Zmiany w systemie emerytalnym mundurowych: policjanci będą pracować dłużej

autor: Robert Zieliński15.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.11.2010, 11:21

W tym tygodniu ruszą prace nad nowym systemem emerytalnym dla mundurowych. Związkowcy chcą, by byli ubezpieczeni w branżowych kasach.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (42)

  • class cosmos(2012-02-22 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    najwyższa pora coś zrobić z tymi niby służbami i przywilejami straż miejska pracuje na podobnych stanowiskach a musi pracować 65 l tusk boi się tknąć betonu komunistycznego

    Odpowiedz
  • Jeszcze chwilę Policjant(2010-12-09 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie piszę raport o emeryturę, 28 lat to dosyć. Podgrzewanie atmosfery niechęci do Policjantów, epatowanie fikcją, że po 15 latach tabuny młodych ludzi odchodzą na wysokie !?! emerytury to demagogia. Idą tyrać gdzie indziej, wiesz koteczku, gdzie, wiesz DLACZEGO. Na czynsz i prąd starczy, resztę się dorobi nawet cieciowaniem. Ci, którzy boją się ruszyć KRUSU znaleźli piekny piarowsko temacik. Zapraszam zazdroszczących nam służby do Policji. Ile świąt i nocy zarwałem w firmie, co widziałem, co przezyłem, to moje. 28 lat sprzatam g..na w stolicy, kocham moje Miasto i Kraj bez wzajemności. Ostatni raz na L-4 byłem około 1993. Ile służba kosztowała moją zonę i dzieci, tego w KGP i w Rządzie nie wiedzą. Ile kosztowało mnie zamykanie ludzi, obracanie trupów, statystowania przy autopsjach, grzebania się w brudach, wchodzenia z butami w sprawy dramatyczne... to moje. Dziękuję Panu Premierowi za fantastyczny list przed wyborami prezydenckimi i Panu Generałowi Rapackiemu za niejednokrotne poprawianie optymizmu. Podziękował. Przyjdą nowi, nieskażeni PRL, tylko 5-7 lat nauki (od kogo? tych co zaczynają kariery od KGP czy KWP, niepowąchali smrodu meliny, nie oblazły ich mendy od menela, twardości krawężnika?!) - życzę im powodzenia. A walizki będą pakować nasze "15-to latki", bo dinozaury właśnie schodzą.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-12-05 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Te rzekomo wysokie emerytury mundurowe to pic. Z mojej emerytury ( pełna wysługa lat) pilota klasy mistrzowskiej po opłaceniu czynszu zostaje 1000zł na dwie osoby. Byli tacy co próbowali przeżyć miesiąc za 500zł. Piętnaście bitych lat poza domem, niewidzenia się z rodziną poszło psu w dupę.

    Odpowiedz
  • Woj 111(2010-12-05 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ochrona lokali wyborczych,mróz - 15.0 C.14 godzin bez jedzenia i picia.
    A zarządzający lokalami nawet nie pomyślą o ciepłej herbacie dla pilnujących
    psów Policjantów.Za to debilu jeden z drugim Policjantom nie płacą.
    W innej firmie zarobił bym ok. 500 PLN za niedzielę. Szczekajcie dalej na Policję. Bogaci, rządzący jak wcześniej jak mówił Urban wyżywią się .A obecni rządzący i bogaci mają prywatną ochronę, mieszkają w strzeżonych apartamentach.Policja jest dla Ciebie biedaku, dla Ciebie,Babciu,młody człowieku aby nie dokonywali ma Tobie rozbojów bandyci .Nie kop psa który broni Twojego domu,daj mu normalnie żryc. Nie zazdrość tej lichej michy.
    Zamień się ,przyjdz do Policji a zostaniesz bogaczem.

    Odpowiedz
  • zybi(2010-12-05 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    czytając opinię doszedłem do wniosku, że " żeby było lepiej, musi być gorzej"- mieliśmy w tym kraju różnych demagogów, porównuje się polskich policjantów do policjantów z innych krajów europy, to jest śmieszne bo nikt nie mówi o warunkach pracy tamtych policjantów, nie mówi się o ochronie policjanta, o warunkach socjalnych ( co oczywiście kosztuje ) myślę, że nasi policjanci nie są wcale gorsi od np. niemieckich. Różnice są takie, że żaden normalny policjant z uni nie chciałby pracować w Polsce. Generał i Pan Duda powinni zacząć od tego co jest ważne dla tych ludzi, którzy pracują na ulicy - bo najczęściej jest tak, że nie mają gdzie zjeść śniadania ani napić się cherbaty. Pan Generał i Pan Duda mają swoje lata i ich emerytury na pewno nie będą tak niskie jak tych co pracują na ulicy ( niech powiedzą ile premi wzieli za ostatni kweartał.

    Odpowiedz
  • jacko(2010-12-02 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jako młody (50 lat) świeżo upieczony emeryt policyjny jestem za zmianami. Cieszy mnie, że tak chętnie panowie eksperci powołują się na standardy w innych krajach. Ale na jedno pragnę zwrócić uwagę. Jak pracują policjanci w Niemczech, Austrii i itp. Jeżeli panowie eksperci i rządzący jesteście w stanie, równocześnie ze zmianami w emeryturach, wprowadzić standardy pracy policjanta, takie jak w w/w krajach, to ja chętnie pozbędę się emerytury i jeszcze 15 lat przepracuję dla dobra społeczeństwa i kraju.
    Myślę, że większość z nas to pasjonaci i chętnie pracowaliby dalej. Policjant z 20 letnim stażem jest najlepszy. Ma olbrzymie doświadczenie i wiedzę zawodową. Jednak marazm i syf jaki panuje w służbie, szczególnie w komendach powiatowych powoduje, że trzeba uciekać...

    Odpowiedz
  • Och, Karol ..zastanów się !!!(2010-12-01 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    aby pracować na emeryturze w kancelarii i brać emkę i pobory ,to musi mieć 28 lat służby a nie 16 !!! Z tego co widzę to nie wiesz o czym piszesz ...

    Odpowiedz
  • emeryt.(2010-12-01 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę bardzo, jak zmienią przepisy tym co maja już 15 lat to pewnie nie będą czekać i odejdą na emeryturkę, a to już ok 30 tys. policjantów ile wtedy zostanie 60 tys. a może jeszcze mniej. Na interwencję, przyjęcie zawiadomienia będziemy czekać nie kilka minut czy godzin ale pewnie kilka dni lub nawet tygodni i nikt nie będzie ścigał przestępców, tylko będą morzyć sprawy. Nic tylko się wtedy przekwalifikować na złodzieja czy bandytę, łatwa kasa. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Karol(2010-11-30 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do POLAKAATy już nawet na leczenie się nie nadajesz bo Tytus jeszcze logicznie myśli.Zadużo was jest i żaden budżet nie wytrzyma powieście się na wykonanej przez siebie szubienicy.Bo w nieskonczoności tego ciągnąc nie można bo to musi pęknąć Ja po 46 latach składkowych mam o 300 zł emeryturę mniejszą niż mundurowy po 16 latach służby (ciężkiej w kancelarii za biurkiem) z tą różnicą że on ma niecałe 40 lat(wykształcenie te same).Ile lat emeryturę będzie brał on a ile ja ze swoich składek.Ja pracować nie będę a on na drugi dzień poszedł do tej samej kancelarii jako pracownik cywilny bierze emeryturę i pobory.WSZYSTKO NA TEN TEMAT.

    Odpowiedz
  • DO nr 25 !!!!!!!!(2010-11-25 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    cytat " Podatnik nie jest już w stanie "utrzymywać" zdrowego 40-latka, który dzień po przejściu na emeryturę, pracuje na cały etat/ bez organiczenia dochodów."ZASTANÓW SIĘ O CZYM PISZESZ !!! Twój 40-latek musiałby wstąpić do służby w wieku 12-lat aby mógł pracować bez ograniczenia dochodów.Ponieważ dopiero po 28-latach służby ma takie prawo.WIĘC NIE PISZ BZDUR O SPRAWACH NA KTÓRYCH SIĘ NIE ZNASZ !!!

    Odpowiedz
  • POLAK(2010-11-23 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    tytus zgadzam się z tobą tylko w ostatnim zdaniu. Reszta to twoje chore wyobrażenia o innych. Żal mi cię bo chyba jest to u ciebie nieuleczalne.

    Odpowiedz
  • Tytus(2010-11-20 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie wierzę, że święte krowy w tym kraju zostaną kiedykolwiek ruszone ,np. nauczyciele hurmem dostają roczne płatne urlopy zdrowotne, nie dlatego że chorują, ale dlatego że brakuje etatów. Po roku na taki urlop załapuje się następna grupa...,a kto za to płaci? Myślałam ,że Tusk to facet z jajami, że zreformuje ten dziki kraj,że będzie w nim więcej sprawiedliwości,że polski robotnik zarabiający 1500 zł przestanie harować na przywileje sędziów, mundurowych,... Niestety, ten facet tego nie zrobi. Już nigdy nie zagłosuję na PO.

    Odpowiedz
  • policjant(2010-11-20 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    a przyjdą przyjdą do służby bo zobaczcie jakie ***** teraz przychodzą do słuzby - albo same dupy albo nieudacznicy- czy oni będą patrzeć na jakąś emeryturę? pewnie że nie bo oni równie dobrze mogliby pracować w netto

    Odpowiedz
  • policjant(2010-11-20 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dzień dobry jestem policjantem i powiem Wam tak- na PO żaden policjant już nie zagłosuje.policjantów jest coś koło 97 tyś + ich rodziny więc policzcie sobie politykierzy z PO czy opłaca wam sie majstrować przy naszej ustawie. zobaczymy jak wam to bokiem wyjdzie

    Odpowiedz
  • Ala(2010-11-19 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czytając niektóre wypowiedzi stwierdzam że piszą je prawdziwi Polacy, zawistni i zazdrośni! Narzekacie że policjanci mają szybką emeryturę, 100% chorobowego. Mój szwagier jest policjantem, pracuje siedem lat, zarabia dwa tysiące trzysta z hakiem, jest nerwowy, jedna czwarta włosów na jego głowie jest siwa a ma dopiero trzydzieści lat, w łikendy i święta przeważnie przebywa w pracy a godziny pracy ciągle mu się zmieniają - tragedia. Moja siostra a jego żona cały czas namawia go aby odszedł z policji ponieważ te pieniądze nie są warte takiego życia. Uważam że jak wszystkie przywileje służbą mundurowym zostaną zabrane to chętnych do pracy w policji nie będzie, sama chciałam wstąpic w ich szeregi ale rozmyśliłam się mając żywy przykład w domu. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Kasia(2010-11-19 06:36) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze pomyśleć jakie zdrowie ma pogranicznik po 15 latach służby gdy w ramach oszczędności patroluje granicę po 20 km dziennie pieszo w przemoczonych butach. Dodam jeszcze że buty i nie tylko zakupione za własne pieniądze.

    Odpowiedz
  • demon(2010-11-17 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    panowie kazdy muwi ze w innych krajach mundurowi pracuja dłuzej.Zgadza śię tylko za jaka kase.i w jakich warunkach.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-11-17 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do 22: Przyjdą, nie ma obawy! Co roku jest znacznie więcej chętnych, niż etatów. A praca przez 25 lat za 40% emerytury, też nie do pogardzenia, jeżeli "cywile" mają w perspektywie 30% po 45 latach pracy/ z własnych składek do FUS!/. A to co jest obecnie, nie da się utrzymać! Podatnik nie jest już w stanie "utrzymywać" zdrowego 40-latka, który dzień po przejściu na emeryturę, pracuje na cały etat/ bez organiczenia dochodów. Czy ktoś się przejmował, kiedy "padały" całe branże, np. przemysł włókienniczy i setki tysięcy kobiet zostało "na bruku" po 20, 25 latach pracy? A mundurowym ,proponuje się, to co reszcie pracujących/ których NIKT O ZDANIE NIE PYTAŁ/- wydłużenie stażu pracy. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • oburzona!!!(2010-11-17 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Z pewnością jak będzie trzeba pracować dłużej niż 15 lat to funkcjonariusze będą rezygnować, to że pracuje się w służbie15 lat to przywilej... Nie będzie kandydatów i nie będzie funkcjonariuszy służby cywilnej. W rządzie jak tacy są mądrzy to niech po obcinają sobie wynagrodzenia i będą pieniądze na emerytury dla policjantów...

    Odpowiedz