statystyki

Do 15 września można składać wnioski o stypendia szkolne

autor: Urszula Mirowska-Łoskot08.09.2010, 03:00

Uczeń z ubogiej rodziny otrzyma do 182 zł miesięcznie stypendium szkolnego. Może ubiegać się także o zwrot kosztów za internet czy zajęcia z języka obcego.

reklama


reklama


Prawo do stypendium szkolnego przysługuje uczniowi w trudnej sytuacji materialnej. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium nie może przekraczać 351 zł. O pomoc mogą ubiegać się uczniowie szkół zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Stypendia są również przewidziane dla osób dorosłych, które się uczą, ale nie ukończyły 24 lat.

Minimalna wysokość stypendium szkolnego wynosi miesięcznie nie mniej niż 72,80 zł i nie więcej niż 182 zł. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów i inne dokumenty potwierdzające sytuację rodziny. O stypendium szkolne mogą ubiegać się rodzic, opiekun prawny dziecka lub pełnoletni uczeń.

– Wnioski można pobrać w szkole, gdzie udzielimy rodzicowi wszelkich informacji koniecznych do jego wypełnienia – mówi Danuta Parczuk, dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie.

Natomiast Monika Marszałek, pracownik referatu oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Gminy w Raszynie, wyjaśnia, że rodzice powinni składać wnioski w szkole, jeśli znajduje się ona na terenie gminy, gdzie mieszka uczeń, lub do urzędu gminy, jeśli miejsce zamieszkania dziecka znajduje się w innej gminie niż szkoła.

Stypendium szkolne może być przydzielane także w formie pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych zakupu pomocy naukowych – np. tornistra. Uczeń może otrzymać również pieniądze na dojazdy do szkoły lub internet.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

 • Szczecinianka(2010-09-08 19:01) Odpowiedz 00

  W Zachodniopomorskim do 15 września można skladać wniosek o stypendium dla zdolnych uczniów z gimnazjum i szkół średnich (minimum świadectwo "z paskiem") - wypłacają 600zł/miesiąc. Jest też kryterium dochodowe, ale wyższe niż przy stypendiach socjalnych. Wnioski do 15 IX zbiera WUP w Szczecinie.
  info na str www.stypendia.wup.pl
  Jest to finansowane ze środków europejskich i pewnie w innych województwach też są takie projekty.

 • mija(2010-09-08 21:10) Odpowiedz 00

  W Lublinie poszła informacja, ze kryterium dochodowe do stypendium szkolnego ma być podniesione do 415 zł. czy ktoś o tym cos wie?

 • szczecinek(2014-08-13 18:35) Odpowiedz 00

  czy różni się wnoisek na stypendium z podstawówki i gimnazium

 • nnnnn(2013-11-21 11:26) Odpowiedz 00

  we wszystkich gminach stypendium jest takie same a w naszej gminie jest bardzo niskie dlaczego tak jest czy nasze dzieci są gorsze

 • marzena(2012-09-22 20:04) Odpowiedz 00

  Tak to prawda od pażdziernika a wnioski mozna było składać do września!!!Słyszałam właśnie że jest przedłużone składanie wniosków tylko nigdzie się to nie potwierdza Czy może ktoś coś wie na ten temat !!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane