statystyki

Zobacz ranking najlepszych liceów i techników w Polsce

autor: A.W.12.01.2011, 11:51; Aktualizacja: 05.02.2011, 19:13

Po raz trzynasty opublikowany został Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywany przez "Perspektywy" i "Rzeczpospolitą".

Reklama


Reklama


Szkoły ponadgimnazjalne w rankingu zostały oceniane za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocena szkoły przez kadrę akademicką. To nowość, gdyż do tej pory o pozycji szkół w rankingu decydowały sukcesy w olimpiadach.

Kolejną nowością w rankingu jest osobne ocenianie liceów i techników. 

Tegoroczni zwycięzcy

W tym roku w rankingu są dwie zwycięskie szkoły: Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz krakowskie Technikum Łączności nr 14 w ZS im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Na drugim miejscu  wśród liceów znalazło się III LO im. Marynarki Wojennej RP z Gdyni, na trzecim: LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Drugie miejsce w rankingu techników zajęło Technikum nr 7 w Nowym Sączu (przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. W. Orkana), a trzecie miejsce Technikum Elektroniczne w Radomiu (w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte).

Zobacz cały ranking liceów.

Zobacz cały ranking techników.

Źródło: Perspektywy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Własne

Polecane

  • rocznik66(2011-01-12 13:51) Odpowiedz 00

    Moje Technikum na 90 pozycji. Masakra! "Kasprzak" wyprzedził "Zajączka". Obciach!!! Pamiętam wstrętną fleje od elektrotechniki, to napewno przez tego matoła!

  • xxx(2011-01-13 22:15) Odpowiedz 00

    co masz na myśli pisząc wstrętną fleję?

  • gość(2011-04-28 13:27) Odpowiedz 00

    moje liceum na 157 pozycji. Ale poziom do dupy!!!szkoła do dupy!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane