Bezrobotni chcą zakładać własne firmy za dotacje z urzędów pracy

autor: Paweł Jakubczak01.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 01.03.2010, 12:47

O dotację na biznes często ubiegają się młode osoby, które przez krótki czas są zarejestrowane jako bezrobotne. Urzędy pracy nie mają na razie problemów z ich wypłatą.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • NIKA 77(2013-03-21 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    mam zamiar zgłosic się do pup odotacje na własna działalność słyszałam dużo dobrych opiini a ci co robią z pezrobotnych wyzyskiwaczy sami są żulami trzeba było sie kształcić a nie nazekać na urzedasów z PUP DZIEKI.

    Odpowiedz
  • jaaa(2010-03-01 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Czy urzedy pracy prowadza statystyki ile z tych firm przetrwa dłuzej niz 1 czy dwa lata? Czy ktos na to zwraca uwage? Bo na ogół jak sie konczy maly zus zaczyna sie zamykanie firmy...szkoda pieniedzy i tyle...no ale co tam...przeciez te nieroby z UP tez muszą cos robic...szkoda że tak bezmyslnie wydawane sa pieniadze...

    Odpowiedz
  • mark(2010-03-01 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    1 - przeciez juz byly publikowane statystyki, z ktorych jasno wynikolo, ze wiekszosc tych "firm", znika po wymaganym, minimalny okresie dzialanosci. Z jednej stony to smutne, ze w taki sposob marnotrawi sie publiczne pieniadze, a z drugiej strony dobre, bo to pokazuje, ze nie stanowia one realnej (i nieuczciwej!) konkurecji dla firm, ktore sa zakladane z wlasnych lub pozyczonych od bankow srodkow.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-01 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    Juz pisalem kilka dni temu ze sa dostepne srodki unijne o ktore moga wystepowac bezrobotni. Moga to byc rowniez srodki z urzedow pracy. Jesli ktos zamierza zalozyc wlasna dzialalnosc gospodarcza a nie znalazl pracy moze zalozyc wlasna firme. Ksiegowosco moga prowadzic biura rachunkowe dostepne na rynku. Jest mozliwosc wsparcia w postaci doradztwa (informacje dostepne w urzedach pracy).

    Odpowiedz
  • nik(2010-04-05 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    nick. Może wypowiem się co trzeba zrobić,aby ułatwić ludziom życie w tym kraju,którzy chcą założyć własną działalność; skasować przepis przy pomocy parlamentu który mówi że jeżeli firma popadnie w dlugi wobec Zusu czy Us nie otrzyma z nikąd pomocy-sprawdzone w praktyce-taka firma może sobie pomarzyć że wyjdzie na prostą.Z góry jest jej los przesądzony.Najpierw niech się przeszkolą urzędasy,którzy nie potrafią nic zrobić z bezrobotnymi,tylko marnują publiczne pieniądze.Na bezrobocie z nimi-bez prawa do zasiłku.precz.

    Odpowiedz
  • nik(2010-04-05 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    nick. Może wypowiem się co trzeba zrobić,aby ułatwić ludziom życie w tym kraju,którzy chcą założyć własną działalność; skasować przepis przy pomocy parlamentu który mówi że jeżeli firma popadnie w dlugi wobec Zusu czy Us nie otrzyma z nikąd pomocy-sprawdzone w praktyce-taka firma może sobie pomarzyć że wyjdzie na prostą.Z góry jest jej los przesądzony.Najpierw niech się przeszkolą urzędasy,którzy nie potrafią nic zrobić z bezrobotnymi,tylko marnują publiczne pieniądze.Na bezrobocie z nimi-bez prawa do zasiłku.precz.

    Odpowiedz
  • Mac(2010-11-05 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze, jeśli tylko młodzi mają pomysły, motywację i wiedzą, jaki biznes chcą prowadzić, to niech zakładają jak najwięcej takich firm. Nie można jednak ani przez chwilę zapominać, że założenie i prowadzenie własnego biznesu nie jest sprawą łatwą... Zanim ktoś się na to zdecyduje to polecam wcześniej dobrze zaznajomić się np. z poradnikiem na ten temat, który za darmo można sobie ściągnąć ze strony projektu TEKLA PLUS, który zajmuje się m.in. wspieraniem przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

    Odpowiedz
  • m(2011-01-04 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    150 osób dostało dotacje na 900 wnioskow w Krakowie 2010
    w tym roku ma być znacznie gorzej

    dziękuję za uwagę

    Odpowiedz