Karta nauczyciela: Związki nie zgadzają się na dłuższą pracę

autor: Artur Radwan16.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.12.2010, 09:59
  • Wyślij
  • Drukuj

Dłuższy wymiar czasu pracy nauczycieli, wydłużenie ścieżki awansu zawodowego i stworzenie samorządowych systemów wynagradzania – to propozycje zmian w Karcie nauczyciela (KN).

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 63

  • 31: gość 555 z IP: 83.14.180.* (2010-12-18 21:03)

    W dużych szkołach, gdzie są liczne klasy nauczyciel powinien więcej zarabiać, lub pracować w mniejszym wymiarze godzin. W szkołach, gdzie w klasie jest troje czy pięcioro uczniów mniej. Są takie szkoły gdzie na pełny nauczycielski etat przypada 4 uczniów. Są to szkoły publiczne. Często w tych szkołach nauczyciele zamiast uczyć goszczą się w pokojach nauczycielskich. Tak marnujemy nasze pieniądze. Są dobre drogi i busy. Kilka kilometrów dowozu nie jest problemem.

  • 32: Mural z IP: 178.73.49.* (2010-12-18 10:02)

    Bibliotekarz, jako zwykły urzędnik-już nikt go nie pośle na zastępstwo za nauczyciela.Nie będzie uczestnmiczył w Radach Pedagogicznych, ani szkoleniach pod kątem kolejnych reform programowych.Jako nauczyciela bibliotekarza z 26-letnim stażem, który świadomie skończył studia dzienne na WSP na kier.bibliotekoznawstwo i informacja naukowa-specjalność biblioteki szkolne i pedagogiczne,założył od początku 3 bilioteki- to policzek.Odbiorą nam status? zdegradują?Nawet w wojsku degradacja jest za ciężkie przewinnienia. Bez odszkodowania>rekompensat z prawdziwego zdarzenia?W oparciu o stare przywileje emerytalne /obowiązujące do końca 2008 roku/, odebrane wstecz już 1.12 tego roku mogłabym isć na emeryturę. Miałabym jej więcej, niż za 9 lat, które do 60-tki mi zostały.Wszystko jest w tym kraju możliwe, nawet łamanie prawa.Biblioteki szkolne łączą w sobie fachowość i wiedzę bibliotekarza i nauczyciela, terapeuty, osoby zaufania dla ucznia. Pracownicy są ostatnią deską ratunku dla przeładowanych świetlic szkolnych, dla niereligijnych uczniów. Jedynym ratunkiem na nagłe zastępstwa. Zrobienie z nas urzędników zniszczy to wszystko, wystarczy porównać z pracą w filiach bibliotek publicznych, które nie są w/w celach równe biliotekom szkolnym. Pani Minister, pani Szumilas mają zamiar zniszczyć wieloletnie tradycje i dorobek dla chorych pomysłów oszczędzania.Nie rozumieją, co to praca z żywym, niedojrzałym człowiekiem.Nie zawsze aniołem, coraz częściej z dysfunkcjami. To nie okienko do wydawania i przyjmowania książek.

  • 33: niania z IP: 83.5.48.* (2010-12-17 18:50)

    do 29 - w żłobku grupa liczy ok. 8 w przedszkolu 25 dzieci.

  • 34: aaa z IP: 83.24.149.* (2010-12-17 18:45)

    29; Pierwsze doświadczenia są najważniejsze! To fundament. I dlatego TAK, , w przedszkolach potrzebne są tak wysokie kwalifikacje. Jest potrzebna wiedza psychologiczno pedagogiczna i znajomość metodyki pracy z małym dzieckiem. Przedszkole to placówka opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczna. Wspiera rozwój dziecka oraz pokazuje rodzicom jak skutecznie to robić Przedszkole to nie rozsypane klocki i kółko graniaste.

  • 35: barbara spec bhp z IP: 46.112.97.* (2010-12-17 15:52)

    czy w przedszkolach niezbedne sa tak wysokie kwalifikacje nauczycieli,czym sie rozni praca nauczyciela pszedszkolnego w grupie 3 latkow od opiekunki 3 latkow w zlobku - tylko wynagrodzeniem i czasem pracy - czas na prawidlowe zmiany w karcie nauczyciela _

  • 36: c z IP: 83.19.37.* (2010-12-17 12:53)

    Każdy może zostać nauczycielem, więc dlaczego się plujecie? Nikt nikomu nie zabraniał tego miodu - więc jeśli ani raz nie musiałeś/łaś uczyć to najlepiej zamilcz bo nic na ten temat nie wiesz!!!

  • 37: Rodzic z IP: 83.19.37.* (2010-12-17 12:47)

    Jeśli zlikwidują biblioteki szkolne , a nauczycieli bibliotekarzy zrobią zwykłymi urzędnikami to dzieci tych najbiedniejszych, patologicznych i niewykształconych NIGDY NIE BĘDĄ MIAŁY KSIAZKI W RĘKU, NIE NAUCZĄ SIE CZYTAĆ I NIGDY NIE ODWIEDZĄ BIBLIOTEKI. a PRZECIEŻ O TO CHODZI P. MINISTER!
    Głupi , naród, jak owieczki na rzeź nawet nie pisną!

  • 38: zainteresowana z IP: 95.160.111.* (2010-12-16 22:11)

    Pracuje jako nauczyciel świetlicy-trzeci rok- w szkole podstawowej
    ( skończyłam 5-letnią dzienną polonistykę).Jestem bardzo zniesmaczona nie tylko brakiem szacunku ze strony kiukunastoletnich dzieci, które potrafią powiedzieć, że nie muszą słuchać nauczycieli, bo zarabiamy grosze ale i postawą rodziców!PRZERAŻA mnie to, co sie "szykuje" w prezencie dla nas od pani Hall!40h pracy? ok!Ale poproszę godziwę zapłatę! Na angaż w wojsku nie potrzba studiów a na" dzień dobry" jest 2tyś.I skąd w ogóle te dane o zarobkach!Pracuje w wawie, jestem kontraktowym i brutto ledwo 2tys. Mówi sie tylko o plusch tej pracy, a może porozmawiajmy o minusch?Stresujące zebrania z rodzicami, rady, szkolenia, wycieczki...wieczne pretensje zapracownych rodziców, którzy nie mają dla SWOICH dzieci czasu i nam wmawiają, że jesteśmy od tego, aby je wychować. Z tym, że oni mają jedno góra dwoje a ja codziennie 45 " na głowie" pozdrawiam

  • 39: krm z IP: 217.113.228.* (2010-12-16 21:57)

    16: MIKRA z IP: 83.18.7.* (2010-12-16 15:05)

    "Dlaczego nauczyciel musi sprawdzać klasówki w domu."

    bo w szkole nie ma na to miejsca i warunków?

  • 40: ... z IP: 217.113.228.* (2010-12-16 21:53)