12 emerytalnych prac Bronisława Komorowskiego dla Donalda Tuska

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2011, 06:12; Aktualizacja: 26.10.2011, 11:44
Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PL

Prezydent Bronisław Komorowski fot. JAKUB GRUCA/ NEWSPIX.PLźródło: Newspix

Prezydent chce, by rząd zajął się reformą systemu emerytalnego. Chodzi m.in. o późniejsze odchodzenie kobiet z pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (79)

  • *(2011-10-26 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent nie musi martwić się o swoją emeryturę...a inni, kto to są Ci inni?

    Odpowiedz
  • nakaz ekonomiczny(2011-10-27 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent Komorowski zapomniał polecic rządowi rozbudowę cmentarzy. Jeżeli wiek emerytalny zostanie wydłużony (a zostanie) to zamiast Orlików sportowych trzeba pilnie budować cmentarze.

    Odpowiedz
  • manga(2011-10-27 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przed wyborami PO wraz z prezydentem nic nie wspominali o wydłużeniu wieku
    emyrytalnego dla kobiet , wręcz przeciwnie. Po wyborach zaczynają, bo żadna kobieta nie zagłosowała na PO.Kobiety i tak pracują na 3 etatach, może zamienimy rządzących na kobiety wówczas lepsza będzie gospodarka w kraju.
    Bo kobiety lepiej zarządzają, nie okradają państwa jak Ci kolesie w rządziie.
    Ciągle mają dziurę budżetową.

    Odpowiedz
  • 1957/39 lat pracy(2011-10-27 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Piszecie i piszecie a czy ktoś wystąpił do organów prawnych jak trybunał czy STRASBURG. EMERYTURA ZA LATA PRACY tak jak w innych krajach.

    Odpowiedz
  • ala57(2011-10-27 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zwracacie się państwo do Komorowskiego jakby on was słuchał. Prześledźcie sobie jego karierę polityczną, moim zdaniem jest to człowiek dla którego uczestniczenie w tej "grze" jest sposobem na jego dostatnie życie. Po prostu skorzystał z okazji w odpowiedniej chwili. Nie mam złudzeń co naszej klasy politycznej, mierny ale wierny. Idźcie do polityki!

    Odpowiedz
  • obywatel(2011-10-27 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    45 lat pracy bez prawa do emerytury to nie jes skandal P.prezydencie DLACZEGO NIC NIE MOWI SIE O EMERYTURACH ZA DLUGOLETNI STAZ PRACY

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2011-10-27 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to jasne jak słońce. W tym całym ambarasie chodzi o to, aby przede wszystkim roczniki, które mają długi staż pracy a nie mają wieku uprawniającego do emerytury tego dobrodziejstwa nie doczekali. Wtedy ich kapitał, którego de facto już nie ma, będzie można spokojnie zaliczyć legalnie do zużytego. To samo dotyczy przyszłych emerytów, którym chcą podnieść wiek emerytalny. Pracy nie ma dla młodych a stary ma tak długo pracować (jak ma pracę) aby całkowicie się zużył. Jeśli pracodawca takich starców nie zatrudni to efektem tego ma być szybsze zejście z tego świata. Według takiego rządu to stary człowiek nie jest już produktywny, nikomu nie potrzebny a na pewno niepotrzebny im rządzącym, to po co o takiego się martwić, troszczyć i zabiegać.

    Odpowiedz
  • dziobak(2011-10-27 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    o zabieraniu komus emerytur najwięcej piszą tutaj ci co jeszcze nie zaczęli pracowac..żenada..

    Odpowiedz
  • Anna(2011-10-27 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Do komentatora "nakaz ekonomiczny." Z DN 27.10.
    I chyba o to chodzi

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-10-27 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    co Wyscie z tym narodem zrobili sprzataczka nie odroznia ,ze nie moze miec tyle emerytury co dyrektor,urzednik,tyle co szef ABW, czemu nie rozliczacie emerytow poslow,popatrzcie ile maja Niesiolowski, Zelichowski i inni,a ile sie napracuja,maja ochrone, rozne profity, P.Prezydencie Pan o tym wie i nic...

    Odpowiedz
  • Cicho sza(2011-10-28 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie likwidacja grup uprzywilijowanych ?

    Odpowiedz
  • Teresa(2011-10-27 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Panie prezydencie i Panowie decydenci
    nie oszukujmy się, podniesiienie wieku emerytalnego nie da "dobrobytu" obecnym i przyszłym emerytom. Przez "dobrobyt" rozumiem możliwość zaspokojenia elementarnych potrzeb jak: opłata mieszkania, prądu, gazu, zakup lekarstw i żywności najtańszej.
    A dobrowolnej składce sprosta bogacz, a nie zarabiający 1200 zł netto miesięcznie, który z trudem może zadbać o elementarne potrzeby.

    Odpowiedz
  • Barbara(2011-10-27 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    P.prezydencie ,chce Pan dokopac jeszcze bardziej tym biednym,a gdzie ustawy o skladkach emerytalnych sedziow ,prokuratorow,politykow,sluzb specjalnych itd.to ironia przedluzac lata pracy i likwidowac miejsca pracy, co mam myslec o Prezydencie?

    Odpowiedz
  • zenek(2011-10-27 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent z wykształcenia historyk nauczyciel, premier z wykształcenia historyk nauczyciel - proszę mi powiedzieć kto oprócz nauczycieli dostających ciągle podwyżki w dobie kryzysu ma w Polsce się czuć dobrze.

    Odpowiedz
  • obcokrajowiec w RP(2011-10-27 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Polski narodzie. Czego chcesz. Sam wybrałeś tego roku co wybrałeś. Nikt do tego Cię nie zmuszał. Widocznie większości polaków odpowiadają takie rządy. Jeśli tak wybrała większość to tak musi być. I jeśli nie chce się pójść na głosowanie to też tak musi być. Nie mają prawa narzekać te osoby, które nie były głosować. Ale musi być dobrze w naszym kraju skoro PO jest w sondażach dalej na czele.

    Odpowiedz
  • Nina(2011-10-27 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie dziedziczenie!!!składek!!! OSZUSCI Demokratyczni!

    Odpowiedz
  • wit(2011-10-26 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    Panie prezydencie nalezy najpieerw zniesc tych uprzywilejowanych bo oni noie dosyc ze odeszli wczesniej to jeszcze maja prace bo wtedy pracodawca chętnie taka osobę przyjmie.A co z osobami ktore przepracowaly 41 lat i nie maja wieku?Bedą pracowac do 100 lat pzryjdzie taki np. elektryk o lasce i z trzesącą sie reka normalnie jak sie te ustawy czyta to cholera bierze.Wszystkie pzrepisy sa robione dla wyokich uzrednikow ktorzy nie sa narazeni na cieżka i niebezpieczną prace .

    Odpowiedz
  • Rozczarowany(2011-10-26 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    Co za poje...ny kraj.Polacy nie nadają się do rządzenia. Wyjerzdzam za granicę tam szybciej doczekam emerytury. Chyba już nie jestem polakiem

    Odpowiedz
  • piotr(2011-10-27 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    ble, ble, ble, panie Komorowski. To wszysko jest ogólnikowe, konkretnych rozwiązań pan się boi. Udaje pan zatroskanego o bieżącyh i przyszłych emerytów. Usiłuje pan zyskać głosy przyszłych wyborców, jak najniższym kosztem. To tania i tandetna propaganda. Tak w ogóle to jest pan kłamcą. Dokładnie pamiętam, co odpowiedział pan w swojej kampani, na pytanie odnośnie wieku emerytalnego. Teraz prezentuje pan zupełnie inny pogląd.
    Proszę poczytać wpisy iternautów i odpowiedzieć sobie i ludziom czy obecny system jest sprawidliwy.
    Głosowałem na pana, żałuję. Tak w ogóle, to żałuję, że aktywnie w latach 80-tych popierałem Solidarność. Okazało się ze wam chodziło o stanowiska, spledor i apanaże. Wasza troska o kraj i ludzi jest fikcją, jesteście gorsi od tak zwanych komunistów.
    Proszę odpowiedzieć, czy tak mały i ubogi kraj, potrzebuje prezydenta, sejmu i senatu. Mnożenie tych instytucji tworzy olbrzymie koszty i jednocześnie rozmywa odpowiedzialność. I w trosce o budżet kraju, te instytucje powinny zostać bardzo ograniczone.
    Napychacie kabzy klerowi, rozdajecie przywileje wichrzycielom i cwaniakom, za przywileje kupujecie sobie spokój i głosy wyborców.
    A za to wszystko, płacą ludzie którzy łożyli na ten system ponad 40-lat. W przypadku utraty pracy, lub braku siły do jej wykonywania, pozostają bez środków do życia. To ma być solidarność i sprawiedliwość ?

    Odpowiedz
  • Lutek 43(2011-10-28 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do mundurowego-Gdybyś powiedział mi to prosto w oczy -to zarobiłbyś w facjatę bez względu na konsekwencje.
    Popieram piotra -57 <Cicho sza-58.
    Prezydencie Komorowski Twoje propozycje dla premiera to tylko kosmetyka-to nie jest żadna reforma.Jestem przeciwny zrównaniu wieku emerytalnego kobiet.Dla kogo jest hasło :"OBY NAM SIĘ ŻYŁO LEPIEJ"-panie prezydencie???.
    Unia domaga się podwyższenia wieku emerytalnego -ale ŚREDNIEGO. Dzisiaj ten śrdeni wiek emerytalny wynosi coś ok.56-57 lat.Jakie grupy zaniżają??.Więc wnosek jet prosty tym należy podnosić,a nie tym co tyrają ponad 40 lat. Wydaje mi się,że trzeba będzie pomyśleć o jakiejś samoobronie.

    Odpowiedz