ZUS może zabrać emerytury, które wcześniej sam przyznał

15.11.2011, 07:27; Aktualizacja: 15.11.2011, 07:27

ZUS może zabrać emerytury, które wcześniej sam przyznał. Pozwala mu na to prawo. RPO oburza się, że to niekonstytucyjne - informuje "Gazeta Wyborcza".

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (35)

  • ewa(2011-11-15 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    hanba,umniejszyc pieniedzy na wystroj zusu,

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2011-11-15 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Za pomyłkę urzędników odpowiada ZUS a nie świadczeniobiorca.Jak zauważyłam urzędnicy ZUS wiedząc że są bezkarni mylą się chętnie i często.

    Odpowiedz
  • niedouczonyemeryt(2011-11-15 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak jakiś artykulik na temat ,co robić gdy to ZUS się myli i nie chce uznać swych pomyłek a biedny szaraczek-emeryt nie mając pieniędzy na dobrego adwokata przegrywa kolejne apelacje, bo sędzia odpowiada na prośbę o powołanie biegłego do sprawdzenia wyliczenia jego emerytury...A KTO ZA TO ZAPŁACI??

    Odpowiedz
  • H(2011-11-15 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ewy
    Co ma wspólnego wystrój ZUS z przedlozonymi w ZUS fałszywymi dokumentami aby pobierwc emeryture ?
    Działanie MY oszukujemy ale NAS - to skandal.
    Typowa moralnośc Kaleg.

    Odpowiedz
  • entuzjasta systemu(2011-11-15 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję WSZYSTKIM ODEBRAĆ ŚWIADCZENIA i ponownie wszystkich zweryfikować. Myślę, że odpadło by 20-30% obecnie pobierających kasę.

    Odpowiedz
  • krzyś(2011-11-15 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS- Zakład Utylizacji Społeczeństwa.Na szefową pierwszego nieroba J.Piterę

    Odpowiedz
  • pracująca emerytka(2011-11-15 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Dostałam decyzję z ZUS o wstrzymaniu emerytury - czy mam się odwoływać do sądu - proszę o radę - czy jest szansa na zmianę przepisów w tym zakresie -czy ktoś miał już sprawę sądową, czy ZUS w ogóle przyjmuje wnioski do sądu.

    Odpowiedz
  • KT(2011-11-15 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    do 7. Odwołuj się, odwołanie kieruj do sądu ale wyślij za pośrednictwem ZUS.
    Moje odwołanie ZUS przesłał do sądu. Czekam na termin I rozprawy.

    Odpowiedz
  • ewer(2011-11-15 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież Polska to PaństwO prawa. Byżyło sie lepiejNAIWNIAKI,NA CO LICZYLI IDĄC NA WYBORY?

    Odpowiedz
  • Pies(2011-11-15 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    ALE W KOLO JEST WESOOOOOOOOLO, PARARA...

    Odpowiedz
  • pro i za(2011-11-15 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, co to za uczucie brać nienależne pieniądze, bo świadczenie nie powinno być przyznane, ale biedny urzędnik ZUS-u się pomylił, jak to człowiek i przyznał niesłusznie np. emeryturę ?

    Odpowiedz
  • jonasz(2011-11-15 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    zus niech sprawdzi rodziny pracownikow zus pobierajace renty chorobowe oj bedzie sie dzialo chyba 50/50

    Odpowiedz
  • xyz(2011-11-15 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrać wszystkim emerytury!!!
    Zostawić agentowi Tomkowi i dwóm prokuratorom z PiS bo są bardzo przepracowani w swoim życiu mając 35-45 lat na emeryturze, a powinni być na rencie bo rączki przyrosły im do d..y.

    Odpowiedz
  • STAN(2011-11-15 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    ZŁODZIEJE I TYLE.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-11-15 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Człowiek jest istotą omylną. Czasami też może się pomylić pod wpływem przemowy do kieszeni. Dlatego istnieje mechanizm korygowania błędnych decyzji. W ostatecznym rozrachunku ZUS płaci naszymi pieniędzmi. Dziwi mnie to, że kogoś to dziwi.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-11-15 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno POPRĘ w ZUS, weryfikację : EMERYTUR POMOSTOWYCH NA SZCZEGÓLNYCH ZASADACH!!.Mało kto wie z przyszłych emerytów,że takie coś istnieje,a WATRO się DOWEDZIEĆ-poczytać w internecie !!.Co prawda, to ludzie mający znajomego lekarza na "takie coś" idą ,a to emerytura 50K/55M. Fajne nie ! Dlaczego "jakiś" Pan,który pracował w szczególnych warunkach,mając 55lat, juz NIE MOŻE sobie zmienić pracy ??, tylko już EMERYTURA- to kpina. Moi znajomi z pracy, takie coś sobie pozałatwiali i POSZLI do INNEJ pracy- już nie w warunkach szczególnych, ale udając chorych wyłudzili świadczenie z ZUS i mogą nadal pracować, gdyż nawet grupy niepełnosprawnośći im nie dali. Prosze ten "typ" emerytur ZLIKWIDOWAĆ, a poszli na niego: stoczniowcy,górnicy, hutnicy,hutnicy szkła zestawiacze surowców itd... i SIEDZĄ CICHO, nawet swym kolegom NIE mówili szczegółów o swej emeryturze.

    Odpowiedz
  • anatol.bezradny@poczta.fm(2011-11-15 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję że TK potwierdzi ze " prawo nabyte nie działa wstecz "
    ale jak wiemy w tym kraju z obywatelem można zrobić wszystko . Są jeszcze Sądy które orzekają coraz częściej w interesie obywatela . Miejmy nadzieję że i w tym wypadku też ta będzie .

    Odpowiedz
  • CZEKAM KIEDY SIE TO SKOŃCZY(2011-11-15 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Może niech ZUS zrobi redukcje 50% nierobów z własnych szeregów, ,wyeleminuje grzałki grzejniki itp. urządzenia , czy potrzebna jest skóra w gabinetach? oni niemają wkładu w dochód narodowy A JAK ŻYJĄ JAK BUDUJĄ i to coraz więcej ZA NASZE PIENIĄDZE, coraz więcej chcą kasy , ten twór puki-co jest państwowy kTOŚ DAJE NA TO ZGODE ten jest Odpowiedzialny i po co kłapać jadaczkami a za winnych robi się roboli co na nich TYRAJĄ

    Odpowiedz
  • w ZUSie zlikwidować znajomości(2011-11-15 23:08) Zgłoś naruszenie 00

    A NIE ZABIERAĆ SIĘ ZA EMERYTURY. ZUS niech niedaje rent czy dodatków pielęgnacyjnych znajomym to zrewidować ,mają po 5 lat pracy 15h ziemi obrabia i ma dodatek pielęgnacyjny, potrzebna jest pomoc osoby trzeciej a tu się obrabia 15h ziemi i na to jest się zdrowym ,czy to niedziwne?

    Odpowiedz
  • Doradca emerytalny(2011-11-16 06:16) Zgłoś naruszenie 00

    ad. H (4) zgadzam się z tą opinią. Znam przypadek, kiedy mężczyzna w wieku 57 lat załatwił sobie w 90-latach wcześniejszą emeryturę, powołując przed sąd świadków, którzy zeznali, że będąc jeszcze nieletnim pracował na gospodarstwie rolnym swoich rodziców, mimo, że uczęszczał do technikum w innej miejscowości, gdzie mieszkał w internacie i do domu przyjeżdzał raczej tylko na ferie i wakacje. To się nazywa wyładzenie ninaleznych świadczeń i takimi przypadkami ZUS powinien zajmować się.

    Odpowiedz