statystyki

Można odmówić pracy w niskich temperaturach

autor: Łukasz Guza22.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 22.12.2009, 08:04
  • Wyślij
  • Drukuj

Temperatura w miejscu pracy powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanych obowiązków. Jeśli będzie zbyt niska, pracownik może odmówić świadczenia pracy.

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, w których jest wykonywana praca. O przestrzeganie tego wymogu zaapeluje dziś Główny Inspektor Pracy.

Temperatura w miejscu pracy powinna być dostosowana do metod, jakie wykorzystują pracownicy w trakcie wypełniania swoich zadań oraz wysiłku fizycznego, jaki jest konieczny do ich wykonania. Nie może być jednak niższa niż 14°C (chyba że ze względu na stosowane technologie jest to niemożliwe, bo np. podwładny pracuje w chłodni). Tak wynika z rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz.U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650, z późn. zm.)

– W przypadku prac wykonywanych w biurze oraz lekkich prac fizycznych temperatura nie powinna spadać poniżej 18°C – mówi Katarzyna Grzybowska, prawnik z Kancelarii Michałowski, Stefański Adwokaci.

Odmienne wymogi bhp dotyczą prac wykonywanych na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych. Takie stanowiska pracy powinny być tak zorganizowane i usytuowane, aby pracownicy byli chronieni przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, czyli m.in. temperaturą, opadami i wiatrem. Pracodawca musi zapewnić im pomieszczenie, w którym będą oni mogli rozgrzać się, podgrzać posiłek lub zmienić odzież. Temperatura w pomieszczeniu nie może być niższa od 16°C, a całkowita jego powierzchnia musi wynosić co najmniej 8 mkw. Jeśli firma nie może spełnić tego obowiązku, powinna dostarczyć im np. koksowniki.

Jeżeli warunki pracy nie odpowiadają przepisom bhp i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia pracownika lub osób postronnych, podwładny może powstrzymać się od wykonywania obowiązków i zawiadomić o tym przełożonego. Za czas ten będzie mu przysługiwać wynagrodzenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 18

  • 1: pracownik z IP: 178.42.171.* (2012-03-06 23:11)

    do anonim i dobrze, kiedyś twój mąż przestanie tam pracować a jego szef cham chamem zostanie i niech twoj mąż to zapamięta, rozmowa telefoniczna dużo nie kosztuje, szef dostanie raz mandat , drugi raz i jak mądry to szybko sie nauczy jak głupi to co roku będzie placil kary :)

  • 2: pracownik z IP: 178.42.171.* (2012-03-06 23:07)

    przychodzac do pracy nie raz miałam temperature ponizej 0'' pozniej temperatura nie przekraczala 10'', kazano mi pracowac ale bylo tak zimno, rece mialam skostniale, ubrana na cebule. Prawo jest, prawa nie ma. Jak ktos tu juz napisal ,ze pracownik nie kabluje zeby sie nie narazic to prawda,ludziom zalezy na pracy a pracodawcom nie zalezy na pracownikach. Ale jak odejde z pracy to co zime beda tel ze skarga na tego pracodawce i tylko dlatego ,ze pracodawca ten nie sznuje wcale swoich pracownikow, na dodatek pomiata. Tylko ze teraz to on jest gora a zaraz za swoje beszczelne zachowanie spadnie na sam dół. Więc taka przestroga pracodawcy powinni szanować swoich pracowników, tym bardziej ,ze łamia prawo i to nie tylko w jednej sprawie.

  • 3: Robol z IP: 213.241.14.* (2012-02-12 19:24)

    U mnie w tartaku było -20 na dworze -30 i nie pracowałem szef chciał aby odpracować w sobotę to powiedziałem kategorycznie nie!!!

  • 4: anonim z IP: 80.52.135.* (2012-02-02 16:46)

    mój mąż pracuje w firmie spawalniczej. dziś zrobił zdjęcie termometru w pracy który wskazywał minus 5 stopni gdzie na polu było minus 15. przy zwróceniu uwagi pracodawcy na zbyt niskie temp. odpowiedział możesz iść do domu na twoje miejsce mam 10 innych chętnych

  • 5: aga z IP: 78.131.137.* (2010-02-24 14:46)

    Drogi witold "służby bhp pracują przedewszystkim dla siebie żeby być krytym potem dla pracodawcy ,a dla pracownika to wtedy gdy może pogorszyć się wskażnik wypadkowości i mogą stracić premię" guzik wiesz a się wypowiadasz po pierwsze w życiu jak żyje nie straciłam premi za zwiększone wskażniki wypadkowości, po drugie rzadko spotykam pracodawców którzy wogóle słuchają i wykorzystują co ma do powiedzenia mu bhpowiec a jego rola się na tym kończy, do pracodawcy przemawiaja nakazy i decyzje a najlepeij grzywny i kary, po trzecie każdy z was ma prawo zadzwonić do PIPu i poinformować o takich czy innych uchybieniach i oczywiście Wasze prawo powstrzymac się od pracy.

  • 6: jędrek z IP: 213.238.93.* (2010-01-28 21:02)

    U nas w biurach nie ma ogrzewania, bo właściciel budynku oszczędza, tylko nie na tym co trzeba, na portierni temp ok. 2 stopni, temp w biurze wynosi rano ok 5 stopni, po włączeniu grzejnika dochodzi po 8 godzinach do 16. Na korytarzu i w kibalach jak na dworze. Jest cholerny ziąb, rąk i stóp się nie czuje, tej zimy jestem 3 raz na antybiotykach, 2 razy zapalenie, przy tym ciągle zasmarkany. Owszem przyszedł PIP i dał mu 2 tys kary!!! śmiech na sali, jakby dał 30 tys. dla przykładu to nauczyli by się wszyscy.

  • 7: kow z IP: 79.163.53.* (2010-01-27 19:15)

    Przy jakich temperaturach należą sie ciepłe posiłki?

  • 8: kow z IP: 79.163.53.* (2010-01-27 19:14)

    PRZY JAKICH TEMPERATURACH NALEŻĄ ENERACYJNE/

  • 9: smutna... z IP: 94.40.93.* (2010-01-25 23:03)

    ja pracuję w magazynie dzis na dworze bylo --14 a na magazynie -5 i nikt nie daje ani cieplego picia, ani jedzenia i boimy sie tez zglosic do pip bo szefowa nas pozwalnia jak sie dowie

  • 10: witold z IP: 85.222.86.* (2010-01-18 18:17)

    te wszystkie przepisy są jak AVATAR - pięknie skonstruowane ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością .owszem można odmówić pracy , można też odmówić jedzenia .
    riposta pracodawcy jest krótka - jak się nie podoba to się zwolnij.
    za bramą czeka 10 na twoje miejsce.
    służby bhp pracują przedewszystkim dla siebie żeby być krytym potem dla pracodawcy ,a dla pracownika to wtedy gdy może pogorszyć się wskażnik wypadkowości i mogą stracić premię

Dowiedz się więcej