Z informacji PAP wynika, że jeżeli Sejm przyjmie projekt zmian w OFE w piątek - zgodnie zapowiedziami marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny - to w sobotę przed południem nad tą nowelizacją będą pracowały senackie komisje: budżetu i finansów publicznych (o godz. 9) oraz rodziny i polityki społecznej (o godz. 11.30).

Zgodnie z zapowiedzią marszałka Senatu Bogdana Borusewicza debata senacka nad zmianami w OFE odbędzie się na ostatnim marcowym posiedzeniu, tj. 30-31 marca.

"Senat zajmie się propozycją rządu ws. zmian w OFE tak jak zapowiadał wcześniej marszałek Bogdan Borusewicz tj. na posiedzeniu 30-31 marca. Nie będzie wcześniej żadnego specjalnego sobotniego posiedzenia wysokiej izby w tej sprawie" - powiedział w środę PAP wicedyrektor gabinetu marszałka Zdzisław Iwanicki.

Zgodnie z zapowiedzią rządu, projekt zmian w OFE, w którym zapisano 30-dniowe vacatio legis ma wejść w życie 1 maja. Aby tak mogło się stać najpóźniej 31 marca prezydent Bronisław Komorowski powinien podjąć decyzję ws. rządowych propozycji. Według konstytucji RP, prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji, czy podpisać ustawę, czy ją zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Sejm, który w czwartek rozpoczyna dwudniowe posiedzenie, będzie kontynuował prace nad projektem zmian w OFE. W czwartek rano odbędzie się jego drugie czytanie. We wtorek sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt, odrzucając wszystkie poprawki opozycji. W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie PiS.

Głosowanie nad rządowymi propozycjami planowane jest na piątek.