statystyki

W jakim terminie władze gminne muszą złożyć oświadczenia majątkowe

autor: Hanna Wesołowska08.12.2010, 03:00

Radni wszystkich szczebli samorządu, wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast muszą złożyć oświadczenia o stanie majątkowym w ciągu 30 dni od ślubowania. Takie same obowiązki ustawa nakłada na nowych sekretarzy i skarbników gminy. Od tej kadencji władz samorządowych niezłożenie oświadczenia majątkowego w dodatkowo wyznaczonym terminie będzie wiązało się z wygaśnięciem mandatu.

Reklama


Reklama


Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast oraz ich zastępcy, jak również radni wszystkich szczebli samorządu terytorialnego składają pierwsze oświadczenie majątkowe w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania. Kolejne oświadczenia majątkowe osoby te zgodnie z przepisami samorządowych ustaw ustrojowych (ustawa o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym, samorządzie wojewódzkim) składają co roku do 30 kwietnia, według stanu na 31 grudnia roku poprzedniego. Takie same obowiązki ustawa nakłada m.in. na sekretarzy, skarbników, kierowników jednostek organizacyjnych gmin, powiatów i województwa.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Oświadczeń majątkowych

Gminnych urzędników

Sankcji i kar

Analizy oświadczeń

Oświadczenia o działalności małżonka

Ochrony radnego

To jest tylko część artykułu. Zobacz jego pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: W jakim terminie władze gminne muszą złożyć oświadczenia majątkowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • tajny współpracownik swojego szefa(2010-12-09 09:54) Odpowiedz 00

    ta wiadomość jest tak potrzebana wyborcom jak i współpracowanie z ub, ipn, bbn,polska jest najważniejsza, po...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane