statystyki

Dopłaty do pensji niepełnosprawnych z PFRON będą później

autor: Łukasz Guza10.03.2011, 03:00

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma 14 dni na rozpatrzenie wniosku pracodawcy o wypłatę dofinansowania do pensji pracownika.

reklama


reklama


Zmieniły się wzory formularzy, jakie muszą wypełniać pracodawcy, którzy starają się o miesięczne dofinansowania do pensji zatrudnionych osób niepełnosprawnych. Tak wynika z rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 22 lutego 2011 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz.U. nr 50, poz. 261). Weszło ono w życie z dniem ogłoszenia, czyli 8 marca tego roku.

Zmienione przepisy zawierają nowe wzory formularzy INF-D-P (miesięczna informacja o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności pracowników) oraz Wn-D (wniosek o wypłatę dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej).

Przewidują też, że PFRON ma 14, a nie jak dotychczas pięć dni na rozpatrzenie wniosku o dopłatę do pensji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • rencistka(2011-03-14 15:51) Odpowiedz 00

    zlikwidować i dac szanse niepełnosprawnym a nie robić fikcji !!!

  • Elizabeta(2011-06-02 23:00) Odpowiedz 00

    Grupa dla niepełnosprawnych powinna być tylko może zlikwidować głupie dawanie przez lekarzy.Grupę dostaje osoba na chory kręgosłup bo ją tylko boli, jest to grupa po znajomości.Chorzy naprawdę chorzy mają problemy z otrzymaniem grupy ale za nic dostaje każdy kto dobrze jest ustawiony i lekarz wypisuje kłamstwa bo wie że chory nie dostanie czyli matematyka jemu się zgadza. Lekarz orzecznik to osoba młoda i przeważnie nie specjalista .Jest to wielka fikcja,którą wykorzystują nowobogaccy z układami.PFRON to fikcja dla naszych 'borówek' a dług rośnie i dla biednych nie ma nic.Zlikwidować fikcyjne dawanie grup dla zestresowanych,psychicznych i innych,których diagnozuje się tylko na podstawie rozmów a nie badań.Powodzenia

  • mareks(2012-04-11 12:59) Odpowiedz 00

    Witam.

    Na rozpatrzenie mają 14dni a ile czasu maja na wypłatę ?

  • rencistka(2011-03-11 15:06) Odpowiedz 00

    zlikwidować PEFRON i dać wszystkim szansę !!!

  • mała(2011-03-10 09:24) Odpowiedz 00

    do anka
    od 01.03.2011 już nie

  • "Pracownik pod murem"(2011-03-10 04:48) Odpowiedz 00

    A w mojej firmie PEFRON nie płaci za niepełnosprawnych juz 4 miesiace. Przewleka sprawę żądając coraz to innych dokumentów. Szef się "wkurzył", pozmieniał umowy o prace na umowy zlecenia i o dzieło, obniżając stawki. Nikt nie zaprotestował, bo na wypłaty szef pozaciągał kredyty w bankach, ale juz nikt nie chce mu pozyczać i firmie grozi plajta !

  • kljj(2011-03-10 08:40) Odpowiedz 00

    Albo równe prawo do pracy i płacy , albo... przywileje. ZPH to świetny interes dla... "pracodawców".Najgorzej być "zdrowym". Ani renty, ani pracy , ani płacy!!!.Czas na zmiany!!!

  • anka(2011-03-10 08:45) Odpowiedz 00

    Czy na emerytów dalej dopłacają?

  • rencistka(2011-03-10 13:56) Odpowiedz 00

    pracodawcy krecą zmieniają etaty i tak sobie kabze nabijają .a stopien znaczny tylko fikcje to zatrudniają!!!