Kosztowne emerytury: ZUS wydaje coraz więcej na świadczenia mimo że maleje liczba osób je otrzymujących

autor: Bartosz Marczuk09.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 09.08.2011, 08:36
  • Wyślij
  • Drukuj

ZUS wydaje coraz więcej na emerytury, mimo że maleje liczba osób je otrzymujących. To efekt corocznych podwyżek i wzrostu kwoty bazowej, od której zależy ich wysokość.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 70

  • 21: Oburzony z IP: 80.55.246.* (2011-08-09 11:07)

    Panie Marczuk - wstydż się pan!!! zdrowe myślenie - nie jest pana mocną stroną. Zioniesz pan nienawiścią do emerytów. Starość dopada każdego. Życzę aby to co pan chce dla innych - otrzymał sam. MOże na bułkę z wodą wystarczy.

  • 22: Anna 1952 z IP: 79.190.27.* (2011-08-09 11:26)

    Od pażdziernika ZUS wypłaci jeszcze więcej kiedy to pracujący emeryci zmuszani do rozwiaznia stosunku pracy zaczną pobierać pełne nie jak do tej pory częściowo zawieszone emerytury.

  • 23: SPRCJALISTA DS PŁAC z IP: 83.26.29.* (2011-08-09 11:38)

    DO OBSERWATORA!
    Składki w ZUS są oczywiscie rewaloryzowane, w odróżnieniu od składek w OFFE!!
    Płace natomiast zawsze podaje się w wartosci brutto.

  • 24: Elżbieta 1947 z IP: 83.26.29.* (2011-08-09 11:53)

    Znaczenie ma to czy udział wydatków na emerytury w budżecie rosnie ,a nie wzrost kwot nominalnych wydatków .
    I tak pisząc półprawdy dezinformuje sie obywateli i napuszcza na emerytów!

  • 25: Eugeniusz M.- Emeryt z IP: 77.113.85.* (2011-08-09 12:07)

    A Pan Bartosz Marczuk chciałby najlepiej, żeby wszystkich emerytów wogule pozbawić ich ciężko zasłużonych oraz wypracowanych i tak głodowych emerytur!!! Politykom i niektórym Prezesom podnosi się zarobki nie patrząc nawet na średnią tak, że zarabiają w miesiącu to co emeryt dostaje w ciągu roku, ale Marczuk widzi tylko emerytów. Już raz pisałem, ażeby zainteresował się tymi emerytami w wieku 35 i 40-stu lat, a zostawił w spokoju uczciwych emerytów po 60 - ce. A najlepiej, Panie Marczuk, wystąp Pan z inicjatywą legislacyjną o eutanazji emerytów, to może zejdą Panu z wątroby?!

  • 26: Do 25 - Eugeniusz M z IP: 80.55.246.* (2011-08-09 12:21)

    Super komentarz - Panie Eugeniuszu. Dodać tylko należy małe pytanko do p.Marczuka. Co sądzi o uldze podatkowej dla dziennikarzy - a tym samym dla siebie? bo ja i ogromna większość ludzi uważamy, że szkoda na niego wydawać pieniądze , za pisanie takich bzdur. Dziennikarz powinien być bezstronny, obiektywny - a tu widać tylko tendencyjność, zawiść i wszystko co najgorsze. Skąd GP bierze takich pseudopismaków?

  • 27: Do Autora z IP: 87.64.119.* (2011-08-09 12:22)

    Do ktorej grupy Pan zalicza pracujacych na etatach i pobierajacych swiadczenia emerytalne, do emerytow czy do pracujacych?

  • 28: OBSERWATOR 2 z IP: 89.73.175.* (2011-08-09 13:39)

    Systematyczny wzrost kwoty bazowej pokazuje rzeczywistą inflację w Polsce.
    Siła nabywcza emerytur (mimo waloryzacji) spada 3 do 5 % rocznie.
    Spadek liczby emerytów mówi o tym, że więcej emerytów umiera niż przyznaje się nowych. Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie z takim zjawiskiem. Spadek liczby emerytów będzie coraz większy i osiągnie apogeum na przelomie roku 2013 i 14. Spadek wydatków na emerytury rozpocznie się od kwietnia 2012 r. - najpierw powoly a później gwałtowny. Zatrzymanie tego trendu nastąpi około 2030 roku.
    Oczywiście jeżeli do tego czasu Polacy wytrzymają ten nieludzki - chyba najgorszy w Europie (szczególnie dla mężczyzn) system emerytalny.

  • 29: przyszły emeryt z IP: 89.228.18.* (2011-08-09 13:44)

    Emeryci i Renciści popierajcie czynem i umierajcie przed terminem! To ZUS i jego banda będzie miała na premie i nagrody dla siebie

  • 30: Marian z IP: 95.160.241.* (2011-08-09 14:14)

    Jak sie placi emeryture uprzywiliowanym kto na to ma placic,kazdy niech ma emeryture z swoich skladek jakie odprowadzil.Nikt nie musi do mnie dokladac pracuje i odprowadzam skladki a nie jakies tam obliczenia ze sredniej krajowej.Jak mozna miec emeryture po 20 latach pracy i to nie mala .

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie