statystyki

Większa podwyżka emerytur i rent

autor: Bartosz Marczuk20.01.2010, 03:00; Aktualizacja: 14.02.2010, 14:47
  • Wyślij
  • Drukuj

W marcu prawie 10 mln osób otrzymujących świadczenia emerytalno-rentowe otrzyma wyższą podwyżkę, niż zakładał rząd.

Główny Urząd Statystyczny podał już, ile wyniosła średnioroczna inflacja w 2009 roku. Ogółem wzrost cen wyniósł 3,5 proc.

Ważniejsza dla 9,8 mln osób otrzymujących świadczenia emerytalno-rentowe jest jednak informacja o wzroście cen dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów. A ten wskaźnik wyniósł więcej – 4,5 proc.

To dobra wiadomość dla:

● 7,5 mln osób otrzymujących z ZUS emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy i renty rodzinne,

● 0,4 mln osób otrzymujących z ZUS renty socjalne, zasiłki i świadczenia przedemerytalne,

● 1,45 mln osób otrzymujących emerytury i renty z KRUS,

● 350 tys. świadczeniobiorców tzw. służb mundurowych – żołnierzy i funkcjonariuszy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 135

  • 1: satyr z IP: 87.207.253.* (2011-12-06 23:46)

    dlaczego mam nie dostac tego com wypracowal rok do roku a nie jakies tam wyliczenia procentowe co rok.? To jest niezgodne z wyliczeniem renty wypracowanej przeRzad umie wyliczyc srednia place w PRL a nie chce wyplacac tego co wypracowalem przeciez podajac mi wskazniki jakie mam wypracowane i wyliczone ZUS tego z sufitu nie wzial wiec niech i rzad i ten sejm zacznie myslec poprawnie a nie zabierac co rok kolejne procenty wyplacanej renty to jest bledne i niesluszne tak samo niesluszne jak wyplacanie rownych kwot wszystkim zaainteresowanym.

  • 2: magda z IP: 213.158.199.* (2010-02-26 16:49)

    nie zgadzam sie P.Kazimierzem ,ustawiacze ,laziki tacy moga nawet 40 lat pracowac i sa zdrowi. Oni tylko chodzili do pracy

  • 3: Mira z IP: 94.145.43.* (2010-02-25 16:36)

    Ludzie wy nie wiecie jak faktycznie jest w tych krajach jak piszecie w najbogatrzych ale zapominacie ze w najbogatrzych krajach jest tak ze za samo mieszkanie placisz wiecej jak 70 procent nie mowiac juz o swietle, siedza tu w domacho jednej zarowce starsi ludzie musza uwazac zeby nie za drogie rzeczy do jedzenia kupowac przejazdy pociagami drogie ze nie stac rodziny dwiedzic nie zapraszaja sie bo za drogo Klamia tu jak ktos z redaktorow ich pyta jak jest tu w Dani bo w zeczywistosci jest inaczej ludzie umieraja w domach bo nie mozna tracic na umarlaka pieniedzy szpitalnych.Chorror wiecej by mozna ale i tak polacy mysla ze wszedzie jest tak dobrze zwlaszcza w krajach bogatych -to jest jedno wielkie klamstwo !!! Trzeba tu zyc zeby sie przekonac bo jak potrafia nie zrobic nawet przeswietlenia czaszki po powaznym wypadku samochodowym gdzie uraz byl w glowe i lezalam dwie godziny bez zupelnej przytomnosci wypisano w momencie gdy otworzylam oczy to juz byl wyrazny pretekst zeby wyslac mnie do domu mimo mojego protestu i co sie okazalo ze te zrujnowane kregi teraz po paru latach uciskaja mi nerw centralny i jestem kaleka.Poza tym nie daja tu wypisow ze szpitali zeby nie brac odpowiedzialnosci nik z lekarzy sie nie podpisuje kto cie przyjmowal .Po badaniu krwi nikt nie daje wyniku do reki tyko zawsze sie slyszy ze wszystko dobrze .Trzymanie w ciemnocie narod to ich pasja bo jak to pacjent ma wiedziec ze ma krew dobra sam nie ma prawa wyczytac swojego wyniku itd itd to wlosy staja na glowie a czas oczekiwania na wszystkop jest calymi miesiacami nawet w przypadkach powaznych,tu nie znaja klasyfikacjii ze ten pacjent musi miec pomoc juz a tamten moze troche poczekac.

  • 4: bob z IP: 80.51.34.* (2010-02-19 00:21)

    Co tu komentować, złodzieje okradają nas na każdym kroku!!!

  • 5: hana z IP: 79.175.216.* (2010-02-15 23:08)

    do m j,,pomysl czlowieku nie wszyscy mosza byc wyksztalceni bo kto by sprzatal kible,ulice te wyksztalciuchy,ja pracowalam jak wol w gastronomi chowalam 4 dzieci i nnikt z mopsu mi nic nie dawal.przerobilam 28 lat i mam 736 zl glodowej emerytury.a czy to moja wina ze takie zarobki male byly .ze male skladki odprowadzali.owszem rozumie ze ci co sie uczyli dluzej maja prawo wiecej zarabiac ale my tez powinnysmy miec wieksza te emeryture chocby te 1000 zl a nie jak maja duzo to dostaja duza podwyzke a ten co ma malo to malo podwyzki a zoladki mamy jednakowe.

  • 6: ed z IP: 83.15.129.* (2010-02-14 17:03)

    tak powinna przebiegać modlitwa codzienna emeryta polskiego
    Owoc żywota mojego JE(st) ZUS

  • 7: rencista z IP: 87.206.83.* (2010-02-11 13:05)

    emerytury tylko kwotowo tak by bylo sprawiedliwie a co ja za to mogę ze zachorowałam i jestem na rencie a mam przepracowane 30 lat i groszowa renta brak słów.

  • 8: ZŁAMAS KUTANY z IP: 83.28.161.* (2010-02-11 08:55)

    złamasy kutane mówicie o 500 zł emeryturze ! to ile i gdzie taki nierób pracował ? chcesz mieć godną emeryturę to niejęcz , wyczul swój umysł i pilnuj aby złodzieje zostawili to co nasze . zachłystujecie się salonami na których profan kwaśniewski z milerem i s-ką budują wille . pomyśleliście za czyje budują .macie zaoczne studia a pomyśleliście kto za nimi stoi ? nie no to wam powiem . oficerowie SB zajeli się edukacją Waszych dzieci . przykłady? proszę RYKI OPLE RADOM WAROCŁAW . POZWOLILIŚMY NA SYSTEM TOTALITARNY TO MAMY . BOHATEROWIE LEŻĄ W GROBACH . WY I JA ZA NASZE NIEUDACZNICTWO PŁACIMY .POZDRAWIAM

  • 9: 30 lat pracy i 1325 zł z IP: 83.28.161.* (2010-02-11 08:30)

    hej emerycie i rencisto ! klniesz na pis i na PO a tak naprawdę toś sam G... wart . kogo interesuje twój los? może twoje dzieci które jak nikt inny czekają na twój ochłap . przestań wypisywać głupoty i czekaj swojej kolejki do abrachama .

  • 10: Jadwiga Oczkowska Kraków z IP: 213.77.117.* (2010-02-10 20:20)

    pytacie co państwo zrobiło dla emerytur 500 czy 1000 zł a ja pytam a co wyście k... zrobili żeby godniej żyć.Czekacie aż wam dadzą typowe ubezwłasnowolnione społeczeństwo tylko brać i być zwolnionym z myślenia.