Firmy zatrudniają i więcej płacą - najwyższy miesięczny wzrost zatrudnienia od 15 lat

autor: Beata Tomaszkiewicz17.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 17.02.2011, 12:58

W styczniu firmy zatrudniły 121,8 tys. nowych pracowników. To najwyższy miesięczny wzrost zatrudnienia od 15 lat. Dane okazały się dużo lepsze od prognoz ekspertów. Wzrosła też średnia pensja krajowa – wynosi 3391,59 zł.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (17)

  • ALE BZDURY(2011-02-17 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Już dawno nic mnie nie tak nie rozbawiło jak ten artykuł. Bzdury, bzdury, bzdury...

    Odpowiedz
  • CCCP(2011-02-17 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    CCCP, ZSRR- propaganda rodem z ul.Czerskiej. Za granicą, za takie kłamstwa to do kryminału sie idzie. Ciekawe jak społa Bronek & Donek wojnę w Polsce wywoła? Co za pierdoły wtedy wymyślicie- czerwone pachołki.

    Odpowiedz
  • Thor(2011-02-20 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pensje to chyba prezesom rosną przez co zawyżają średnią. Podobnie z kredytami na mieszkania. Reklamują że tak łatwo i pięknie do puki się nie pójdzie do banku. Wprowadzili rekomendacje okroili RnS. I jak tu ma być dobrze?

    Odpowiedz
  • Krzs(2011-02-18 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    licze na zmiane pracy, dlugo juz nie mozemy zalapac sie na kredyt mieszkaniowy, niby takie dostepne, niby promocje, a fakty niestatety sa inne

    Odpowiedz
  • jelonek(2011-02-17 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    wzrosło zatrudnienie przydupasów rudego i PSL-u.To oczywista oczywistość.I to jest prawda w 100%.

    Odpowiedz
  • ala(2011-02-17 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem ciekawa gdzie te płace tak rosną. Od 2008r moja pensja brutto 1500zł, bez żadnych dodatków bo takich w firmie nie ma, po 34 latach pracy. Premie, trzynastki, nagrody wypracowują najbardziej urzędnicy z budżetówki bo podatnicy zapłacą podatki. A pracownikom w sektorze przemysłowym już nie wystarczy na w/w dodatki

    Odpowiedz
  • jh(2011-02-17 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale to prawda. Przejdźcie się do UP, a zobaczycie tam masę ludzi których wezwał urząd, aby dać im pracę np. informatykowi proponują pracę jako kierowca lub magazynier, itp. A jelenie nie mają wyboru i biora co dają bo jak nie to ich wyrejestrują.
    Świetny sposób na obniżenie bezrobocia (na papierze oczywiście)

    Odpowiedz
  • k.w.(2011-02-17 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kto podwyższył średnią? Na pewno nie nowo przyjęci i pracujący na niższych szczeblach. Premie, nagrody, trzynastki dla uprzywilejowanych. Po co pisać takie bzdury?

    Odpowiedz
  • Sukces Tuska(2011-02-17 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież nowe stanowiska powstają wyłącznie w administracji, a w przemyśle trwa ciągła likwidacja stanowisk i zakładów. Takiego rozrostu administracji Polska nie miała w żadnym okresie - nawet w dekadzie Gierka.
    Nie na tym polega rozwój kraju.

    Odpowiedz
  • teq(2011-02-18 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    PO zmianie prezesa Gus nastąpił CUD Donkowy, jednocześnie jak POdaje dzisiejsza prasa BEZROBOCIE osiągnęło rekordowe 23%

    Odpowiedz
  • propaganda(2011-02-17 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    ale bzdury...widzę to na własnym podwórku i u moich znajomych...to są takie same sukcesy jak PrOpagował Rostowski na wczorajszej konferencji. Samo ble, ble, ble, zero konkretów i szybki wypad, żeby dziennikarze nie POciągnęli go za kłamliwy język!!!

    Odpowiedz
  • Skąd my to znamy?(2011-02-17 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Propaganda sukcesu PO, tylko jeszcze lepsza niz za komuny. Nie ma co się dziwić, ponieważ. PO ma swój rodowód z PZPR i większość ich członków i doradców to byli członkowie i działacze byłej partii komunistycznej PZPR i ich przystawek jak PSL

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie ?(2011-02-17 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tak . Rośnie zatrudnienie, ale w administracji !
    W produkcji spada .

    Odpowiedz
  • DareckiLodz(2011-02-17 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Naglowek optymistyczny. Rzeczywistosc tragiczna. Rosnie zatrudnienie. Rosnie bezrobocie. ... "Klamstwa, klamstwa i statystka"

    Odpowiedz
  • To -prawda --PO wie że PO wyborach kolesie muszą(2011-02-17 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    gdzieś przetrwać dlatego firmy już teraz z Nimi POdpisują umowy zatrudnienia na stanowiskach doradców lub inspektorów ale czego -różnie to w różnych firmach nazywają.

    Odpowiedz
  • Ania(2011-02-19 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, ale oferty promocyjne z dostępnymi mało mają wspólnego, najlepiej skorzystać z pomocy doradcy...

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-02-21 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem czemu wszyscy tak sceptycznie podchodzicie do wszystkiego. Z takim nastawieniem na pewno nie kupicie mieszkania. Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje to znajdzie. Mi udało się w getinie co prawda rata wyższa ale mają niższe wymagania i łatwiej niż w innych bankach można dostać kredyt.

    Odpowiedz