ZUS bis, czyli niższe emerytury

autor: Bartosz Marczuk06.04.2010, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2010, 16:19
  • Wyślij
  • Drukuj

Dłuższe życie, niższe świadczenia – nowa propozycja zmian w systemie emerytalnym

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 120

  • 101: Ewa z IP: 82.177.46.* (2010-04-06 09:56)

    Czy nie dosyć już tego KINA z majtaniem raz w lewo raz w prawo tymi emetytami???. Jeżeli nie ma Ustawy, a ten gniot z 1998r -do kosza to należy przyznawać emerytury wg. zasad przed 1998r.
    A tak na marginesie, to przyszli a także obecni emeryci stanowią dość pokaźną grupę w społeczeństwie. Wystarczy, że się dobrze zorganizują to będą mieć swojego przedstawiciela ( a nawet kilku) i w Sejmie.Czy nie należy się nad tym zastanowić?. Za 5 lata emerytura (jestem rocznik 1955) jestem także dobrowolnym członkiem OFE(nabitym w butelkę) i nie wiem co mnie czeka?, i to jest prawo? Śmieją się wszyscy, że daliśmy się tak nabrać na OFE i całą reformę w 1998r.

  • 102: lawyers z IP: 188.33.41.* (2010-04-06 09:39)

    DORADZTWO PRAWNE / INWESTYCYJNE

    MASZ PROBLEM - DZWOŃ DO NAS TEL.KOM 791 744 658

  • 103: "wielbiciel"PO z IP: 213.192.66.* (2010-04-06 09:38)

    Widziały gały na kogo głosowały ! Gratuluję !

  • 104: Pro i za z IP: 178.36.48.* (2010-04-06 09:33)

    Nie wiadomo kto wiecej na nas zarabia - państowe darmozjady czy cwaniaki z OFE ? Przyjęcie proponowanej koncepcji potwierdza tylko, że w 1999 r. wystarczyło, aby powstał jeden fundusz inwestycyjny i nie utrzymywalibyśmy tysięcy agentów, prezesów i ich sekretarek w OFE za ciężką naszą kasę pobieraną w formie prowizji. A i w ZUS-ie zostałoby więcej na wypłaty dla obecnych emerytów.

  • 105: bozzic z IP: 83.21.4.* (2010-04-06 09:16)

    Jedni pracują 40 lat i przez 5 następnych otrzymują emeryturę, inni po 15 latach przechodzą na emeryturę (w tym praca 12 lat) i przez 50 lat są na utrzymaniu tych pierwszych. Dzięki za taką równość.

  • 106: krogulec44 z IP: 78.28.14.* (2010-04-06 09:04)

    Zabierzcie durniom władzę i pieniądze. Od stanowisk i karuzeli posad chłopaki nie pozwolą się już odpędzić. Za styropianowe kombatanctwo społeczeństwo ma obowiązek wywdzięczać się przez następne kilka pokoleń. Można jednak trochę poprawić im myślenie przez ograniczenie dopływu gotówki. Proponuję premierowi, prezydentowi, ministrom, posłom i dyrektorom departamentów obniżyć wynagrodzenia o połowę. Jeśli faceci pobierający wynagrodzenia z podatków nie mają nic więcej do powiedzenia podatnikom emerytom, że trzeba zaciskać pasa, należy im w ramach solidarności społecznej też pasa zacisnąć. Może z większą rozwagą będą wydawali pieniądze na pływający i latający złom albo na inne bzdurne cele zamiast grzebać w kieszeniach emerytów. Nie ma obaw o wydłużenie życia Panie Bielecki, patologiczna służba biznesu antyzdrowotnego dba o to w pocie czoła.

  • 107: małolat z IP: 83.9.68.* (2010-04-06 08:55)

    a ja nikomu nie zazdroszcze, bo mlodosc dopiero przede mna, ale w glowie juz sobie zakodowalem, ze pomoc, to moze co najwyzej najblizsza rodzina, ale na pewno nie panstwo! cala kasa, jaka mam laduje juz od dobrych kilku lat w fundusze i mimo lekkiego poslizgu, jaki zaliczylo sporo osob z okazji kryzysu, mam sie calkiem niezle, tak samo jak i moje inwestycje. odbudowanie strat troche trwa, ale jak ktos ma glowe do takich rzeczy, to mozna to zrobic calkiem sprawnie. wystarczy dobry fundusz, troche glowy na karku i jest lekko w gorke

  • 108: Lotar z IP: 89.171.95.* (2010-04-06 08:48)

    To jest paranoja-zabierajmy zatem pieniądze z II filaru zanim je nam ZUIS zap...

  • 109: emerytka 2014 z IP: 79.190.58.* (2010-04-06 08:45)

    Najpierw dostałam 5 lat roboty przymusowej i to tak z dnia na dzień. Pomimo,że tylko chwilę później urodziłam się jak rocznik kobiet 1953. Lat pracy - lat opłacania składek miałam jednak 5 lat więcej. Teraz kolejny raz mam dostać przepisami w plecy. Teraz tablice z dalszym trwaniem życia mają podawać, że żyjemy dłużej i więcej mam miesięcy do podzielenia uzbieranych składek przez nie. DNO ! , DNO ! Niech ten Rząd przestanie w końcu kłamać. Dajcie nam arszeniku i nie będzie problemu z wyżem demograficznym z lat powojennych. Dlaczego przejedliście nasz Fundusz Rezerwy Demograficznej? Dlaczego jedne grupy mogą odchodzić na emerytury po zaledwie 15 latach pracy i to nie płacąc żadnych składek emerytalnych? Dlaczego mam pracować do śmierci i to tylko na przywileje niektórych grup a moja emerytura nie dosyć, że sie bardzo oddaliła to jeszcze na dodatek będzie o połowę niższa. Pod warunkiem, że doczekam do tej emerytury. RADA GOSPODARCZA, RZĄD, SEJM i SENAT POWINNY PRACOWAĆ DO ŚMIERCI I NIGDY NIE POBRAĆ EMERYTURY. POWINNI MIEĆ WKOŁO SIEBIE TAKICH JUDASZY, KTÓRZY CIĄGLE BY ICH STRESOWALI I CIĄGLE GADALI,ŻE DO EMERYTURY TO NIE DOTRWAJĄ BO TERMIN JEJ OTRZYMANIA JEST ODDALANY I ODDALANY - tak w nieskończoność . OT CO.

  • 110: law z IP: 109.243.203.* (2010-04-06 08:41)

    DORADZTWO PRAWNE TEL.KOM 791 744 658 ZAPRASZAMY FULL SERVICE

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie