Wszystkie osoby ubezpieczone w NFZ mogą skorzystać z refundacji przy zakupie wózka inwalidzkiego, protezy czy aparatu słuchowego. Nie oznacza to jednak, że Fundusz pokryje 100 proc. ich ceny. Część kosztów pacjent musi pokryć z własnych pieniędzy.

Czy Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za okulary

Ze względu na powiększającą się wadę wzroku muszę zmienić okulary. Czy Fundusz refunduje całkowite koszty ich zakupu, czyli także koszty oprawki?

Czy zlecenie musi być potwierdzone

Moja mama jest osobą starszą i ze względu na jej pogarszający się stan zdrowia będzie musiała korzystać z tzw. środków pomocniczych, czyli m.in. pieluchomajtek. Czy na ich zakup muszę mieć specjalne zlecenie?

Czy Fundusz dopłaca tylko do pewnego limitu

Czy refundacja zakupu sprzętu ortopedycznego lub środków pomocniczych ograniczona jest z góry określonymi limitami?

Czy NFZ zapłaci za sprzęt bez zlecenia

Ze względu na stan zdrowia muszę poruszać się na wózku inwalidzkim. Nigdy wcześniej nie kupowałem takiego sprzętu. Wybrałem już jednak pewien model i chciałbym go nabyć. Czy jeżeli to zrobię bez zlecenia od lekarza, to NFZ dofinansuje mi jego zakup?

Czy użytkownik zawsze płaci za naprawę sprzętu

Lekarz poinformował mnie, że muszę z własnych środków pokryć naprawę protezy. Czy faktycznie muszę za to płacić, skoro sprzętu używam krótko i zepsuł się on nie z mojej winy?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak ubiegać się o dofinansowanie zakupu wyrobów medycznych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania.