Zmiany w OFE: od 2011 roku 2,3 proc. składki zostanie w OFE, a 5 proc. trafi na konta osobiste

30.12.2010, 15:51; Aktualizacja: 30.12.2010, 20:08

Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd chce, by OFE otrzymywały 2,3 proc. składek zamiast obecnych 7,3 proc. 5 proc. składek trafiłoby na indywidualne konta osobiste, zarządzane przez ZUS. Propozycję krytykują ekonomiści, opozycja wskazuje na dramatyczny stan finansów państwa.

Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (28)

  • Krzysztof(2011-10-08 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje, za to powinien być kryminał, nie mają pieniędzy, ha ha, ostatnie 20 lat rządów to jakaś pomyłka, nie można odebrać komuś co mu się należy. mam nadzieję, że Korwin Mikke wejdzie do sejmu z Nową Prawicą i uratuje ten nieudolny system przed bankructwem.

    Odpowiedz
  • @@Oszukana@@(2011-04-10 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    OOO to znowu ZUS będzie miał pieniądze na budowe super budynków oraz karnety do fitness klubów i innych przyjemności dla pracowników. Szukają oszczędności to dlaczego kosztem pracowników, może zaczeli by od siebie swoich premii często w wysokości półrocznych zarobków niektórych osob.Ten kraj jest do d**y. Najniższa pensja wielkości ok. 300 euro gdzie w innych krajach jest 1000 ?! Cena paliwa - porażka. Ale znów ucierpią najbiedniejsi !!! RZAD DO BANI - złodzieje i oszuści.

    Odpowiedz
  • dorota(2010-12-31 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    To moje pieniądze co miesiąc zabierane z mojej pensji i to ja chcę decydować ile i gdzie mam wpłacać...
    Już i tak wystarczy że płacę tzw. "zdrowotne" i czekam 12 miesięcy na wizytę do kardiologa...
    i kiedyś ktoś w NFZ za mnie i lekarza zadecyduje czy mam prawo do nie standardowego leczenia - dziś nikt nie pyta mnie czy moja składka jest standardowa za moją kasę leczą się rolnicy i niepracujący współmałżonkowie i inni zatrudnieni na umowę na kwotę najniższej krajowej ...
    grunt to umieć sprawiedliwie dzielić czyjeś pieniądze ...

    Odpowiedz
  • Na "indywidualne konta osobiste"(2010-12-31 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy dobrze wie że na idnywidualne konta to trafi tylko zapis komputerowy.

    Gotówka wyfunie zaś błyskawicznie...

    Odpowiedz
  • polak(2010-12-30 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    Macie Doka i Społkę !!! Bardzo dobrze niech gra dalej w piłeczke i ma w d...pie
    społeczeństwo !!!

    Odpowiedz
  • miejmy litość dla Donalda ?(2010-12-30 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczą mi słowa her Tuska , proszę nie drukować jego zdjęcia bo mi się zbiera na płacz ,jak ten biedaczyna musi nieustannie kłamać ,aby utrzymać sie przy korytku. Rodacy czy wam nie żal swojego premira ? Dbajcie o jego słupki bo to jest najważniejsze .W przyszłym roku wybory, Podpowiedzcie mu co jeszcze PO winien wymyślić , żeby wygrać te wybory !

    Odpowiedz
  • Zawiedziony(2010-12-30 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co z Kruzem- nic bo Fedak i Pawlak by sie pogniewali

    Odpowiedz
  • karol(2010-12-30 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    dziady...

    Odpowiedz
  • rozbawiny(2010-12-30 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    oj źle patrzy mu z oczu...

    Odpowiedz
  • ja(2010-12-30 20:11) Zgłoś naruszenie 10

    Spokojnie. Jutro znowu przeczytamy, że w sondażach rośnie poparcie dla PO i przekracza już 100 %.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-12-30 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    skoro "kochają" Donka to niech łupi tych ciemiaków. Jak mocniej"zaboli" to może zrozumieją że to oszust i krętacz

    Odpowiedz
  • KAROL(2010-12-30 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje...Tuska i Rostowskiego powinni wypędzić z kraju bo to kraj dla mądrych ludzi a nie...

    Odpowiedz
  • Statystyczny Polak(2010-12-30 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Może oddawajmu po prostu do ZUSu nasze całe pensje, wtedy zmniejszymy deficyt naszego kraju. Patriotycznie zasadne, prawda? A jak będziemy potrzebowali kupić chleb, to będziemy składać wnioski do ZUS o wypłacenie nam odliczonej kwoty... Bo w końcu każdy w tym kraju wie lepiej co robić z naszymi pieniędzmi, niż my sami.

    Odpowiedz
  • ZAWSZE MIAŁO BYC LEPIEJ komu pytam(2010-12-30 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    MŁODZI TYLKO ,,PO,,
    KENIA CZEKA Z EGIPTYM
    HIHAHA
    GŁOSUJTA NA NICH

    Odpowiedz
  • ala56(2010-12-30 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy jesteśmy idiotami bo zgadzamy się na to by idioci zasiadali w parlamencie i rządzili krajem. Od lat nieźle żyją naszym kosztem, ubóstwo znacznej części społeczeństwa ich nie boli. Taki euroBuzek jakby nie miał świadomości w czym uczestniczył i w jakie kłopoty nas wpędził jeszcze nie może zakończyć tej swojej marnej działalności, a do tego kolesie z PO go tak lansują. Przestało być dla mnie ważne od kogo ci kolesie są, czy od Tuska, Napieralskiego,Rostkowskiej,Pawlaka czy Kaczyńskiego i innych pożal się boże "liderów". Wszyscy oni, moim zdaniem, są winni obecnej biedy. Neudacznicy czy może cwaniacy?!
    Te pogmatwane przepisy, byle jak sklecone ustawy, nikt tego nie wyprostuje, w tym totalnym bałaganie robią co chcą, kto wreszcie powie im spieprzajcie!

    Odpowiedz
  • bob(2010-12-30 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Premier jest zlodziejem i z usmiechem na ustach kłamie !!!

    Odpowiedz
  • $(2010-12-30 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł na trzy strony a o waloryzacji emerytur i rent ani słowa, w ustawie budżetowej zapisana jest waloryzacja 2,46%, teraz jakiś pismak napisał, że waloryzacja będzie kwotowa 39,4 PLN o co tu ... chodzi?

    Odpowiedz
  • Powodzenia(2010-12-30 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nowego. Kiedyś Cyrankiewicz obcinał rękę tym, którzy podnosili ją na władzę. POPiSowa arogancja jak za dawnych czasów. Robią już bokami i biorą się za kasę emerytów... Za parę lat równe emerytury dla wszystkich... po 150 euro !

    Odpowiedz
  • lipko(2010-12-30 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zadam może i głupie pytanie- a co rząd,ZUS robią z kasą co do ZUS odprowadza PRACODAWCA oprócz składek płaconych przez pracownika. A to chyba nie jest fata-morgana,nikt o tą kasę się nie upomni?

    Odpowiedz
  • obywatel piekielnego kraju(2010-12-30 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Donald Tusk to pospolity złodziej

    Odpowiedz