Mniej rent dla policjantów

autor: Bożena Wiktorowska07.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 07.04.2011, 07:45

Od 1 stycznia 2012 r. żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze po raz pierwszy wstępujący do służby utracą część przywilejów rentowych. Funkcjonariusze nie będą już mieć prawa do renty inwalidzkiej III grupy. A to oznacza, że zniknie cała grupa osób, która obecnie, mając przyznaną rentę mundurową, może dodatkowo pracować praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (21)

  • AGA(2013-05-30 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    najbardziej rozsmiesza mnie jeden tekst..."policjant musi wykonać polecenie słuzbowe bo inaczej poniesie konsekwencje..." hehe. a ja jak siąde w robocie na du*ie i nic nie bede robic albo jak nie przyjde do roboty w ogóle to dostaje podwyzkę... hehehhe. nikt mnie nawet nie zapyta o powód mojej nieobecności.. czy choruje ja czy moje dziecko bo na moje miejsce jest kilku innych! nie podoba sie to wylot!!! co za zryte myślenie w tej policji. co wy święte krowy jakies??? państwo polskie pielęgnuje swoich "funkcjonariuszy" czyt. nierobów

    Odpowiedz
  • obserwator(2012-02-01 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Znam takie przypadki wykorzystywania lewych zwolnień lekarskich dla prowadzenia dokumentacji lekarskiej pod rentę a na zwolnieniach wystawianych na kręgosłup, korzonki nerwowe pracują fizycznie, jeżdżą na nartach - cóż to za paranoja.

    Odpowiedz
  • :)(2011-12-12 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    POLICJANCI POWINNI ZARABIAĆ DUŻO KIEDY PAŃSTWO JEST SILNE,NATOMIAST DZISIAJ PAŃSTWO JEST SŁABE POLICJA TEŻ-ALE WSZYSTKO DO CZASU NAJBLIŻSZEJ ROZPIERDUCHY.

    Odpowiedz
  • rencista(2011-11-01 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    a ja z domku nie wychodzę i sobie radzę. Pozdrawiam serdecznie :)

    Odpowiedz
  • POLAK(2011-04-10 06:49) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce brakuje elit którym zleży na dobru kraju Tu widzimy dalszą obrone wąskiej grupy uprzywilejowanych Dlatego 55 lat życia i 25 lat pracy to powinno stanowić minimum a nie odstawiać młodych zdrowych ludzi na boczny tor emerytalny.Przywileje to dla pozostałej części społeczeństwa PASOŻYTNICTWO w imię złego prawa.

    Odpowiedz
  • Kucyk(2011-04-08 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    A tak ponadto - kto odchodzi z tej pracy po 15 latach -za 1100 zł emerytury? Nieliczni bo albo ci którzy już się nie nadają bo mają pełne gacie. Jak się ma rodzinę to siedzi się ile się wytrzyma- a gwarantuję niejednemu mądrali co chce zwiększyć wiek emerytalny albo tak krzyczy że mundurowi mają taki miód że 50 % z nich nawet tych 15 latek by nie dociągnęło.

    Odpowiedz
  • Kucyk(2011-04-08 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kto tam pójdzie do pracy po 2012 roku jak to zrobią. Już normalny zdrowy facet nie chce iść do takiej roboty i same dziewczyny przyjmują. Po 2012 będzie w mundurze albo fajtłapa nieporadny życiowo albo korpus pań- nie mam nic do kobiet ale interwencje w stylu pani np. policjant budzą śmiech - ciekawi mnie jak będzie wyglądał oddział antyterrorystyczny damski :) bandziory ze śmiechu popękają

    Odpowiedz
  • cenzor(2011-04-08 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Funkcjonariusze którzy obecnie, mając przyznaną rentę mundurową inwalidzką III grupy, mogą dodatkowo pracować praktycznie bez żadnych ograniczeń."
    Zanim cokolwiek napiszesz sprawdź. Ponieważ te słowa napisał chyba debil.

    Odpowiedz
  • SW- 2011(2011-04-07 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Piotr Gdańsk _ we witch You !!! very soon ..

