadziłw maliny swoich wyborców i nadal robi wszystko aby klasa średnia zostala zlikwidowana /tak jak za komuny/.

  • rencistka(2011-11-22 07:51) Odpowiedz 00

    ludzie a rządu dajcie nam zyć normalnie ,,,dlaczego nikt nie pomyślal ze tylko raz żyjemy ,,,dajcie nam wkońcu normalne podwyzki ...bo praktycznie ,,my głodujemy ..ale nie wzystkim ...pomocy

  • benek(2011-11-22 07:45) Odpowiedz 00

    o jakiej mówimy waloryzacji jeżeli inflacja wynosi

  • benek(2011-11-22 07:43) Odpowiedz 00

    czy ktoś poda podwyżki posłów i senatorów w roku 2012

  • jan(2011-11-22 07:20) Odpowiedz 00

    Rozumiem, że docelowym planem jest wypłata wszystkim emerytom świadczeń o jednakowej (najniższej) wysokości. Po co było walczyć z komuną skoro wdraża sie komunistyczne zasady?