Subkonta w ZUS bez rocznej waloryzacji

autor: Paweł Jakubczak18.05.2011, 03:00

Od maja ubezpieczeni należący do OFE mają subkonta w ZUS. Na razie są puste – nie ma na nich żadnych pieniędzy. Dopiero w czerwcu po raz pierwszy trafi na nie część składki emerytalnej, która dotychczas była przekazywana do OFE. Niestety składki nie zostaną objęte roczną waloryzacją, która następuje 1 czerwca każdego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (13)

  • JP(2014-05-07 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    do arkaf
    Z OFE zabrano ponad 50% składek to dosyć duża kwota nawet niska ok. 2% waloryzacja daje również dużą kwotę, której jesteś pozbawiony. Poza tym przez ok 1.5 roku tych pieniędzy nie ma ani w OFE ani na Twoim subkoncie w ZUS, pojawią się dopiero w czerwcu 2015 . Przez ten czas nie są pomnażane i pytanie zasadnicze gdzie przez 1,5 roku są zabrane z OFE środki ?

    Odpowiedz
  • A.(2011-05-18 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje.
    Moją przyszłością kupują głosy grup uprzywilejowanych.

    Odpowiedz
  • Papcio(2011-05-18 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    podziękuję za to PO w najbliższych wyborach!

    Odpowiedz
  • 007KAL(2011-05-18 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Problemem pierwotnym jest brak pieniędzy więc "racjonalnym z punktu widzenia władzy" jest - jak najmniejszym nakładem pracy - ograniczyć wypłaty. Przecież znacznie trudniej ograniczyć jest np. koszty ZUS, w tym np. koszty obsługi Płatnika i jak mało (w procentach) się zyska...

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2011-05-18 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    pozdrawiam wszystkich lemingów z PO..haha

    Odpowiedz
  • arekf(2011-05-18 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie zwaloryzują nam 5% pensji brutto (z jednej pensji - składka za maj). Stracimy więc jakieś 5% (ile ta waloryzacja wynosi wiadomo ?) z 5% czyli prawie nic. Albo ja źle rozumiem to co tu napisano, albo ktoś na siłe szuka sensacji.

    Odpowiedz
  • ania(2011-05-18 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje - podziękuję im w wyborach.

    Odpowiedz
  • Bo tam będą trafiać Obligacje(2011-05-18 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie gotówka. Przecież chodziło o to że OFE kupowało owe Obligacje po potrąceniu swojej prowizji.

    A teraz bedą trafiały wprost Obligacje na Nasze Konta - oczywiście szanse na ich wykup są jak to ująć ...wręcz zerowe bo w tej sytuacji budżetowej musimy solidarnie zasilać Skarb Państwa.

    Odpowiedz
  • Jan(2011-05-18 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    Dla emerytów nie ma pieniędzy ale na kabareciarzy, których Komorowscy sprowadzają sobie raz w miesiącu do Belwederu to są??? Pewnie śmieją się do rozpuku z głupich Polaków, dzieki którym żyją jak szejkowie arabscy. Na utrzymanie kancelarii KOmorowski w 2011 r. zażyczył sobie ponad 170 mln a dla porównania podaję, że na utrzymanie królowej angielskiej i jej dworu w 2011 r. przeznaczono o 5 mln. mniej. Na 2012 r. Komorowski zażyczył sobie o 16 mln. więcej - ciągle mu mało!!!

    Odpowiedz
  • do arkef(2011-05-18 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    nie chodzi o sensację tylko o z góry zaplanowe wytłumaczenie przez OFEsów zmniejszenia kasy na naszych kontach w ofe. przeciez trzeba ciemnemu ludowi wcisnąc kit, brak rewaloryzacji zmniejszy tylko nasze konta zeby ich zysk mógł byc większy.

    Odpowiedz
  • Wczoraj się dowiedziałem z Pa-ramy TVP że studenci(2011-05-18 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj się dowiedziałem z Pa-ramy TVP że studenci
    z rocznika Donalda Tuska okres studiowania mają zaliczany do kapitału emerytalnego jako lata składkowe jak by pracowali.
    I POmyśleć że ta POlityczna szuja okradł pracujących długoletnio w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy tłumacząc że nikt za Nich nie płacił wyższych składek z tego tytuł PO czym rozpoczął wyprzedaż zakładów budowlanych przez tych ludzi a kasę z wyprzedaży zainkasował na Stadiony zamiast odprowadzić do ZUS. A Kto za Niego płacił gdy On się obijał -jako niebieski ptaszek.

    Odpowiedz
  • czarnyhs(2011-05-20 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne "walenie w rogi" sPOłeczeństwa!!! Ludzie opamiętajcie się!!! Bierzcie to wszystko POd uwagę przy wyborach!!! Nie agituję na kogo głosować - piszę NA KOGO NIE GŁOSOWAĆ!!!

    Odpowiedz
  • obek PRL/RP(2011-05-20 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    Oj co za kraj ? i oni chcą frekwencji na wyborach !

    Odpowiedz