ZUS bis, czyli niższe emerytury

autor: Bartosz Marczuk06.04.2010, 03:00; Aktualizacja: 06.04.2010, 16:19

Dłuższe życie, niższe świadczenia – nowa propozycja zmian w systemie emerytalnym

reklama


reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP
  • lawyers(2010-04-06 09:39) Odpowiedz 00

    DORADZTWO PRAWNE / INWESTYCYJNE

    MASZ PROBLEM - DZWOŃ DO NAS TEL.KOM 791 744 658

  • "wielbiciel"PO(2010-04-06 09:38) Odpowiedz 00

    Widziały gały na kogo głosowały ! Gratuluję !

  • Pro i za(2010-04-06 09:33) Odpowiedz 00

    Nie wiadomo kto wiecej na nas zarabia - państowe darmozjady czy cwaniaki z OFE ? Przyjęcie proponowanej koncepcji potwierdza tylko, że w 1999 r. wystarczyło, aby powstał jeden fundusz inwestycyjny i nie utrzymywalibyśmy tysięcy agentów, prezesów i ich sekretarek w OFE za ciężką naszą kasę pobieraną w formie prowizji. A i w ZUS-ie zostałoby więcej na wypłaty dla obecnych emerytów.

  • bozzic(2010-04-06 09:16) Odpowiedz 00

    Jedni pracują 40 lat i przez 5 następnych otrzymują emeryturę, inni po 15 latach przechodzą na emeryturę (w tym praca 12 lat) i przez 50 lat są na utrzymaniu tych pierwszych. Dzięki za taką równość.

  • krogulec44(2010-04-06 09:04) Odpowiedz 00

    Zabierzcie durniom władzę i pieniądze. Od stanowisk i karuzeli posad chłopaki nie pozwolą się już odpędzić. Za styropianowe kombatanctwo społeczeństwo ma obowiązek wywdzięczać się przez następne kilka pokoleń. Można jednak trochę poprawić im myślenie przez ograniczenie dopływu gotówki. Proponuję premierowi, prezydentowi, ministrom, posłom i dyrektorom departamentów obniżyć wynagrodzenia o połowę. Jeśli faceci pobierający wynagrodzenia z podatków nie mają nic więcej do powiedzenia podatnikom emerytom, że trzeba zaciskać pasa, należy im w ramach solidarności społecznej też pasa zacisnąć. Może z większą rozwagą będą wydawali pieniądze na pływający i latający złom albo na inne bzdurne cele zamiast grzebać w kieszeniach emerytów. Nie ma obaw o wydłużenie życia Panie Bielecki, patologiczna służba biznesu antyzdrowotnego dba o to w pocie czoła.

  • małolat(2010-04-06 08:55) Odpowiedz 00

    a ja nikomu nie zazdroszcze, bo mlodosc dopiero przede mna, ale w glowie juz sobie zakodowalem, ze pomoc, to moze co najwyzej najblizsza rodzina, ale na pewno nie panstwo! cala kasa, jaka mam laduje juz od dobrych kilku lat w fundusze i mimo lekkiego poslizgu, jaki zaliczylo sporo osob z okazji kryzysu, mam sie calkiem niezle, tak samo jak i moje inwestycje. odbudowanie strat troche trwa, ale jak ktos ma glowe do takich rzeczy, to mozna to zrobic calkiem sprawnie. wystarczy dobry fundusz, troche glowy na karku i jest lekko w gorke

  • Lotar(2010-04-06 08:48) Odpowiedz 00

    To jest paranoja-zabierajmy zatem pieniądze z II filaru zanim je nam ZUIS zap...

  • emerytka 2014(2010-04-06 08:45) Odpowiedz 00

    Najpierw dostałam 5 lat roboty przymusowej i to tak z dnia na dzień. Pomimo,że tylko chwilę później urodziłam się jak rocznik kobiet 1953. Lat pracy - lat opłacania składek miałam jednak 5 lat więcej. Teraz kolejny raz mam dostać przepisami w plecy. Teraz tablice z dalszym trwaniem życia mają podawać, że żyjemy dłużej i więcej mam miesięcy do podzielenia uzbieranych składek przez nie. DNO ! , DNO ! Niech ten Rząd przestanie w końcu kłamać. Dajcie nam arszeniku i nie będzie problemu z wyżem demograficznym z lat powojennych. Dlaczego przejedliście nasz Fundusz Rezerwy Demograficznej? Dlaczego jedne grupy mogą odchodzić na emerytury po zaledwie 15 latach pracy i to nie płacąc żadnych składek emerytalnych? Dlaczego mam pracować do śmierci i to tylko na przywileje niektórych grup a moja emerytura nie dosyć, że sie bardzo oddaliła to jeszcze na dodatek będzie o połowę niższa. Pod warunkiem, że doczekam do tej emerytury. RADA GOSPODARCZA, RZĄD, SEJM i SENAT POWINNY PRACOWAĆ DO ŚMIERCI I NIGDY NIE POBRAĆ EMERYTURY. POWINNI MIEĆ WKOŁO SIEBIE TAKICH JUDASZY, KTÓRZY CIĄGLE BY ICH STRESOWALI I CIĄGLE GADALI,ŻE DO EMERYTURY TO NIE DOTRWAJĄ BO TERMIN JEJ OTRZYMANIA JEST ODDALANY I ODDALANY - tak w nieskończoność . OT CO.

  • law(2010-04-06 08:41) Odpowiedz 00

    DORADZTWO PRAWNE TEL.KOM 791 744 658 ZAPRASZAMY FULL SERVICE

  • krzysztof(2010-04-06 08:38) Odpowiedz 00

    Ciekawe,że pomysły POpaprańców nigdy nie są konsultowane z zainteresowanymi emerytami i rencistami.Co na to Polska Partia Emerytów i Rencistów?.Panowie Bielecki i jemu POdobni powinni być zamknięci w domu dla nieuleczalnie obłąkanych z najniższą emeryturą.

  • ?(2010-04-06 08:19) Odpowiedz 00

    I tak rząd ma prawie 60% poparcia !!! To jest ewenement na skalę świata!!!

  • Ada(2010-04-06 08:08) Odpowiedz 00

    I znowu chore pomysły nowych ludzi, pamiętajcie,że my za to wszystko płacimy.

  • Praca do śmierci jak w obozie !!!!(2010-04-06 07:58) Odpowiedz 00

    Po co w tym przypadku płacić na emeryturę której się nie otrzyma. Proponuję aby każdy sobie odkładał pieniądze we własnego uznania. Przynajmniej w przypadku śmierci dzieci coś będą miały. Oczywiście pieniądze są ale na samoloty, śmigłowce do Afganistanu, emerytury mundurowe itd. Jak zawsze rząd robi reformy kosztem bezbronnych. Chodzi o to aby jak najwięcej ludzi umarło zanim otrzyma emerytury a jeżeli dożyje to i tak umrą bo nie będą mieli za co żyć. Aby mieć takie pomysły nie trzeba być ekonomistą.

  • John(2010-04-06 07:45) Odpowiedz 00

    II filar to przekręt wszech czasów wyprowadzono z zus miliardy do prywatnych firm ubezpieczeniowych okłamując ludzi że będzie te pieniądze można dziedziczyć, wypłacić a w zusie to przepadną i co???

  • xylon(2010-04-06 07:13) Odpowiedz 00

    Jakim trzeba być idiotą mając takie pomysły i żaden komentarz nie zobrazuje tej paranoi którą chcą nam zaserwować.

  • 42 lata pracy to za mało !!!!!!(2010-04-06 06:40) Odpowiedz 00

    Bez reformy emerytalnej tak będzie . Widać że utrzymanie tego systemu spocznie na ludziach starych , schorowanych którzy maja pracować do śmierci . Dużo mówią o sprawiedliwości w tym systemie a nic nie robią . Dla utrzymania dużego poparcia partii politycznej robią wyjątki dla ludzi młodych którzy przechodzą na emerytury po 15 , 20 , 25 , 30 latach pracy , dla rolników dopłacają ogromne pieniądze na KRUS , dla innych dużych grup społecznych znieśli płacenie składek na ZUS osoby te otrzymują później wysokie emerytury .
    Taki system jest ewenementem na skalę światową i w krótkim czasie katastrofa finansowa pewna jest na 100 % . Ale co się nie robi by wygrać wybory które nasz będą czekać !!!

  • kinia(2010-04-06 06:09) Odpowiedz 00

    A może zabierzcie nam całe pensje a jak nie będziemy pracować bo będziemy w wieku 80 lat i nie będziemy już w stanie dalej - to i tak na służbę zdrowia nie ma co liczyć - pożegnamy się ze światem a politycy za to podwyższą sobie diety co? bo oni to mają mało!!!

  • cezar(2010-04-06 06:07) Odpowiedz 00

    POpaprancy szykuja emerytom "cudowna przyszlosc". Zazdroszcze wam mlodzi.

  • ewcia(2010-04-06 06:03) Odpowiedz 00

    skandal !!! ile jeszcze chcecie z nas i naszych dzieci ukraść tworząc takie prawo?