statystyki

Kurs potwierdzi uprawnienia pielęgniarek

autor: Dominika Sikora30.03.2011, 03:00

Aby wykonywać niektóre świadczenia z zakresu medycyny pracy, pielęgniarka musi ukończyć odpowiedni kurs.

Reklama


Reklama


Wpis do specjalnego rejestru nie będzie już potwierdzał prawa pielęgniarki do wykonywania określonych świadczeń z zakresu medycyny pracy. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zadań służby medycyny pracy, których wykonywanie przez osoby niebędące lekarzami wymaga posiadania dodatkowych kwalifikacji. Trafił on do konsultacji.

Dokumentami potwierdzającymi posiadanie przez pielęgniarkę dodatkowych kwalifikacji będzie zaświadczenie o ukończeniu kursu w dziedzinie pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących oraz uzyskanie tytułu specjalisty z zakresu wyżej wymienionego.

Te pielęgniarki, które przed wejściem w życie nowych przepisów ukończą kurs z zakresu opieki nad pracownikiem w środowisku pracy, również zachowają prawo do udzielania świadczeń z medycyny pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • Jola(2011-06-09 22:49) Odpowiedz 00

    Polscy posłowie nadal biją się o stołki w rządzie, Pani minister Kopacz wymyśla jakieś durne kontrakty dla pielęgniarek (wiadomo, że dyrektorzy szpitali będą żądać od pielęgniarek pracy ponad siły, będą widzieć w nas niewolników).Stawka za godzinę pracy polskiej pielęgniarki jest śmieszna - 40zł. Natomiast kolejne 12tyś pielęgniarek jedzie za granicę po "godziwe pieniądze" za swoją pracę. I bardzo dobrze może Polska wreszcie doceni ten zawód, kiedy w polskich szpitalach nie będzie miał kto pracować. Może Ministerstwo Zdrowia zatrudni lekarzy na stanowiska pielęgniarek?To dopiero byłoby wydarzenie!!! Ja ukończyłam licencjat i jadę za granicę tam są pieniądze a nie kieszonkowe dla ubogich.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane