Przedsiębiorcy wykupują szpitale. Prywatna służba zdrowia rośnie

autor: Aleksandra Kurowska23.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 23.05.2011, 09:53

W prywatnej służbie zdrowia - najszybciej rozwijają się usługi ambulatoryjne. Pacjenci płacą z własnej kieszeni, korzystają z abonamentów lub polis medycznych. Na operację za kilkanaście tysięcy stać jeszcze niewielu Polaków. Cała branża medyczna notuje co roku 10-proc. wzrost

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (17)

  • cd(2011-05-23 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury! prywtne zawsze będzie droższe i bardziej niebezpieczne szczególnie w sytuacji zaniku lub niszczenia systemu kontroli państwowej. To gwaółtowne przyśpieszenie realizacji "planu - Sawicka PO"

    Odpowiedz
  • Bądź_zdrów(2011-05-23 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    zapomniieli dodac ze firmy są zorientowane na bogatych i przede wszystkim zdrowych - coś jak ubezpieczalnie, które nie ubezpieczaja tylko wyciagaja kase i za pomocą gwiazdek i innych kruczków za olbrzymie piniądze płacone prawnikom - krwiopijcom żadają zapłaty za rzekomy produkt...

    Odpowiedz
  • Ola(2011-05-23 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jest postawiona sprawa na glowie bo wiadome jest, ze pod przykrywka publicznej sluzby zdrowia zabiera sie ludziom skladki z ktorych czesto nie moga skorzystac. Malo tego np. co z urzadzeniami kupionymi z publicznych zbiorek, ktore okaza sie niedostepne dla zwyklych ludzi a za to kupia z calym przybytkiem prywatni przedsiebiorcy a panstwo je przeciez sprzeda !!!
    JAK TO SIE MA DO ZBIOPREK TERAZ PANA OWSIAKA ??? KTO SPRZEDAJE A KTO KUPUJE ???

    Odpowiedz
  • pacjent(2011-05-23 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda opłacać składki na ubezpieczenie zdorwotne, lepiej kupić tańszy pakiet w prywatnej klinice... bez kolejek, problemów...

    Odpowiedz
  • NE.;(2011-05-23 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do nowej Prawicy; tak tylko Ci się wydaje,a gdybyś zachorowł na nowotwór i związane z tym kosztowne leczenie, nieporównalne z tym co nabazgrałeś, to ciekawa jestem czy takie leczenie biorąc pod uwagę; operacje, chemioterapie i inne związane leczenie z tą chorobą w około 200 tysiaków,wyłożyłbyś z własnej kieszeni. Następnym razem pomyśl co napiszesz.

    Odpowiedz
  • j(2011-05-23 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Z prywatnej opieki korzystają z tzw. pakietów medycznych" głównie pracujący ale płacone są za nich przez pracodawców najczęściej obce korporacje.Na emeryturze juz płać sam albo umieraj

    Odpowiedz
  • Pacjent polski(2011-05-23 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem: konkurencja jest potrzebna, kto ma pieniądze będzie się leczył prywatnie, a kto nie ma miedzi ten... w NFZ. Jest jeszcze trzecia możliwość; leczenie wiarą, modlitwą i ostatnim namaszczeniem, zapewni szybkie spotkanie z "Niebiańskim Tatą".
    Cytat: Lecz choćbyś nawet był(a) bez skazy
    To nie przestąpisz progu raju
    Jeżli wcześniej, bez urazy!
    Nie żyłeś, nie żyłaś na duchowym...haju.

    Odpowiedz
  • Nowa Prawica(2011-05-23 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu chodzicie prywatnie do dentysty czy ginekologa skoro możecie iść "za darmo" do państwowego??
    ps NIC NIE MA ZA DARMO wcześniej płacimy ogromne podatki oraz przymusowa wysoka składkę zdrowotna a potem często i tak idziemy prywatnie. Dopóki będą istniały te wszystkie przymusy będziemy płacić 80% pensji w zamian nie otrzymując prawie nic!!

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2011-05-23 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    proszę zobaczyć na tytuł i uruchomić myślenie... za pieniądze prywatne wykupuje się szpitale powstałe ze środków publicznych, trochę to dziwne, bowiem na taki szpital łoży się latami , doposaża, remontuje, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, przychodzą pacjenci(to jest proces kilku/kilkunastoletni)... i nagle ktoś sobie ten szpital wykupuje z całą bazą i potencjalnymi klientami/pacjentami ??? to się nazywa przejęcie, prywatny szpital to taki który powstał od podstaw za prywatne pieniądze a nie taki który przejmowany jest przez prywatny kapitał, w zamian otrzymujący wszystko gotowe bez ponoszenia ryzyka przy budowaniu przedsiębiorstwa(tereny, budynki, sprzęt, wykwalifikowana kadra, pacjenci/klieni)... pozdrawiam

    Odpowiedz
  • anna(2011-05-23 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    P. Fedak łże jak pies. I to na parę m-cy przed wyborami. Już niedługo jej słowa zamienią sie w ******

    Odpowiedz
  • klkl(2011-05-23 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Opieka zdrowotna w Polsce to fikcja!!!. Pieniądze miały "iść" za pacjentem... Lekarze rodzinni są opłacani za "chęci do pracy" ...pieniądze dostają za pesel potencjalnego pacjenta. Tak można by opłacać mechaników samochodowych, piekarzy, ...itp. za ...chęć do pracy.Realizowany jest plan posłanki PO-"kręcenie lodów" na... braku opieki zdrowotnej w Polsce.

    Odpowiedz
  • do 6(2011-05-23 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro prywatne jest gorsze od państwowego to należy ponownie wszystko znacjonalizować-widać,że tęsknota za "komuną" trwa.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2011-05-23 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    "Pacjent ma wiekszy wybor" - jesli ma pieniadze.

    Odpowiedz
  • baca(2011-05-23 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    IAR 21.05.2011. W Pradze kilkadziesiąt tysięcy związkowców protestowało przeciwko reformom zaproponowanym przez rząd. Demonstrowano w samym centrum miasta na Placu Wacława - ostro skrytykowali reformy emerytalne, podatków i służby zdrowia.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-05-23 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie pamiętam już kiedy ostatnio byłem w państwowej przychodni. Szkoda czasu i co za tym idzie pieniędzy. Czekając na wizytę w państwowym ZOZ-ie stracę więcej pieniędzy niż płacąc za prywatną wizytę. Szkoda życia.
    Ehh gdyby mi jeszcze państwo nie zabierało składek zdrowotnych.

    Odpowiedz
  • j(2011-05-23 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Budowanie nowych szpitali jak najbardziej ale nie wykupowanie pańswowych i prywatyzowanie ogólnej własności narodowej w swoje rączki

    Odpowiedz
  • Ewa(2011-05-23 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    dopiero teraz okaże sie ile kosztuje "prywatna" służba zdrowia. Bo tylko lekarz z państwowej służby zdrowia nie jest zainteresowany zawyżaniem kosztów leczenia. Ten z prywatnej poda że koszty giagnostyki kosztowały 5 tyś , leczenie 20 tyś gdy naprawdę koszty diagnostyki wyniosły 200 zł a leczenie 500 zł. I kto to sprawdzi??? a NFZ zwróci oczywiście te wyższe koszty.

    Odpowiedz