ZUS bis, czyli niższe emerytury

autor: Bartosz Marczuk06.04.2010, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2010, 16:19
  • Wyślij
  • Drukuj

Dłuższe życie, niższe świadczenia – nowa propozycja zmian w systemie emerytalnym








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 120

  • 101: alzara z IP: 86.111.111.* (2010-05-18 21:37)

    Bielecki pobierający nieludzkie, zawrotne wynagrodzenie nie powinien wypowiadać sie na tematy emerytalne. PO nauczyła się szkodzicć Polakom i są niestety bezkarni. Uważajmy na wyborach !!!

  • 102: emerytka od 2014 r z IP: 79.190.58.* (2010-05-19 10:51)

    Ludzie zebrano już ponad 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zmian w ustawie emerytalnej z FUS. Chodzi o emerytury po 35 latach pracy dla kobiet i po 40 latach pracy dla mężczyzn. Podpisy zebrano przed końcem maja złożone będą te podpisy w Sejmie. Przypilnujmy tylko aby nam uchwalono ta sprawiedliwa nareszcie zmianę. Emerytura zależy od uzbieranych składek i lat pracy a nie od tego jaki masz wiek. Zależeć będzie od tego ile lat pracowałeś. Jak nam posłowie, senatorowie i rząd nie uchwala tej zmiany to będziemy ich skreślać, skreślać i tak bez końca skreślać w każdych kolejnych wyborach. Zapamiętamy kto nie chciał sprawiedliwości w systemie emerytalnym i myślał wyłącznie o sobie czyli o tym aby uchwalić specjalne emerytury dla byłych członków rządu, sejmu i senatu. ZAPAMIĘTAMY TYCH CO PRZESZKADZALI !!! ZAPAMIĘTAMY TEŻ TYCH CO POMAGALI I BĘDZIEMY IM WDZIĘCZNI DOZGONNIE !!!

  • 103: bob z IP: 83.28.111.* (2010-05-19 17:42)

    Kolejna propozycja skoku na kase. Jak juz nic nie da sie zrobic to nalezy reformowac, stara maksyma z kawału.

  • 104: Polak z IP: 213.199.225.* (2010-05-20 09:50)

    Wiadomość została ukryta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

  • 105: JP49 z IP: 89.74.56.* (2010-05-21 10:28)

    Raport GUS - www.stat.gov.pl/
    Trwanie życia
    Obserwowana w latach 90-tych stala poprawa sytuacji w zakresię umieralnosci w pozytywny sposób wplywa na długość trwania życia Polaków. Przewiduje się, ze przy niezmienionych warunkach wymierania populacji - zgodnych z obserwowanymi w 2003 r. - urodzeni w 2003 r. chlopcy osiagna srednio wiek 70,5 roku, dziewczynki zas 78,9 roku.
    W stosunku do 1990 r. trwanie życia mezczyzn wydluzylo się o 4 lata, zas kobiet o 3,4 roku. W porównaniu z czolówka krajów europejskich wiek dozywania Polaków jest jednak niższy o 4-5 lat dla kobiet i o ok. 6-7 lat dla mezczyzn.
    Nadal również utrzymuje się duza róznica miedzy trwaniem życia mezczyzn i kobiet - ponad 8 lat, podczas gdy srednia europejska wynosi 5-6 lat.

    Przeciętne trwanie życia w latach 1950-2003
    Wg GUS - tabela z rocznika statystycznego 2008 r, średni wiek dożycia
    mężczyzny to 71,3 lat. W wyliczankach dla wyliczenia emerytury tabele GUS podają, że jeżeli mężczyzna w 2008 r ma ukończone 60 lat to przeżyje jeszcze 17,9 roku, czyli że umrze mając 77,9 lat.
    Jak widać z powyższego coś się GUS-owi popieprzyło,a może ktoś napisał prawdę?
    Średni wiek życia mężczyzn obniża się - z 71,3 do 70, 5, a p. Bielecki twierdzi, że ludzie żyją dłużej, bo mają dobrobyt, lepszą opiekę lekarską, itd. i chce jeszcze przesunąć granicę "dożycia" - może nawet do 80 lat dla mężczyzn.
    Co za obłuda. Gdzie logika? Logika jest w zmniejszeniu wysokości emerytury.
    a jak się uda, zaprzestać jej wypłacania. Taki są cele Rządu - czytaj Banku Światowego, który jeszcze za mało wyciągnął z Polski. Działają dalej, chcą uruchomić Bank Rotschilda, bank, który swój majątek zawdzięcza oszustwu na giełdzie Londyńskiej z 1815 roku - przez dwa tygodnie dokonał wykupu majątku wielu anglików za bezcen, a później odsprzedając z ogromnym zyskiem, oszukał nawet królową Anglii.
    Ale wróćmy do ZUS, który już teraz nalicza emeryturę dzieląc zgromadzone środki własne - emeryta, nie ZUS, na 209 m-cy czyli do 77,9 roku życia, a przecież mężczyzna żyje do 71,3 z tendencją zniżkową wg. GUS.
    Czy ktoś to wreszcie postawi na nogach?

  • 106: edgar z IP: 145.237.67.* (2010-05-24 07:37)

    kto to wymyśla, zycie jest coraz KROTSZE ! ile barany miożna pracoweac ! a ci co wymyslili OFE to do kryminału ! To jeden gigantyczny przekret !

  • 107: ewa z IP: 145.237.67.* (2010-05-24 07:38)

    to sa rzady PO czyli podłej prywaty mającej ludzi pracy za nic !!

  • 108: ja2 z IP: 83.28.168.* (2010-05-28 09:33)

    cezar z IP: 83.238.231.* (2010-04-06 06:07)
    POpaprancy szykuja emerytom "cudowna przyszlosc". Zazdroszcze wam mlodzi.

    a niby czego? zanim dojdzie do mnie (jakieś 30 lat) nie będzie już żadnych emerytur, bo cały system 2 razy zbankrutuje.
    Na starość kupuje złoto (tzn teraz nie, bo cena przegina)

  • 109: Yoda z IP: 83.230.0.* (2010-05-31 08:07)

    Czy po mojej śmierci rodzina dostanie resztę niewykorzystanego a zgromadzonego przeze mnie funduszu? Jeżeli nie to jest to oficjalne złodziejstwo.

  • 110: wrocl12 z IP: 78.88.250.* (2010-06-05 18:50)

    to hamstwo i kretństwo drwenianej belki - kretyn

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie