statystyki

Stała służba tylko dla najlepszych żołnierzy

autor: Artur Radwan23.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.03.2010, 10:22
  • Wyślij
  • Drukuj

Przełożony wyda opinię o żołnierzach służby stałej i kontraktowej. Ci ostatni, jeśli uzyskają bardzo dobrą ocenę, mogą starać się o pozostanie w armii.





Dziś wchodzi w życie rozporządzenie ministra obrony narodowej z 8 lutego 2010 r. w sprawie opiniowania żołnierzy zawodowych (Dz.U. nr 34, poz. 184). Opiniowaniu będą podlegać wszyscy żołnierze służby stałej i kontraktowej. Opinię wyda bezpośredni przełożony.

– Jeśli żołnierz kontraktowy uzyska bardzo dobrą opinię, może wystąpić z wnioskiem o przeniesienie do służby stałej – wyjaśnia płk Stanisław Ruman, szef Zespołu do spraw Profesjonalizacji Sił Zbrojnych.

Żołnierz służby stałej będzie oceniany pół roku przed upływem trzyletniej kadencji na stanowisku służbowym, a żołnierz kontraktowy – pół roku przed zakończeniem kontraktu. Od każdej opinii żołnierz będzie mógł się odwołać.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 8

  • 1: rok z IP: 109.243.169.* (2010-03-23 11:01)

    Zapomnieli dodać, że i dla znajomych ( plecaków) !!! Profesjonalizacja?

  • 2: Klemens z IP: 193.19.165.* (2010-03-23 11:12)

    Kiedy skończy się "kadzenie" polityków o służbie dla najlepszych czy pracy dla fachowców.Zamiast "medialnej wody" pora na czyny.Bezrobocie miało sprzyjać lepszemu doborowi kadr.Zarówno dla aministracji państwowej,samorządowej jak i dla przemysłu.Co mamy? Kumoterstwo i nepotyzm.
    Nie chcę powiedzieć,że gen.Polko jest bez wad.Ale skończył m.in.West Point i powinien w wojsku byc np. komendantem ośrodka szkolenia a nie emerytem.Szkolenie drogie,facet młody wiekiem ,ciągle w formie a odrzucony.Zagrażał poradzieckim generałom? Także gen.Petelicki powinien nadal być wykorzystywanym w siłach zbrojnych.Zamiast tego mamy żałosny spektakl telwizyjny, w którym obserwujemy kłótnię o zasługi.A wszystko podszyte frustracją ludzi,którzy chcą być przydatni.
    Lewactwo u władzy bardzo zaszkodziło krajowi w przeszłości.Pora odziedziczone po nim nawyki,odrzucić.
    A do wojska, na etat ministra skierować człowieka,który wie,czego należy od wojskowych dowódców oczekiwać i ma pomysł na generalną reformę sił zbrojnych i dostosowanie organizacyjne jednostek do wymogów dzisiejszej rzeczywistości.
    Pan Tusk obecny skład Rady Ministrów skompletował "na przeczekanie".Po następnych wyborach ten skład powinien być dobierany na reformowanie.

  • 3: Kelyszek z IP: 92.244.32.* (2010-03-24 07:21)

    Przy takich przełożonych i takich reformach, to módlcie się z flaszką Głódziem na czele, żebyście mieli wogóle jakichś chętnych do woja.

  • 4: Cywile z IP: 83.20.182.* (2010-03-24 09:07)

    Ale ludzi pójdzie do cywila A co z tymi ludźmi którzy dostaną ocenę dobrą .Na ulicę i znowu zacznie się bezrobocie

  • 5: st szer zawodowy z IP: 83.11.23.* (2010-07-08 00:50)

    Armia?? Awans?? Po dobrej opinii?? tak śmiech na sali. Studia i praca w wojsku ciekawe dlaczego mija się z prawdą. nie idzie bez znajomości nic osiągnąć a na pewno nie wyższy etat. Studia ok ale tylko cywilne, utrudnia się także i to ponieważ nie ma zgody na dokształcanie. studia w cywilu super po 7 latach w wojsku 4 lata studiów i zaczynać od nowa pracę w mundurze... Osoby które to wymyśliły są inteligentne na tyle ,że swoich potrafią wykopać nawet po kilku misjach, zasługach -tej b dobrej opinii , o której wcześniej wspomniano, itp tylko dlatego,żę jest się STARSZYM SZEREGOWYM!!! nie ważne jest to czy się miało 200 wyjazdów na misje, super opinie, po 15 służb w miesiącu, 5 lat na poligonach, wiele szkoleń. to nic każdy dostanie kopa nawet ten naj naj bo jest Starszym Szeregowym Zawodowym.

  • 6: st szer zawodowy z IP: 83.11.23.* (2010-07-08 00:55)

    a klich i inni powinni się wstydzić, zastanowić głęboko i jeszcze raz zasiąść nad tym zagadnieniem. Jeśli z nich takie kozaki to ok niech każdy po kolei się zdegraduje i proszę aby zaczęli karierę w tym super systemie, którego sami wymyślili. dostaną kopa po 12 latach i może wtedy zmądrzeją...

  • 7: kapral z IP: 83.20.209.* (2010-10-21 08:23)

    Tak to jest człowiek zapieprza a tu kopa dadzą po 12 latach i jeszcze na odchodne nóż ci w plecy wbija

  • 8: Olo z IP: 188.117.134.* (2011-08-14 17:01)

    Bydlaki wystawiają opinie dobre, bo wiedzą że kontraktowi by ich zarzucili wnioskami.
    Kiedyś ktoś napisał, iż 12 letni żołnierze pozbawieni służby to niezła karma dla najemników mafi czyteż innych gangów, w koncu przecież niclepiej nie potrafią jak walczyć i strzelać.Za to wszyscy kiedyś zapłacicie!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie