• NiepeŁnosprawność powodem pracy w domu. Podczas seminarium Telepraca po polsku. Możliwości i ograniczenia, zostały przedstawione wyniki badań TNS OBOP na temat sytuacji życiowych wymagających pracy w domu. Polacy zaliczają do nich najczęściej niepełnosprawność (69 proc.), urlop rodzicielski (67 proc.) oraz chorobę (61 proc.) Wśród pozostałych motywów wymieniane były także trudności z dojazdem do pracy (57 proc.), a także trudna sytuacja rodzinna (50 proc.
  • Strajk pielęgniarek w SuwaŁkach. Wczoraj pielęgniarki i położne ze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach (woj. podlaskie) strajkowały już piąty dzień, odchodząc od łóżek pacjentów. Protest trwał o godzinę dłużej niż w poniedziałek, czyli pięć godzin. Dzisiaj będzie dłuższy o kolejną godzinę. W strajku uczestniczy około 400 pielęgniarek i położnych - ponad 80 proc. wszystkich zatrudnionych w suwalskim szpitalu.

Więcej www.ozzpip.org.pl

Szkolenia w policji. Minister spraw wewnętrznych i administracji przygotował projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego Policji. Zgodnie z nim policjanci, w ciągu siedmiu dni od daty rozpatrzenia raportu przez kierownika jednostki szkoleniowej, będą mogli przystąpić do egzaminu komisyjnego.

Więcej www.mswia.gov.pl

Konkurs na najlepsze przedszkole. Rozstrzygnięto konkurs Najlepsze przedszkole dla Twojego dziecka. Nagrodzono pięć placówek z Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Lublina i Poznania. Przyznano także 10 wyróżnień. W Warszawie za najlepsze uznano Przedszkole nr 191 na Mokotowie. W Poznaniu Przedszkole Tęczowy Świat, a w Lublinie Przedszkole nr 13. Z kolei w Trójmieście zwyciężyło Przedszkole Solaris, a w Krakowie Przedszkole Samorządowe nr 38. Konkurs zorganizował serwis internetowy Zdrowedzieci.pl.

Więcej www.zdrowedzieci.pl