    Odpowiedz
  • były f-sz SW(2011-04-07 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    rozkaz ...to jest rozkaz np. alarm nocny , bunt w niedzielę lub w nocy, nagła potrzeba wzmocnienia stanu załogi . Były f-sz SW

    Odpowiedz
  • Piotr Gdańsk(2011-04-07 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    No drogie koleżanki i koledzy po fachu, czas zbierać zabawki i na emke. Niby ma się nie tyczyć starych fuszy, ale i miało nie byc prac nad reforma emerytalną przy wyborze Komorowskiego na prezia. Umiesz liczyć to licz na siebie. W każdej chwili mogą nas wydydkać. Tylko na taką informację czekałem, 18 lat i s...m z tego cyrku. A każdy kto taki mądry na temat policjantów...
    Trzeba było iść do policji, a nie teraz biadolić. Ubolewajcie lepiej nad tym że daliście sobie dowalić 5 lat więcej pracy. Co w tym temacie zrobiliście??? Nie ma Solidarności, a rządzicho robi z nami co chce...

    Odpowiedz
  • bob(2011-04-07 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    A co ty myślisz zesraczony, że ja sobie składek nie odprowadzam, bo nie chcę? Takie są przepisy, zesraczony!!! Zrozum to!!!

    Odpowiedz
  • dip(2011-04-07 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    k.w.- każdy mógł i może być "wybranym z narodu". Chyba, że jest tak "mądry" jak Ty :)

    Odpowiedz
  • Marian(2011-04-07 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Zarabiac duzo musza ale nie praca 20lat tylko tak jak wszyscy.

    Odpowiedz
  • k.w.(2011-04-07 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    W takim przypadku nic nie pozostaje tylko zacząć płacić składki emerytalno-rentowe do ZUS-u, jak większość obywateli i nie być "wybranym z narodu" wtedy niewykonanie rozkazu będzie grozić zwolnieniem z pracy, a emeryturka zostanie.

    Odpowiedz
  • Ruda(2011-04-07 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Prostowniczy- masz u mnie piwo.
    k.w.- różni się tym, że niewykonanie rozkazu niesie konsekwencje w postaci zarzutu z KK i wyroku, a co za tym idzie wypad z policji (tudzież innej służby) bez prawa do czegokolwiek i z zerowymi składkami emerytalnymi.

    Odpowiedz
  • prostowniczy(2011-04-07 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury! Najbardziej "rozwala mnie" takie właśnie judzenie (nastawione na poklask) ==>> "Obecnie emeryturę podwyższa się o 15 proc. podstawy wymiaru, jednak tylko wtedy gdy inwalidztwo ma związek ze służbą. Jednak kwota emerytury nie może przekroczyć 80 proc. podstawy wymiaru. Takich przywilejów nie mają nawet górnicy, którzy mogą stracić zdrowie, pracując pod ziemią."
    Ktoś, kto to napisał, nie ma bladego pojęcia o czym pisze, albo też robi to celowo. Jeśli policjant po 15 latach ma 40%, a później 2,6% za każdy rok, to z prostej matematyki wynika, że aby dojść do 65% (bo przecież 15% mogą mu "dołożyć" jeśli będzie inwalidą w związku ze służbą, a max można w mundurze dostać 80%) musi mieć 25 lat służby. Po 25 latach górnik ma 100% !!, nie potrzebuje żadnych dodatków i ma to wszystko "gdzieś" :)
    p.s. szanuję górników i ich ciężką pracę, nie lubię po prostu manipulacji w takich tekstach, jak ten !

    Odpowiedz
  • IS(2011-04-07 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Panie "zniesmaczony", trochę Pan niedoinformowany..
    "k.w." polecenie służbowe od rozkazu różni się ciężarem konsekwencji..

    Odpowiedz
  • k.w.(2011-04-07 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się czym sie różni "polecenie służbowe na rozkaz" dla funkcjonariusza od polecenia służbowego dla robotnika; i jeden i drugi musi go wykonać, w innym przypadku musi ponieś konsekwencje. Zgadzam się, że te nowe przepisy powinny obejmować wszystkich pracowników od zaraz (może z niewielkim przesunięciem) a nie nowo przyjętych. W obecnej chwili wyglądai to na "chciałbym coś zmienić, ale mi się nie chce"

    Odpowiedz
  • Nie prawda W ZUSie rent nie dają(2011-04-07 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    To zwykłe pomówienie bo nawet jak ma się utraconą rękę to nie otrzyma się renty.
    Artykuł tendencyjny i nastawiony na tania sensację.

    Odpowiedz