statystyki

Do 15 września można składać wnioski o stypendia szkolne

autor: Urszula Mirowska-Łoskot08.09.2010, 03:00

Uczeń z ubogiej rodziny otrzyma do 182 zł miesięcznie stypendium szkolnego. Może ubiegać się także o zwrot kosztów za internet czy zajęcia z języka obcego.

Reklama


Reklama


Prawo do stypendium szkolnego przysługuje uczniowi w trudnej sytuacji materialnej. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium nie może przekraczać 351 zł. O pomoc mogą ubiegać się uczniowie szkół zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Stypendia są również przewidziane dla osób dorosłych, które się uczą, ale nie ukończyły 24 lat.

Minimalna wysokość stypendium szkolnego wynosi miesięcznie nie mniej niż 72,80 zł i nie więcej niż 182 zł. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów i inne dokumenty potwierdzające sytuację rodziny. O stypendium szkolne mogą ubiegać się rodzic, opiekun prawny dziecka lub pełnoletni uczeń.

– Wnioski można pobrać w szkole, gdzie udzielimy rodzicowi wszelkich informacji koniecznych do jego wypełnienia – mówi Danuta Parczuk, dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie.

Natomiast Monika Marszałek, pracownik referatu oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Gminy w Raszynie, wyjaśnia, że rodzice powinni składać wnioski w szkole, jeśli znajduje się ona na terenie gminy, gdzie mieszka uczeń, lub do urzędu gminy, jeśli miejsce zamieszkania dziecka znajduje się w innej gminie niż szkoła.

Stypendium szkolne może być przydzielane także w formie pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych zakupu pomocy naukowych – np. tornistra. Uczeń może otrzymać również pieniądze na dojazdy do szkoły lub internet.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

 • marzena(2012-09-22 20:04) Odpowiedz 00

  Tak to prawda od pażdziernika a wnioski mozna było składać do września!!!Słyszałam właśnie że jest przedłużone składanie wniosków tylko nigdzie się to nie potwierdza Czy może ktoś coś wie na ten temat !!!

 • nnnnn(2013-11-21 11:26) Odpowiedz 00

  we wszystkich gminach stypendium jest takie same a w naszej gminie jest bardzo niskie dlaczego tak jest czy nasze dzieci są gorsze

 • szczecinek(2014-08-13 18:35) Odpowiedz 00

  czy różni się wnoisek na stypendium z podstawówki i gimnazium

 • mija(2010-09-08 21:10) Odpowiedz 00

  W Lublinie poszła informacja, ze kryterium dochodowe do stypendium szkolnego ma być podniesione do 415 zł. czy ktoś o tym cos wie?

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Szczecinianka(2010-09-08 19:01) Odpowiedz 00

  W Zachodniopomorskim do 15 września można skladać wniosek o stypendium dla zdolnych uczniów z gimnazjum i szkół średnich (minimum świadectwo "z paskiem") - wypłacają 600zł/miesiąc. Jest też kryterium dochodowe, ale wyższe niż przy stypendiach socjalnych. Wnioski do 15 IX zbiera WUP w Szczecinie.
  info na str www.stypendia.wup.pl
  Jest to finansowane ze środków europejskich i pewnie w innych województwach też są takie projekty.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane