50 mln zł dla naukowców humanistów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.11.2010, 03:00

Już w grudniu humaniści będą mogli składać wnioski o dodatkowe pieniądze na prowadzenie badań. Otrzymają je m.in. na realizację badań, stypendia czy tłumaczenie prac.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (4)

 • pracownik uniwersytecki(2010-11-12 08:10) Zgłoś naruszenie 00

  Więcej strat przynosi na uczelniach brak dyscypliny pracy , traktowanie uczelni jako własny folwark(ukłony wobec kadry profesorskiej),wprowadzić ostrą weryfikację prac naukowych pod kątem wdrożenia do gospodarki i przemysłu.Dyscyplina finansowa , oraz rozliczanie i wyciąganie konsekwencji służbowych i finansowych.Tutaj należy szukać samofinansowania.Miernoty,oraz obiboki z uczelni powinny być wyeliminowane.Przeprowadżcie na wszystkich uczelniach anonimowe ankiety wśród studentów,oraz personelu pomocniczego to dowiecie się porażającej prawdy w\w sprawie.

  Odpowiedz
 • absolwentka(2010-11-12 10:31) Zgłoś naruszenie 00

  do pracownika uniwersyteckiego - na uczelni, gdzie studiowałam, były co roku przeprowadzane takie ankiety, o ile wiem, ciało pedagogiczne bardzo się nimi przejmowało, ciało pedagogiczne było mocno powiązane rodzinnie, jak w ojcu chrzestnym... osobiście mi to nie przeszkadza, o ile rodzina sumiennie pracuje

  Odpowiedz
 • Ela(2010-11-15 11:47) Zgłoś naruszenie 00

  DO 3. w życiu nie czytałam gorszej bzdury. Humaniści naukowcy to historycy, politolodzy, socjologowie, itp. a nie tylko tvp.

  Odpowiedz
 • Leonardo da V.(2010-11-12 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  To jakieś nieporozumienie:"naukowcy"?"humaniści"?.Czyżby chodziło o konstruktorów POLSKIEGO NIEBIESKIEGO LASERA i im podobnych kretynów rzeźbiących od lat POLSKIE SZTUCZNE SERCE? A ci drudzy (humaniści )to zapewne wszelkiej maści TWÓRCY I ARTYŚCI których dzieła ,będące niemal wiernymi kopiami dokonań zachodnich, możemy oglądać wszędzie ,przede wszystkim w tv gdzie wszystkie produkcje są licencyjne.Najgłupszego serialu nie są w stanie sami zrobić .Nawet wystrój studiów filmowych,wygląd portali internetowych tv,radia,wszystko na licencji.Co to za twórcy?Pasożytują tylko na społeczeństwie i jedni i drudzy.Nie otrzymujemy niczego od nich ,więc po co ich żywić naszą krwawicą?Powinni zdechnąć z głodu!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane