Polacy wracają z emigracji. Bezrobotny z zasiłkiem 9 tys. zł

autor: Janusz K. Kowalski07.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 07.04.2011, 13:14

Prawie 5 tys. Polaków, którzy wrócili do kraju z emigracji, pobiera zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. Minimum otrzymują 1 tys. zł, najwięcej – 9 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (18)

  • rodak(2011-04-07 23:25) Zgłoś naruszenie 20

    Tusk nam zgotował życie w kraju, niech go cho...ra weźmie. Benzyna w kraju kosztuje prawie tyle samo co w krajach UE, z tą różnicą, że w Polsce my zarabiamy grosze, a w karajach UE conajmniej po trzykronie lepiej. To nieprawda, że rząd nie ma wpływu na ceny paliw, kto tak mówi jest kłamcą. Im jest dobrze, bo decydenci dobrze zarabiają i mają nas głęboko w du ...ie. Ja nie jestem prorokiem, ale ludzie wyjdą na ulicę i co niektórych zlińczują. Nikt z nas tej obłudy nie wytrzyma długo. Kłamcy, aferzyści, układowcy, poprostu hjeny. Ja już od wielu osób słyszałem, że wreszcie trzeba z nimi zrobić porządek i wyjść na ulicę.

    Odpowiedz
  • HELENA(2011-04-07 15:29) Zgłoś naruszenie 10

    WSZYSTKO OPODATKUJA I ZOSTANIE TAKI BIEDNY JAK WSZYSCY W POLSCE
    NIE WRACAJCIE DO POLSKI BO STRACICIE MAJATKI SWOJEGO ZYCIA
    WROCILAM DO POLSKI Z AUSTRALIJSKA EMERYTURA MYSLALAM ZE BEDE MIALA WSPANIALE ZYCIE ,A POLSKA TEZ ZAROBI MOJ MAJATEK ZABRALAM I KAZDY M-C DOSTAJE EMERYTURE DOBRA
    ALE TERAZ PLACE 18 % PODATEK OD TEJ MOJEJ AUSTRALIJSKIEJ EMERYTURY I JESTEM BIEDNA TUTAJ STRACILAM ,MUSZE CZEKAC 5LAT BO ZA MIESZKANIE PRZED UPLYWEM 5LAT PRZY SPRZEDAZY TEZ ZAPLACE 19% PODATEK I KTO MADRY NIECH NIE WRACA BO PODATKI PLACISZ ZA TO ZE ZYJESZ W POLSCE ,OBRZYDZENIE BIERZE A W AUSTRALII MIELISMY WSZYSTKO ZA DARMO BEZ POADTKU CO JA ZROBILAM NA STARE LATA ALE BYALM GLUPIA A TAK KOCHAM MOJ KRAJ I CO Z TEGO

    Odpowiedz
  • paulina(2015-09-15 21:24) Zgłoś naruszenie 10

    Hmm.. bzdura! w UK zasilek dla bezrobotnych to ok £550 na miesiac...

    Odpowiedz
  • Bzdura(2011-04-07 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie jest taki głupi, żeby wracać do tego "Folwarku Tuska".

    Odpowiedz
  • fuj(2011-04-07 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Przedmówca w amoku nienawiści zapomniał wspomnieć, że to Jaro zorganizował nam EURO2012.

    Odpowiedz
  • D.(2011-04-07 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    też uważam że tylio ... wraca, mając nadzieję że coś się zmieniło lub zmieni. Nic się nie zmieniło - chyba że na gorsze.

    Odpowiedz
  • Jasiek(2011-04-07 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko osoby, które wyjechały definitywnie się dorobić i nie znają przepisów, idą na transferowane zasiłki. To się po prostu nie opłaca. Zasiłek transferowany można pobierać przez trzy miesiące. Gdyby autor artykułu (i profesorowie) zajrzeliby do przepisów, choćby tu: http://www.wup.poznan.pl/strony/125.php to by wiedział.

    Skoro w Niemczech bezrobotny może zasiłek pobierać przez nawet dwa lata (później ALG II) to jaki jest sens zamienić ten zasiłek na transferowany, trzymiesiączny do Polski. Jest jeszcze jeden powód. Kwoty z Arbeitsagentur są wolne od podatku, ale w Niemczech. W Polsce bezrobotni płacą podatki. Proponuję artykuł napisać jeszcze raz od nowa, rzetelniej się do niego przygotowując.

    Odpowiedz
  • do 3 -nie przypominam sobie aby Jaro(2011-04-07 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    latał po boisku z antterorystami ,aby budowal Orliki co rusz i aby kończył posiedzenia Rządu po to aby jako Premier Kiboli biegać na mecz.

    To nie Jaro nabrał pożyczek z BŚ ,z UE ale pamiętam że za Jara $ kosztował nawet tylko 2 zł.

    Odpowiedz
  • JWL(2011-04-07 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tytuł artykułu jest trochę lewy: "Polacy wracają z emigracji". Ponieważ praktyka pokazuje że i tak większość ludzi wyjeżdża na emigrację, niż z niej powraca. Więc tytuł może budzić skojarzenia że za granicą jest gorzej skoro ludzie wracają, natomiast sam artykuł jest o zasiłkach dla tych co w wrócili, a nie o tym ile osób wraca z emigracji.

    Odpowiedz
  • do 3(2011-04-07 13:19) Zgłoś naruszenie 01

    Pisiorki oszołomki mają krótką pamięć i nic sobie nie przypominają.Dla ich istnieje dobry wodzuś, oraz zły herr Thuzk i Komoruski.Ale to jest przywilej debili.

    Odpowiedz
  • Szkoda tego Kraju(2011-04-07 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    To sie zmywaki ładnie urządziły. A w POlszy dalej bida, propaganda tylko większa, a problemy te same. W sumie Donek obiecywał nam drugą Irlandię, a wyszła z tego tylko wirtualna zielona wyspa - mitomani rządzą tym biednym krajem.

    Odpowiedz
  • Krzysiek.(2011-04-09 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    To przypomnij o co chodzi,wymien choć jeden przykład, jeżeli nie jesteś debilem

    Odpowiedz
  • Ola(2012-02-08 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Po co te transwery ? Kazać WSZELKIE należności zagraniczne przelewać na internetowe konto w tym kraju .Jak nie chcemy w Polsce ichnią kartą wypłacać w bankomatach to co miesiąc internetowo przelewamy środki na krajowe konto i po temacie. Po co te szopki z jakimiś ,,transwerami'' - jeśli zaangażuje się do tego państwo to wali podatek. Dajcie temu państwu, jak zresztą ustanowił to kiedyś Urban, zająć się sobą, do tego w większości służą urzędnicy, których notabene jest wykładniczo coraz więcej. A temat doskonale uwidacznia tylko jeden z wycinków życia w Polsce - emigrować czy nie. Odpowiedź ciśnie się sama.

    Odpowiedz
  • set(2012-02-08 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    do rodak - widzisz strategia dywersyfikacji społeczeństwa jest realizowana po to właśnie aby skołowany i upodlony Naród był niezorganizowany a Hall zadbała aby również przygłupi . Mieszkając trochę w Anglii z przerażeniem stwierdziłem jak Polska jest źle zorganizowana i źle rządzona. Tu rządzą nie mądrzy POlacy.

    Odpowiedz
  • g(2012-03-12 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    a ja zamierzam wyjechać, z tego kraju. Bo długi rządu i urzędników chcą łatać kosztem biednych szeregowych pracowników. Tusk moim zdaniem za słaby na silne reformy, a tu trzeba reform Palikota - likwidacji powiatów, senatu, części posłów, uposażeń, ograniczenia przywilejów urzędnikom na stanowiskach i ich dochodów. Są dwie drogi jedna zlikwidować dziurę u źródła jak chce palikot lub kazać ją szeregowym biedakom utrzymywać do 67 roku życia, jak chce reszta pasożytów.

    Odpowiedz
  • A Donald już zaciera łapki -będzie za POdatki od(2011-04-07 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    tych zasiłków budował jako Premier Kiboli stadiony.

    Nie będzie lepie jeszcze przez 20 lat dopóki Donald nie odpowie przed TS za organizacje HUĆPY nazywanej EURO 2012 pod dyktando mediów ,bez zgody Narodu wyrażonym w referendum o którym mowa w art.125 Konstytucji RP w przypadku znacznych wydatków państwa.

    "Kraj tonie w długach a Donald aby zaspokoić pazerne media - bez Konstytucyjnej zgody Narodu dalej na tą HUĆPE zadłuża ten kraj i żaden dziennikarz nie zająknie się ile ta impreza Nas będzie kosztowała ,ile Donald na ten cel nabrał z BŚ pożyczek i na ile ten POlityczny złodziej okradł przyszłych emerytów (nową ustawą o emeryturach POdmostowych dla pracujących w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy).
    ...Nikt też z dziennikarzy się nie zająknie jakie duże długi za tą HUĆPĘ -Nam PO sobie ten ZIELARZ POzostawi do spłacenia w budżecie za 2013 i w latach następnych. !!!

    Odpowiedz
  • GO(2011-04-07 12:36) Zgłoś naruszenie 01

    Na tym przykładzie aż nadto wyraźiście widać jakimi jesteśmy dziadami a jeszcze większych chcą z nas POPiSiory zrobić.

    Odpowiedz
  • jn(2011-04-07 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6:
    3 o jednym, a Ty o drugim. To w porządku???

    Odpowiedz