Nabór do Narodowych Sił Rezerwowych: wojsko przyjmuje wszystkich chętnych

autor: Artur Radwan25.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 11.04.2011, 11:39

Do tej pory tylko 4,7 tys. osób wstąpiło do Narodowych Sił Rezerwowych. Wojsko do końca roku musi znaleźć ponad 15 tys. chętnych. Ma w tym m.in. pomóc obniżenie wymagań na egzaminie po służbie przygotowawczej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (15)

  • poborowy ochotnik(2012-12-08 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu w tym kraju wszystko mieści w zasięgu ludzi tylko tych którzy maja jakieś znajomości, kiedy bez wsparcia z wewnątrz nie masz nikogo jestes wysportowany posiadasz wyższe wykształcenie, odbyłeś służbę zasadniczą 15 lat temu gdzie zgłosiłeś sie na ochotnika po szkole, po odbyciu po zdaniu wszystkiego co mogło byc SŁYSZYMY SłOWA niestety nie możemy pana przyjąć A ZA PARE DNI WIDZĘ JAK JAKIŚ GRUBAS POBIERA WSZYSTKIE RZECZY BO MIAL TATĘ LUB KOGOŚ Z RODZINY I JEST OKA. A kiedy idzie egzamin żeby przebiec 1000m sapia na 50m ale jest ok:)potem szybkie awanse a ty siedzisz jak debil . GDZIE JEST SENS TEGO WSZYSTKIEGO

    Odpowiedz
  • były żołnierz(2012-12-08 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    poborowy ochotnik...piszesz świętą prawde zasad które w tym kraju sa na porządku dziennym, nikt sie nie przejmuje że jest coraz większa bida w kraju WOJSKO CO TO KUR.. JEST. W stanach idziesz do wojska i cię szkola u nas jest paru debili którzy nic nie maja pojecia o wojsku są bo sa bo praca bo kasa bo tata, nigdy nie zaznają tzw. fali jaka była i tak powinno byc wtedy zołnierz doceniał wysiłek upokorzenie psychiczne nastawienie do drugiej osoby, wiedziales potem zeby nie cisnąć kogos bo samwiesz co to za ból aLE SZKOLENIE TO SZKOLENIE a tu w polszy co to za szkolenie. WY TAM W RZĄDZIE SIĘ ZASTANÓWCIE CZY JEST SENS ZNOSIĆ COS A POTEM SZUKAC TEGO ZA DARMO ZE KTOS PRZYJDZIE PANIE TUSK PANA SYN MIAL SZKOLENIE BYL W WOJSKU ZASADNICZYM, ALE PANA SYN PEWNIE BY POSZEDL GDZIES GDZIE CIEPŁO JEST ,SZKODA ŻE TYLKO TACY LUDZIE SĄ POLAKAMI NIE PATRIOTAMI

    Odpowiedz
  • do 6(2011-02-26 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    to Tusk sie ni emartwo o twoja emeryture i muszisz dorabiac??... haha to po co głosowałes na PO?

    Odpowiedz
  • *(2011-02-26 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    ...NSR - tania siła robocza na wypadek klęsk żywiołowych.

    Odpowiedz
  • hehe(2011-02-25 04:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wkrótce do NSR będą przymusowo wcielać złapanych nielegalnych emigrantów i prowadzących rower po pijanemu, żeby tylko zebrać stosowną liczbę dobrych wojaków Szwejków do naszej landswehry. Bo w wojsku liczy się sztuka, jak mawiał jeden z aktorów w filmie Kroll.

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie ?(2011-02-25 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejna POrażka ministra obrony p.Klicha ?
    do -1: hehe - zapomniałeś o emerytach i rencistach , niech sobie dorobią !

    Odpowiedz
  • fan(2011-02-25 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Egzaminy? Zawsze się w wojsku zdaje. Ciekawe czy prowadzący zajęcia mają przygotowanie pedagogiczne ?

    Odpowiedz
  • Śmiech na sali(2011-02-25 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się obniży poziom do granic możliwości, to zdadzą na pewno. Widziałem tych wczorajszych świeżo egzaminowanych i mówię Wam, zacznijcie się ludzie modlić, żeby wojny, klęski żywiołowej, etc. nigdy nie było - bo jakby co to oni w niczym Wam nie pomogom. Smutne i straszne, ale przerażająco prawdziwe.

    Odpowiedz
  • w1951(2011-02-26 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    do 6/ zgadzam sie.Jako 60 latek na świadczeniu przedemerytalnym z uwagi na brak chętnych do zatrudnienia mnie, a braku 5 lat do emerytury podejmę się służby w NSR. Odbyłem służbę wojskową w 1 ej Dyw. im T. Kościszki za socjalizmu. Takich jak ja jest w kraju ok. 60 tys. Czekamy na stosowne rozporządzenie min. Klicha. 5 lat możemy służyć, zgadzamy się nawet na skoszarowanie i mniejszą stawkę wynagrodzenia. Z nami żadnych kłopotów przy odpowiedniej służbie zdrowia. Temat do przemyślenia dla władz i PO

    Odpowiedz
  • Zal(2011-02-25 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę chęci i karierę w wojsku można zrobić. Ważne kiedy już ma się pracę to i o życiu myśli się inaczej.

    Odpowiedz
  • były wyborca PiS(2011-02-25 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jako emeryt chętnie trochę dorobię do emerytury-dlatego się zgłoszę.

    Odpowiedz
  • Vilim(2011-02-25 23:43) Zgłoś naruszenie 00

    mam 49 lat
    jestem , morze,, chetny
    ciekawe co bym tam robił
    w woju socjalistycznym nie byłem

    Odpowiedz
  • buparty(2011-02-28 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    NSR - co to za stwór - znowu jakieś bicie piany- niby to wojsko - niby nic. Nie wiadomo co to jest , ni to wydra ni to pies. A może to postrach na Lukaszenkę. Zdemoralizowało się młodzież likwidując powszechny obowiązek obrony a teraz problem z naborem do tego niby wojska.

    Odpowiedz
  • buparty(2011-02-28 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    A przypomniało mi się że kiedyś na podobnych zasadach i warunkach przyjmowano do ZOMO

    Odpowiedz