statystyki

Czy pracodawca ma prawo zmienić pracownikowi dotychczasowe miejsce świadczenia pracy

autor: Agnieszka Lechman-Filipiak15.02.2010, 15:15; Aktualizacja: 15.02.2010, 15:20
  • Wyślij
  • Drukuj

Jak długo może trwać takie oddelegowanie? Kiedy pracownik może się na takie rozwiązanie nie zgodzić, a kiedy za odmowę grożą mu konsekwencje?





Artykuł 42 par. 4 k.p. stwarza pracodawcom możliwość czasowego oddelegowania pracowników poza stałe miejsce świadczenia pracy. Przepis ten stanowi, iż wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nieprzekraczający trzech miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli niepowoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika. Wobec powyższego pracodawca może bez zmiany treści umowy o pracę skierować pracownika na określony czas do innego miejsca pracy. Przez delegowanie poza stałe miejsce pracy należy rozumieć zarówno przeniesienie do innego miasta, jak i do innego miejsca pracy w danym mieście.

Co do zasady pracodawca nie musi uzyskać zgody pracownika na jego oddelegowanie do innego miejsca pracy. Wyjątek jedynie określa art. 178 par. 1 i 2 k.p., który stanowi, że pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy. Zakaz ten dotyczy również pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie czwartego roku życia. Powyższa ochrona obejmuje także mężczyzn opiekujących się dzieckiem oraz dotyczy zarówno pracowników rodziców biologicznych, przysposabiających, jak też tych pracowników, którzy przyjęli dzieci w ramach tzw. rodziny zastępczej. Przedmiotowy zakaz ma charakter względny, gdyż zależy od swobodnej decyzji pracownika, który może wyrazić zgodę na zmianę miejsca pracy.

Mając na uwadze treść przepisu art. 42 par. 4 k.p., należy stwierdzić, iż pracownik mógłby odmówić zmiany miejsca świadczenia pracy jedynie wówczas, gdyby okres delegacji przekraczał trzy miesiące w roku kalendarzowym, zamiana ta powodowałaby obniżenie wynagrodzenia lub nie odpowiadałaby kwalifikacjom zawodowym pracownika bądź, gdyby oddelegowanie nie było uzasadnione potrzebami pracodawcy. Bezpodstawna odmowa przez pracownika zmiany miejsca pracy może zostać uznana za naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może skutkować wypowiedzeniem umowy o pracę bądź rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 8

  • 1: bożena z IP: 93.105.247.* (2010-05-29 23:28)

    W chwili obecnej jestem oddelegowana do innego miasta, na podstawie art.42 § 4 k.p.Decyzję Dyrektora, odnośnie oddelegowania otrzymałam na piśmie - na trzy miesiące ze wskazaniem innego miasta niż do tej pory pracowałam.
    Mam pytanie: czy Dyrektor może mnie w trakcie tego oddelegowania przenieść w jeszcze inne miejsce?

  • 2: antiochXIV z IP: 178.56.41.* (2010-06-10 10:06)

    Witam. Mam pytanie. Czy jako przewodniczącego Zakładowej Organizacji Związkowej dyrektor ma prawo oddelegować mnie do innego miasta? Czy jeśli mam zaplanowany urlop, w czasie którego mam wesele może mnie przenieść np. zmieniając termin urlopu? Czy jeśli jeszcze studiuję w trybie dziennym w mieście, w którym pracuję może mnie on przenieść? Te 3 czynniki zachodzą jednocześnie. Proszę o pomoc

  • 3: ALINA z IP: 193.106.155.* (2011-02-18 03:59)

    czy pracodawca może zmienić miejsce pracy pracownikowi powyżej trzech miesięcy na oddelegowanie i kto ma obowiązek zapewnić pracownikowi codzienny dojazd do pracy z miejsca zamieszkania do miejsca siedziby firmy z której jest zapewniony transport do miejsca oddelegowania gdy pracownik niema żadnego środka transportu oprucz busa lub autobusu o tak bardzo wczesnej lub bardzo pużnej porze na system pracy cztero brygadowy .podejmując pracę podpisałam umowę godząc się na pracę na trzy zmiany od 06 do 14 , od 14 do 22 i od22 06 i na ten system zmianowy mam zapewniony transport busa lub prywatny.ale gdy miejsce oddelegowania znajduje się o pnad 22 km od miejsca mojej rodzimej firmy a ja mieszkam jeszcze 22 km dalej od miejsca zapewnionego dojazdu i nie mam czym dojechać na miejsce odjazdu to czy firma ma obowiązek dowieść mi dowóz miejsca odjazdu

  • 4: bumel z IP: 93.105.224.* (2011-06-29 17:59)

    W Polsce pracownik może h...ja powiedzieć. Bedziemy ******** za grosze i z zasznurowanymi ustami bo innym pozwalamy nas tak traktować. Śmieszny kraj.

  • 5: galoczka z IP: 85.89.184.* (2011-11-01 18:46)

    Może ktoś mi pomoże?!
    Jestem zatrudniona na umowę o pracy 3/4 etatu na czas okreslony do 30.01.2012 r. na stanowisku Doradca ds. Kredytów. Nie oficyalnie się dowiedziałam ze planują przenieść mnie na to samę stanowisko do innego sklepu, ale tam to stanowisko obejmuje tylko pół etatu. Bez problemu bym się podjęła pracy w innym miejscu, ale na tym samym etacie.
    Proszę poppowiedzieć mi co mogę a czego nie mogę. Jaki czas mam na podjęcie decyzji, no i jak z tym etatem.

  • 6: Coś na temat pracy ! z IP: 89.76.188.* (2011-12-28 12:48)

    W tym kraju o wszystkim decydują ludzie na których ta szara masa pracuje. Największą paranoją jest to że darmozjad decyduje jak długo ma pracować ten który na niego pracuje. To ma określoną nazwę "niewolnictwo" a mechanizmy nazywające się PRAWEM bezkarnie przygniatają ludzi pracy. Zatrudnia się cały sztab ludzi żeby oszukać, wykiwać, upodlić i pozbawić nadziei na jakiekolwiek wyjście z danego problemu. Teraz może troszeczkę bezpośrednio i ostro jak można żreć nie robiąc w życiu nic – przyrodzie taki osobnik ginie momentalnie albo jest eliminowany przez członków swojego stada ………

  • 7: marlena z IP: 77.112.77.* (2012-01-13 17:55)

    pracodawca dzis dal mi oferte przeniesienia do innego zakladu z tym ze jazeli odmowie mam okres 2 tyg wypowiedzienia jezeli odmowie bedzie nalezal mi sie zasilek dla bezrobotnych

  • 8: kasia z IP: 89.73.227.* (2012-11-13 10:14)

    Witam, po urlopie macierzyńskim wracam do pracy,nadal karmię piersią, pracuję w JDM czy kierownik ma prawo przenieś mnie na inny sklep ,będę musiała dojeżdżać do pracy ,czy jest szansa ,żebym została na tym sklepie co pracowałam przed porodem/POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ.

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie