statystyki

Stała służba tylko dla najlepszych żołnierzy

autor: Artur Radwan23.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 23.03.2010, 10:22

Przełożony wyda opinię o żołnierzach służby stałej i kontraktowej. Ci ostatni, jeśli uzyskają bardzo dobrą ocenę, mogą starać się o pozostanie w armii.

Reklama


Reklama


Dziś wchodzi w życie rozporządzenie ministra obrony narodowej z 8 lutego 2010 r. w sprawie opiniowania żołnierzy zawodowych (Dz.U. nr 34, poz. 184). Opiniowaniu będą podlegać wszyscy żołnierze służby stałej i kontraktowej. Opinię wyda bezpośredni przełożony.

– Jeśli żołnierz kontraktowy uzyska bardzo dobrą opinię, może wystąpić z wnioskiem o przeniesienie do służby stałej – wyjaśnia płk Stanisław Ruman, szef Zespołu do spraw Profesjonalizacji Sił Zbrojnych.

Żołnierz służby stałej będzie oceniany pół roku przed upływem trzyletniej kadencji na stanowisku służbowym, a żołnierz kontraktowy – pół roku przed zakończeniem kontraktu. Od każdej opinii żołnierz będzie mógł się odwołać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • rok(2010-03-23 11:01) Odpowiedz 00

    Zapomnieli dodać, że i dla znajomych ( plecaków) !!! Profesjonalizacja?

  • Cywile(2010-03-24 09:07) Odpowiedz 00

    Ale ludzi pójdzie do cywila A co z tymi ludźmi którzy dostaną ocenę dobrą .Na ulicę i znowu zacznie się bezrobocie

  • Klemens(2010-03-23 11:12) Odpowiedz 00

    Kiedy skończy się "kadzenie" polityków o służbie dla najlepszych czy pracy dla fachowców.Zamiast "medialnej wody" pora na czyny.Bezrobocie miało sprzyjać lepszemu doborowi kadr.Zarówno dla aministracji państwowej,samorządowej jak i dla przemysłu.Co mamy? Kumoterstwo i nepotyzm.
    Nie chcę powiedzieć,że gen.Polko jest bez wad.Ale skończył m.in.West Point i powinien w wojsku byc np. komendantem ośrodka szkolenia a nie emerytem.Szkolenie drogie,facet młody wiekiem ,ciągle w formie a odrzucony.Zagrażał poradzieckim generałom? Także gen.Petelicki powinien nadal być wykorzystywanym w siłach zbrojnych.Zamiast tego mamy żałosny spektakl telwizyjny, w którym obserwujemy kłótnię o zasługi.A wszystko podszyte frustracją ludzi,którzy chcą być przydatni.
    Lewactwo u władzy bardzo zaszkodziło krajowi w przeszłości.Pora odziedziczone po nim nawyki,odrzucić.
    A do wojska, na etat ministra skierować człowieka,który wie,czego należy od wojskowych dowódców oczekiwać i ma pomysł na generalną reformę sił zbrojnych i dostosowanie organizacyjne jednostek do wymogów dzisiejszej rzeczywistości.
    Pan Tusk obecny skład Rady Ministrów skompletował "na przeczekanie".Po następnych wyborach ten skład powinien być dobierany na reformowanie.

  • Kelyszek(2010-03-24 07:21) Odpowiedz 00

    Przy takich przełożonych i takich reformach, to módlcie się z flaszką Głódziem na czele, żebyście mieli wogóle jakichś chętnych do woja.

  • st szer zawodowy(2010-07-08 00:50) Odpowiedz 00

    Armia?? Awans?? Po dobrej opinii?? tak śmiech na sali. Studia i praca w wojsku ciekawe dlaczego mija się z prawdą. nie idzie bez znajomości nic osiągnąć a na pewno nie wyższy etat. Studia ok ale tylko cywilne, utrudnia się także i to ponieważ nie ma zgody na dokształcanie. studia w cywilu super po 7 latach w wojsku 4 lata studiów i zaczynać od nowa pracę w mundurze... Osoby które to wymyśliły są inteligentne na tyle ,że swoich potrafią wykopać nawet po kilku misjach, zasługach -tej b dobrej opinii , o której wcześniej wspomniano, itp tylko dlatego,żę jest się STARSZYM SZEREGOWYM!!! nie ważne jest to czy się miało 200 wyjazdów na misje, super opinie, po 15 służb w miesiącu, 5 lat na poligonach, wiele szkoleń. to nic każdy dostanie kopa nawet ten naj naj bo jest Starszym Szeregowym Zawodowym.

  • st szer zawodowy(2010-07-08 00:55) Odpowiedz 00

    a klich i inni powinni się wstydzić, zastanowić głęboko i jeszcze raz zasiąść nad tym zagadnieniem. Jeśli z nich takie kozaki to ok niech każdy po kolei się zdegraduje i proszę aby zaczęli karierę w tym super systemie, którego sami wymyślili. dostaną kopa po 12 latach i może wtedy zmądrzeją...

  • kapral(2010-10-21 08:23) Odpowiedz 00

    Tak to jest człowiek zapieprza a tu kopa dadzą po 12 latach i jeszcze na odchodne nóż ci w plecy wbija

  • Olo(2011-08-14 17:01) Odpowiedz 00

    Bydlaki wystawiają opinie dobre, bo wiedzą że kontraktowi by ich zarzucili wnioskami.
    Kiedyś ktoś napisał, iż 12 letni żołnierze pozbawieni służby to niezła karma dla najemników mafi czyteż innych gangów, w koncu przecież niclepiej nie potrafią jak walczyć i strzelać.Za to wszyscy kiedyś zapłacicie!