"Panie prezydencie, proszę się zdecydować, żeby sięgnąć po ten instrument właściwy demokracji, sięgnąć po instytucję referendum i przy okazji wyborów parlamentarnych rozpisać referendum, w którym jasno można zapytać Polaków, czy godzą się na zmiany proponowane przez rząd, jeśli chodzi o reformę emerytalną, czy też są im przeciwni" - powiedziała na konferencji prasowej zorganizowanej przed Belwederem przewodnicząca klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska.

"Polacy sami powinni zdecydować, czy godzą się na proponowane przez rząd zmiany. W związku z tym proponujemy referendum, które nazwaliśmy "OFErendum" - dodała posłanka.

"Debata ws. OFE pokaże wszystkie argumenty"

Jak podkreśliła, PJN cieszy się, że w poniedziałek odbędzie się telewizyjna debata między ministrem finansów Jackiem Rostowskim a prof. Leszkiem Balcerowiczem ws. OFE. "Jesteśmy przekonani, że to ważna debata, które pokaże wszystkie argumenty" - zaznaczyła Kluzik-Rostkowska.

Wiceszef klubu PJN Paweł Poncyljusz poinformował dziennikarzy, że jego ugrupowanie organizuje we wtorek w Sejmie debatę nt. swojego programu gospodarczego pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Rybińskiego. Poncyljusz zapowiedział obecność przedstawicieli największych organizacji pracodawców w Polsce.