Szkoła sama przygotuje wzór świadectwa ukończenia klasy

autor: Jolanta Góra-Ojczyk03.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 03.02.2010, 09:59

Resort edukacji będzie określał tylko wzory świadectw ukończenia szkoły.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • Justyna(2012-03-10 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Witam serdecznie, jestem zszokowana tym artykulem mianowice z wyksztalcenia jestem nauczycielem obecnie na stale mieszkam w Anglii i tam tez pracuje w szkole podtawowej. Na codzien widze rezultaty przechodzenia uczniow z klasy do klasy mimo iz nie zrealizowali programu obowiazujacego w danym roku. Jest to szok dla mnie i powinien byc dla nas wysztkich. W rezultacie takich dzialan mamy dzieci, ktore konczac szkole podstawowa nie potrafia czytac i pisac no bo i po co sie uczyc skoro nawet z przyslowiowa ''pala'' i tak skoncze szkole! To moze niepotrzebne nam oceny wyprodukujmy bande nielukow i tylko malutkie grono elity, ktore w przyszlosci bedzie zadzic nami wszystkimi i ustalac wszelkie warunki panujace na rynku pracy i nie tylko!!! Ludzie wezmy przyklad z innych krajow i uczmy sie na ich bledach, poniewaz nasz system nauczania jest naprawdedobry a byl jeszcze lepszy kilka lat temu. Wszelkie zmiany prowadza tylko do pogorszenia stanu edukacji naszych dzieci. Dziekuje

    Odpowiedz
  • Asystentka Stomatologiczna(2011-12-05 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pani Katarzyny;-) dokładnie to kpina z nas uczniów!!!Każda instytucja,która wydaje świadectwo ukończenia szkoły ,a w jej treści nazwie zawodu powinna kwalifikować do uprawnienia wykonywania zawodu.Szkoły takie powinny tylko trwać od dwóch do trzech lat,chodzi tu o ilośc godzin lekcyjnych,bo po dwóch semestrach raczej nie wiele można się nauczyć. Główny problem to podejście do nauczania, w tym chodzi mi o wyposazenie szkol w odpowiednie materjaly pomocnicze do nauki zawodu.Odpowiednie podejscie nauczycieli i prawdziwa chęć nauczania bo jak narazie to jest tylko zabawa w nauke i branie kasy za nic!!!.Natomiast egzaminy zewnetrzne nie powinni wogule istniec,a jesli juz to powinny byc wyglądać dokladnie tak samo jak w liceum.Praktyki zawodowe natomiast powinny odbywać się w w danej szkole,która jest odpowiednio wyposażona w sprzęt ,odpowiedni z racji wykonywanego zawodu !!!

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2011-07-06 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    To masakra...ludzie ...to kpina !!!mam 42 lata poszłam do szkoły żeby w końcu mie zawód zgodny z tym co robię ... i i i i nie mam zawodu na świadectwie ..jeżeli mamcie podobne zdanie to pizcie ja się odwołam ...a jeżeli to nie pomoże to nawet do Strassburga o łamanie praw uczniów

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2010-05-23 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister ( gorsza od poprzedników) wyraźnie się nudzi, nie ma czym się zająć.Już strasznie namieszała w polskiej oświacie - tak źle jak teraz już dawno nie było.Tusk "trzyma się" mocno niewłaściwego ministra.Premierowi też na polskiej oświacie nie zależy.

    Odpowiedz
  • k.w.(2010-02-03 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Może trzeba w ogóle zrezygnować ze szkoły. Dojdzie do tego, ze zamiast świadectwa dziecko przyniesie laurkę, a motywację: czerwony pasek, osiągnięcia szlak trafi.Co za kretyńskie pomysły.Brawo "Pani Minister".

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-03 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    a tak opluwaliście Gertycha.. haha.
    No to macie za karę Hall

    Odpowiedz
  • agawa(2010-02-03 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    to kolejny dowód, że ministerstwo kierowane przez Panią Hall przestaje czuć odpowiedzialność za polskie szkolnictwo. Odpowiedzialność za szkoły zrzuca się na barki samorządów. uważam, że państwo powinno czuć odpowoedzialność za polską oświatę, a nie prowadzić do totalnego rozgardiaszu.

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-03 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    a po cholerę komu świadectwa ukończenia klasy?
    Tylko dodatkowa robota i tony zmarnowanego papieru.
    Takim swiadectwem mozna sobie tyłek podetrzec

    Odpowiedz