statystyki

Służba więzienna: dodatkowa praca tylko za zgodą komendanta

autor: Bożena Wiktorowska03.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 03.08.2010, 11:28

Funkcjonariusze służby więziennej szybciej uzyskają zgodę na dodatkową pracę.

Reklama


Reklama


Tylko otrzymanie zgody przełożonego uprawnia funkcjonariusza służby więziennej do dodatkowej pracy.

– Najczęściej pracują jako kuratorzy sądowi lub w rodzinnych firmach – mówi mjr Ireneusz Mucha z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Obecnie w SW służy 28 tys. funkcjonariuszy, lecz nie wiadomo, ile dodatkowo pracuje.

Zasady dorabiania przez funkcjonariuszy uporządkuje rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 18 czerwca 2010 r. w sprawie udzielania zezwoleń na podjęcie zajęcia zarobkowego poza służbą przez funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz.U. nr 122, poz. 834). Wejdzie ona w życie 13 sierpnia. Do tej pory zasady dodatkowej pracy określało wewnętrzne pismo wydane w 2002 roku przez dyrektora generalnego Służby Więziennej. Zgodnie z nim kierownik jednostki organizacyjnej mógł udzielić zezwolenia na dodatkową pracę w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku w tej sprawie. Obecnie ten termin został skrócony do 14 dni. Funkcjonariusz, aby uzyskać zgodę, będzie musiał szczegółowo określić charakter pracy czy prowadzonej działalności gospodarczej. Musi też podać czas i miejsce wykonywania zajęcia oraz przewidywany okres jego trwania.

Minister sprawiedliwości utrzymał w mocy wcześniej wydane zezwolenia na pracę, dzięki czemu funkcjonariusze nie muszą się zwalniać z pracy u dotychczasowych pracodawców.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane