Rusza podwyżka emerytur

autor: Bartosz Marczuk05.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 05.03.2010, 10:47

Dzisiaj pierwsze osoby otrzymujące świadczenia z ZUS dostaną wynikające z waloryzacji podwyżki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (26)

  • Ślepy(2010-03-05 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 5
    Co to za bełkot?

    Odpowiedz
  • jan 54(2010-03-05 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    do Marii;droga pani proszę uwierzyć w siebie. jakie musiało być młode społeczeństwo ,żeby na emerytów które wcześniej wychowało to społeczeństwo teraz by was likwidować.

    Odpowiedz
  • cd. nr 24(2010-03-07 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jak odbywa sie rewaloryzacja emerytur z OFE i kto za to placi?
    Czy moze emerytury z OFE nie podlegaja rewaloryzacji?
    Moze ktos z Panstwa na forum odpowie mi na postawione pytanie?

    Odpowiedz
  • Jakie sa emerytury z OFE?(2010-03-07 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawy jestem, jakie sa emerytury z OFE?
    Czy duzo wieksze niz 28 zl miesiecznie?

    Odpowiedz
  • alzara(2010-03-06 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżki emerytur to już jakaś obsesja, temat zastępczy odciągający od prawdziwej problematyki dotyczącej emerytur.

    Odpowiedz
  • do-myślenie nie boli(2010-03-05 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    ek Grecja blisko? Znacznie bliżej Łotwa. Domyślam się dlaczego akurat wybrałeś to pańswo ale nie w tym problem tylko, że aluzji nie paniał.

    Jeżeli masz więcej niż 65 wiosenek to zapomnij , że doczekasz podatek Vat w wysokości 18% oraz jakiejkolwiek kwoty wolnej od podatku. Co do zarobków to się nie zgadzam ! Niedawno temu (prl) robotnik zarabiał więcej niż jego wykształcony kolega.( do pewnego okresu życia) Dziś zdecydowana różnica na korzyść tego drugiego.A że realne bezrobocie będzie już stałe na poziomie 5-8% to inna sprawa. Odwiedz Kanadę na parę dni a dowiesz się ,że dokonując zakupów zapłacisz 2 różne podatki.

    Odpowiedz
  • 666(2010-03-05 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka podwyżka emerytur ?

    Odpowiedz
  • opa(2010-03-05 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Autorze artykułu ! Zły dałeś tytuł. To nie jest podwyżka emerytur i rent !
    To waloryzacja ! Te 4,6% i tak nie zrekompensuje coraz większych kosztów utrzymania i cen żywności. Ja ciągle czekam na obiecaną przed wyborami przez Tuska, podwyżkę mojej emerytury. Ale i tak ***** z tego będzie.

    Odpowiedz
  • rolnik(2010-03-05 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Napiszcie też kiedy będzie reforma KRUS

    Odpowiedz
  • cd nr 17(2010-03-05 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    A pieniadze z FUS przeznaczy na zasilki dla ubogich.

    Odpowiedz
  • Obnizka strefy ubostwa o 25%(2010-03-05 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zreformowany system emerytalny, bedzie najwiekszym "producentem" ludzi zyjacych w ubostwie.
    Ciekawa jestem w jaki sposob rzad obnizy strefe ubostwa o 25% w latach 2014-2020, tak jak zaleca UE?
    Chyba wiek przejscia na emeryture przesunie na 80 rok zycia.

    Odpowiedz
  • maria(2010-03-05 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    skoro tak duzo ZUS wydaje na emerytow i rencistow to nie lepiej wyslac nas do gazu i spalic bedzie taniej i ZUS bedzie bogatszy

    Odpowiedz
  • jan 54(2010-03-05 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    do8 ;masz racje ze Grecji emerytura większa tyle ze życie Grecji jest tez dużo Drogie niż w Polsce.

    Odpowiedz
  • kurator(2010-03-05 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ten, co pisze ten artykuł, to nie ma, co pisać biedactwo.
    Wałkuje jeden i ten sam temat.
    Napisz ile dostali w sejmie, senacie, urzędach, ministerstwach.

    Odpowiedz
  • mar(2010-03-05 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    masz racje w niektórych krajach Unii emerytury maja mniejszy podatek,wyższa sumę wolna od podatku oraz są na pewno wyższe ale nam się wmawia ze mamy tak dobrze PO i PIS budują za to państwo dla swoich kolesi np.gdzie teraz jest p.Drzewiecki hazardzista Sobiesiaka a wypoczywa sobie na cieplej Florydzie a koledzy bronią go nadal-emeryci i renciści utrzymają go-

    Odpowiedz
  • myślenie nie boli.(2010-03-05 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    zxz nr 3 - waloryzacja to żadna łaska.
    - a może powiesz jaka wysokość średnich emerytur jest " niedaleko jak piszesz "/ Grecja/ .

    Tam po redukcji o 10-15%, nadal średnia emerytura, jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce.
    Ponadto przy emeryturach : kwota wolna od podatku 10 000 E .
    Ponadto najwyższy VAT to 18 % / u nas 22% /

    Zresztą to samo dotyczy płac. Dlaczego jeśli chodzi o wynagrodzenia, zawsze rownamy do najniższych , zaś jeśli chodzi o podatki ,to równamy do najwyższych ??

    Odpowiem : bo potrzeba kasy: na KRUS , mundurowych , górników ,kler, kapelanów , katechetów , oraz inne kasty uprzywilejowane.

    I tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • po.........................(2010-03-05 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory - nie idę !!! Bo i po co ?

    Odpowiedz
  • ozyrys(2010-03-05 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani gazeta prawna ma nowego naczelnego. PO rośnie w siłę emerytom żyje się dostatnio.

    Odpowiedz
  • waq(2010-03-05 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    A dla siebie tysiace na biura poselskie

    Odpowiedz
  • Emeryt(2010-03-05 06:06) Zgłoś naruszenie 00

    Aby było lepiej emerytom, niech zagłosują na Platformę Obywatelską. Napewno dostaną wyższe emerytury ?

    Odpowiedz